ТОП товари

Очіток

Ціна:  10 грн.

Часник "Промінь"

Ціна: очікується

Немезія

Ціна: очікується

Картопля (супереліта)

Ціна: очікується

Смородина

Ціна: очікується

Лаванда

Ціна: очікується

Зазвичай я вирощую цибулю з сіянки. В наших умовах це найбільш оптимальний варіант отримання пристойного врожаю. Однак у цьому сезоні пішла на експеримент: вирішила виростити її з насіння, так як в нашій родині дуже люблять велику і солодку салатну цибулю.

Чорнушку гібрида Ексібішн F1 посіяла в перші дні березня. В миски використовувала дно від 6-літрової пластикової пляшки. В інструкції написано, що ємність повинна бути досить глибока, не менше 10-12 см. Заповнила її сумішшю розсадного грунту з піском. Насіння висівала на глибину 2 см врозкид. Грунт уплотнила, присипала снігом і накрила все плівкою. При появі перших зелених петельок виставила на світло. Далі тільки стежила, щоб земля не пересихала.

Зараз я вже розумію, що в кімнатних умовах рослинам явно не вистачало світла, тому до моменту посадки розсади являла собою тонкі і крихкі ниточки, які щільно сидять в одному мисці.

Без особливого ентузіазму все ж висадила цибулю на грядку під плівку 25 квітня. Місце вибрала сонячне, заздалегідь добре підживлене перегноєм. За рік до цього там росли кабачки. Півдня просиділа над розсадою, поки розплутала і трохи вкоротила корінці, листя не підрізала. Висадила рідко, так, щоб між цибулинами і рядками була відстань 20 см.

З місяць розсада сиділа і не рушала в зростання. А потім як рвонула! Та так, що до кінця червня цибулю неможливо було впізнати. Подкормила всього два рази: через три тижні після посадки трав'яним настоєм з додаванням азотно-калійних добрив і через два тижні - калій-але-фосфорними.

Весь серпень смикаємо цибулю з грядки по мірі пожовтіння листя. Урожай вийшов дуже навіть непоганий. Цибулини вийшли всі рівні і красиві. В основному важать 200-250 р. Були екземпляри і побільше: 300-350 р. Шкода, що посіяла на пробу зовсім мало.

Як виявилося, вирощування цибулі з насіння не представляє нічого важкого, зате виграється цілий рік. А його кілограм на ринку коштує в 2-4 рази дорожче ріпки. Так і сіянки такої в магазині я ніколи не зустрічала. Єдине, що насіння треба сіяти рідше. Думаю, і цибулини тоді будуть ще більшими.

Порада:

Раніше каладіум, вважали примхливою рослиною, здатною добре рости тільки в умовах високої вологості повітря. Однак в останнє десятиліття думка багатьох квітникарів про каладіум змінилася
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Багато городників звикли садити моркву навесні, а потім з нетерпінням чекати появи перших коренеплодів. Але якщо посадити моркву під зиму, то урожай з'явиться набагато раніше, до того ж зимова морква менш схильна до хвороб. А шкідники і зовсім на ній не з'являються
Scroll to top