Види газонів для оформлення ділянки

Як відомо, газон – це один з основних елементів ландшафтного дизайну

Як відомо, газон – це один з основних елементів ландшафтного дизайну. Це пояснюється тим, що навіть при організації лише газону без яких-небудь інших елементів відбувається повне перетворення ділянки, яке можна порівняти із зміною інтер'єру при укладанні вишуканого підлогового покриття. Згідно з науковим визначенням, газон є штучно створеним співтовариством трав. У ландшафтному дизайні його використовують для того, щоб підкреслити красу ділянки. Він створює зовнішній ефект легкості, візуально розширює межі ділянки і об'єднує його розрізнені фрагменти.

Науково доведено сприятливий вплив зеленого кольору на людську психіку. У природі він найбільш поширений і означає родючість і молодість.

Однак при цьому слід враховувати, що газон є одним з найбільш вимогливих елементів з точки зору обслуговування, а його організація – складна і копітка заняття, для якісного виконання якого потрібна значна кількість часу.

Можливо, необізнаним людям газони здаються просто ділянками із звичайною підстриженою травою, проте насправді це далеко не так. Для грамотного їх пристрої потрібні спеціальні уміння та знання. В якості прикладу до вищесказаного слід зазначити, що на планеті росте декілька тисяч видів трав, при цьому для посадки на газонах придатне лише незначна кількість їх видів.

В більшості випадків застосовують універсальні суміші. Їх приготування виробляють у відповідності з рядом параметрів, до яких належать тип газону, склад грунту, місце посіву. Крім того, до уваги приймають характер догляду за газоном, тобто його ретельність і регулярність. У будь-якому випадку суміш повинна забезпечувати зростання рослин протягом всього періоду, тобто з весни до осені.

Газони виконують декоративні функції, класифікують на декілька підвидів. Найбільш поширені газони паркового типу, які також називають універсальними і простими. Закладку їх здійснюють у більшості випадків на великих територіях, призначених для прогулянок. На таких газонах втручання в розвиток рослин незначна і полягає лише в рідкісному выкашивании їх в основному у вегетаційний період. Газони даного типу можна зустріти у заміських будинків. Крім декоративної функції, вони грають роль майданчики для відпочинку і прогулянок. При цьому настільки незначні навантаження не завдадуть шкоди розвитку рослинності. Можливо, газони даного типу не особливо цікаві з дизайнерської точки зору, однак їх цілком достатньо для виконання покладених на них завдань, і при цьому за ними не потрібно складного догляду. Наприклад, на паркових газонах допустимо навіть виростання дикорослих рослин.

Особливо слід відзначити лугові газони, незважаючи на те, що вони є різновидом вищерозглянутого паркового типу. Відмінність їх полягає в планомірному засіванні лучними квітучими травами. Причому мається деяка закономірність їх підбору, вона полягає в посадці трав таким чином, щоб відбувалося постійне цвітіння газону шляхом послідовного розквіту рослинності різних видів. Таким чином, досягається зміна зовнішнього вигляду газону протягом сезону.

Ще один різновид – килимовий газон. Його облаштовують з метою підкреслення зовнішніх достоїнств будь-яких споруд, а також навколо квіткових клумб.

Техніка створення мавританського газону була перейнята європейцями у північноафриканських кочівників, про що говорить його назва. Цей народ виробляв засівання різнотрав'ям незаселених рослинністю територій. Газон такого типу відрізняється особливо широким видовим різноманіттям. Так, при засіванні допускається використання 30-40 різних видів квітів за умови їх степового або лугового походження. При їх цвітінні відбувається поділ газону на кольорові плями, а також поширення сильного приємного аромату. При цьому починається поступове заселення даної території: слідом за опыляющими комахами, такими як метелики, бджоли і оси, з'являються інші комахи, а потім і птахи, і ящірки, харчуються ними. Рослини, що традиційно застосовуються на газонах цього типу, стійкі до посушливих умов і цвітуть на всьому протязі сезону. Насіння, що потрапляють в грунт в його кінці, проростають на наступний рік, тому не потрібно щорічне засівання. Мавританський газон нагадує природне рослинне співтовариство. Найбільш доцільно його облаштування на невеликих ділянках.

Мавританський газон

Престижним вважають партерний тип газонів, який також має назви «англійська», «парадний» і «класичний». Зовні він є ділянкою з підстриженою на ідеальному рівні травою одного виду. Такий газон не призначений для прогулянок і виконує виключно декоративну завдання. Посів виробляють узколистными злаками. При цьому необхідно гарне оформлення країв. В силу складності створення і догляду навіть в Англії такі газони – рідкість.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки