ТОП товари

Гіпсофіла

Ціна: очікується

Лаванда

Ціна: очікується

Нагідки

Ціна: очікується

Самшит вічнозелений

Ціна: очікується

Лобелія

Ціна: очікується

Кохия кипарисова

Ціна: очікується

Ранньою весною ми радіємо кожному промінцю сонця, але з приходом літньої спеки прагнемо сховатися в тіні. Сама приємна тінь та, яку відкидають дерева, ліани і чагарники. У тіні рослин ніколи не буває жарко, так як листки випаровують вологу і охолоджують таким чином повітря.

Тіниста компанія

Щоб створити на ділянці приємне співвідношення світла і тіні, необхідно правильно підібрати рослини, які будуть дарувати тінь.

Найбільше тіні на ділянці дають дерева. Для невеликої ділянки необхідно вибирати не високі екземпляри. Інакше можна приректи себе на вічний морок. Підійде катальпа куляста, що дає густу тінь. Ненав'язливу тінь подарує клен гостролистий і магнолія Лебнера. Для просторих угідь підійде липа, амбровое дерево, кінський каштан, катальпа бігнонієвідная, береза. З деяких дерев можна сформувати «парасолька», який буде дарувати бажану прохолоду. Найпростіше формується платан.

Щоб створити тінь в зоні відпочинку під склепіннями перголи і альтанки, висаджують ліани. Густу тінь дають дівочий виноград, гліцинія кампсис. Легку тінь відкидають троянди, лимонник, жимолость, клематис.

Тінистий квітник

Під кронами дерев не влаштуєш газон і не розіб'єш квітник з улюблених троянд. І, тим не менш, асортимент рослин, які воліють рости в тінистих куточках саду, досить великий.

Більшість тіньовитривалих рослин вражають не пишним цвітінням, а незвичайною формою і забарвленням листя. Фаворитами серед тіньолюбних є хости, гейхери і папороті. Хости і папороті можуть стати фоном для квітучих «любителів сутінків». Гейхера, відрізняється рябої різнобарвним листям, сама здатна стати центральним елементом композиції. Так само привернути увагу до квітника допоможуть ряболиста роджерсия «Чоколат Вінгс», сорти бузульника з червоним листям і декоративна трава хаконехлоа велика.

Навесні на тіньову клумбу внесуть різноманітність аквілегія, дицентра, флокс повзучий, горянка. А влітку в тіні порадують цвітінням язичник, астильба, анемона хубейська.

Серед чагарників до любителям прохолоди відносяться деякі сорти рододендронів і гортензій.

Правильно підібравши рослини для тінистого куточка саду можна не тільки насолоджуватися відсутністю палючих променів, але і милуватися улюбленими квітами.

Порада:

Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Чи можна виростити на дачі женьшень? Можна. Він буде нормально рости в нашому кліматі і наших температурних умовах. До того ж окультурений женьшень розвивається значно швидше свого дикого родича: через 6 або 7 років ви зможете отримати близько 40 грам добірного женьшеневого кореня
Що таке мікроклімати? Ви коли-небудь помічали, що у вашому саду є такі місця, де сніг тане навесні в останню чергу? Або як одні і ті ж нарциси в одній частині саду ростуть і процвітають, а в іншій лише роблять вигляд, що ростуть? Швидше за все, виною тому різні микроклимати на вашій ділянці
Scroll to top