Водойма з рослинами

Сьогодні практично кожен, хто бажає, може влаштувати штучний водойма у себе на дачі, ділянці. Але перш ніж організовувати водойму, врахуйте, що штучний ставок вимагає ретельного догляду

Сьогодні практично кожен, хто бажає, може влаштувати штучний водойма у себе на дачі, ділянці. Але перш ніж організовувати водойму, врахуйте, що штучний ставок вимагає ретельного догляду.

Штучні водойми можуть відрізнятися за способом виконання або за призначенням (наприклад, для розведення риби або в декоративних цілях). Також водойми можуть бути з проточною водою, або зі стоячою. Найчастіше зустрічаються ставки зі стоячою водою. Але, щоб не отримати на ділянці болото, необхідно знати основні принципи збереження екосистеми вашого водоймища.

Не рекомендується садити поблизу водойми дерева, так як вони створюють можливо непотрібну вже тінь і засмічують ваш ставок листям. Необхідні для штучного ставка рибки - вирішувати тільки Вам. Але, якщо у вашому водоймі з'явилися надокучливі комарі або інші комахи, можна завести декілька рибок - вони встановлять біологічну рівновагу, поїдаючи личинки цих комах.

Можна розмістити у вашому водоймі оригінальний фонтан. Крім краси, він ще й збагачує воду ставка киснем. Ще для збагачення води киснем можна спорудити маленький водоспад, або, включивши фантазію, виготовити невеликий водяний млин.

Рослини для водойми

Щоб забезпечити біологічну рівновагу, водойми потрібні рослини. Зверніть увагу, що головну роль у творі кисню відіграють рослини, яких не видно на воді, тобто підводні. Рослини для водойми поділяють на такі групи:

- підводні рослини;
- рослини, у яких коріння під водою, а стебла над водою;
- рослини, які живуть на поверхні, а коріння у водянистій ґрунті;
- рослини, що плавають на воді.

Рослини, які потрібно пересаджувати в грунт, спочатку висаджують у горщики, які повинні мати в стінках і дні отвори. В якості грунту можна взяти глинистий грунт з додаванням кісткового борошна. Коли рослини посаджені, наверх насипте трохи дрібної гальки, щоб риби (якщо вони будуть жити у вас у водоймі) не каламутили поверхню грунту.

Найпоширенішим водним рослиною можна назвати латаття (інша назва - водяна лілія). Латаття існує безліч різновидів, так що вибирати їх варто за різними параметрами, відповідним вашому водойми: температура водойми (включаючи зиму), глибина водойми, площа поверхні, яку ви хочете покрити квітами. Латаття потрібні для водойми, так як затуляють сонце і не дають воді зацвісти.

Красиве рослина з білими квітками, що плаває на поверхні - водокрас. Висота у квіток 3-5 см, цвітуть з початку липня до кінця серпня. Всім відомо таке водоплавні рослина як ряска. Однак, будьте дуже обережні при розведенні цієї рослини в своєму водоймищі - ряска швидко розростається. Рекомендуємо вам купувати ряску тридольний (на відміну від інших видів вона повільно розростається).

Серед прибережних рослин біля штучних водойм часто зустрічаються жовтець підводні, осока, лепеха, котула. Великою популярністю також користується калюжниця болотна, так як вона досить невибаглива. Висота її 30-50 см, цвіте яскраво-жовтими квітами в квітні. Також красивим прибережним рослиною є понтедерія, яка має великі блискучі листя. Цвіте з початку липня до вересня колосоподібними блідо-голубими квітками. Рослина не боїться морозів.

Дуже добре використовується для оформлення берегів водойми аїр звичайний. Відростає в кінці весни, тому його висаджують серед рано квітучих рослин, наприклад, калюжниці болотної або сусака зонтичного - пізніше аїр буде закривати ці втратили декоративність кущики. У порівняно великій водоймі можна поселити великогабаритний аир - він їстівний і застосовується для лікарських цілей. Для оформлення маленького ставка відмінно підійде низькорослий і компактний аїр злаковидный...

Ще одним з найпоширеніших рослин, які потрібні для створення біологічної рівноваги у водоймі – це кушир. Це рослина-оксигенератор, воно росте у воді, його практично не видно зовні. Кушир не має коренів, отже, не сильно розростається у воді. Виглядає ця рослина у воді зеленим густим йоржиком.

Правильний догляд за штучним водоймищем

Необхідно періодично доливати воду, воду (особливо влітку). Підрізайте сухі стебла рослин, прибирайте частину надто розрослися водоплавних рослин, так як вони можуть надмірно затемнити воду, що призведе до нестачі кисню в ставку.

Якщо потрібно очистити дно ставка, можете використовувати насос занурювальний типу «струмочок». До насоса прикріплюємо шланг з маленькою сіточкою на кінці. Цією спорудою можна «прибрати» дно, не зачіпаючи при цьому жучків, равликів і інших мешканців водойми.

Навесні і восени слідкуйте за появою на водній поверхні різноманітного сміття (трави, листя і різнокольорових плівок). Листя і траву можна видалити сачком, а райдужну плівку прибираємо за допомогою великих аркушів чистого паперу або, вичерпавши шар води зверху, а потім долити новий. При підготовці водойми до зимівлі, вычерпываем з нього всю воду. Рослини в горщиках виносимо в приміщення на зиму. Ставок накриваємо заздалегідь підготовленим шматком плівки, або листами шиферу від попадання в нього снігу.

Якщо з водойми не можна вичерпати воду, так як там залишаються на зимівлю риби і деякі рослини, то восени перед заморозками додайте у водоймі вертикально пучок соломи, що дасть водним мешканцям приплив кисню.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки