Вирощування латаття в штучному водоймищі

Вирощування латаття у штучно створеній водоймі, справа має безліч дрібних нюансів. Але все складно лише на самому початку

Вирощування латаття у штучно створеній водоймі, справа має безліч дрібних нюансів. Але все складно лише на самому початку. Все-таки так приємно бачити ніжні водяні німфи у себе на ділянці, тому, чому б не спробувати почати їх вирощувати?

Латаття можна купити в будь-якому магазині квітів, який займається так само і водними рослинами. Зазвичай у них є водойма, в якому завжди можна знайти різні лілії та різноманітні водорості. Можна купити навіть ряску, було б бажання.

Давайте уявимо, що ви вже придбали німфи і посадили її в невеликий водойму, але вона ніяк не може зацвісти. Бутони не з'являються і на поверхню виходять лише одні листя. Не поспішайте відразу звинувачувати магазин в тому, що вам продали якийсь не то рослина. Причина, швидше за все, криється в чомусь іншому. Найчастіше це може бути занадто холодна вода і брак сонячного світла. Латаття добре ростуть в теплій, застійній воді при достатній для них освітленні. Грунт повинна бути мулистій.

Найчастіше латаття продаються в контейнері. Їх можна садити, не витягаючи корені з нього. Ставимо контейнер прямо у воду. Не переживайте, що ви опустили контейнер занадто глибоко й листя не видно. Вони незабаром з'являться на поверхні. Звичайно ж, краще не переборщити з глибиною. Тридцять сантиметрів буде достатньо для нормального розвитку німфеї.

У чому плюси посадки німфей в контейнерах? Фахівці багато років працювали над тим, щоб створити запас поживних речовин в ґрунті. Так як лататтям насправді потрібна величезна їх кількість. Самостійно створити такі сприятливі умови буде досить складно. Тому такий вид посадки можна назвати оптимальним. Поживних елементів у контейнері повинно вистачити на 3 роки.

Якщо у вас невеликий ставок, то з настанням перших холодів слід подбати про зимівлі рослини. Можна поставити німфи на цей час в звичайне пластикове відро і прибрати в темне, прохолодне місце. Краще всього для цього підійде підлогу або підвал. Але важливо стежити, щоб рослина не промерзало. Якщо ж у вас просторий, глибокий ставок, з природним дном, то латаття можна залишити зимувати прямо в ньому. Важливо щоб не промерзали коріння. Вони повинні бути глибоко зариті в грунт.

Навесні рослина знову вирушає у водойму і продовжує радувати вас своєю красою і ніжністю.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки