ТОП товари

Дихондра

Ціна: очікується

Гарбуз (довготривалий)

Ціна: 10 грн.

Арахіс

Ціна: очікується

Гацанія

Ціна: очікується

Бересклет

Ціна: очікується

Дельфініум

Ціна: очікується

Мистецтво під назвою Ландшафтний дизайн - основні тенденції

Парк "Тюїльрі" і "Версальський", "Нол" парк і сад замку "Leeds", парк "Катсура" і знаменитий сад "П'ятнадцяти каменів" - це все великі ландшафтні твори різних епох і народностей, які поклали початок виникненню в XX столітті мистецтва під назвою ландшафтний дизайн.

Через роки мистецтво набуло свої чіткі межі, стало універсальною дисципліною, яка диктує свої правила гармонії і краси, згладжує конфліктність і з'єднує в єдине ціле об'єкти, створені рукою матінки-природи і людини. Воно знаходить відповіді на питання благоустрою життя людини без нанесення шкоди природі.

Поняття ландшафтного дизайну пов'язане не лише з мистецтвом, а й з практичними діями, знаннями і навичками, які стоять на сторожі збереження природної краси. І як будь-яке інше мистецтво, сучасний ландшафтний дизайн має свої тенденції.

Кілька слів про модні віяння

У ландшафтного дизайну завжди були свої правила і норми, які підкоряли собі будь-які нововведення, запропоновані дизайнерами. Ці правила свідчать, що:

  • В будь-якій композиції повинна бути дотримана естетична цінність природного пейзажу і його краса.
  • Будь-яка ландшафтна композиція повинна бути практичною, зручною і безпечною для природи.
  • У кожній композиції повинна бути дотримана простота.

І як показала щорічна виставка ландшафтного мистецтва у Великобританії, сьогодні стало надзвичайно модним оформлення присадибної ділянки у стилі імітації занедбаного зеленого саду. Дизайнери пропонують своє бачення первозданної краси довіреного їм ділянки. А більшість зарубіжних художників-дизайнерів пропонують розбавляти подібні композиції рідкісними та зникаючими видами рослин, що тягне за собою дорожнечу настільки вишуканого стилю і труднощі в догляді за садом.

Дуже модним сьогодні вважається витончене змішування стилів або створення на одній присадибній ділянці композиції з плавних переходів від одного стилю до іншого. Але, як показала та ж виставка у Великобританії, подібні хитрощі еклектики під силу лише великим майстрам ландшафтного мистецтва. А найбільш примітно те, що модні тенденції спрямовані на поліпшення екології ділянки. Якщо раніше розбивали сад доріжками, розбавляли територію декоративними об'єктами і селекційними рослинами, то зараз красивим і гармонійним вважається використання в композиціях дикорослих трав, квітів, чагарників і так далі.

Початок XXI століття відзначено в дизайні поєднанням клумб і квітників різних геометрій з високотехнологічними садовими формами зі скла і сталі. Причому на тлі "холодного срібла металу" та прозорості скла таємниче виглядають неймовірно горді стрілки злаків і зелені зарості рогозу, чортополоху і навіть бамбука.

Коротко про сучасному стилі садів

Якщо ще сто років тому за допомогою ландшафтного дизайну облагороджували території значних площ, то сьогодні цей вид мистецтва використовує "полотно" будь-яких розмірів і геометрій. Кількість соток гектарів або не є основним. Більш того, чим менше площа присадибної ділянки, тим простіше втілення ідеї, дешевше роботи і якісніше догляд.

А про сучасних стилях можна сказати одне - вони певною мірою є вдосконаленою стилізацією основних напрямків у садово-парковому мистецтві, подарованих цивілізованій людині минулими століттями. Сучасники доповнили їх новітніми технологіями, унікальними матеріалами і привнесли в них ідеї сміливості і свободи розкутого нового століття.

XX століття був цікавий голландськими садами, парками та присадибними ділянками в стилі модерн і хай–тек. Не зникли з виду і романтичний, колоніальний стиль. Але справжнім піком моди став сільський стиль або, як прийнято називати, екологічний сад. Він завершив стару й почав нову епоху.

В епоху ХХІ століття основна увага при оформленні земельної ділянки стало приділятися індивідуальності стилю. Дизайнери, проектуючи сади, спираються на спосіб життя і характер власників, намагаються підкреслити їх смаки та уподобання. Велика увага приділяється і унікальному поєднанню стилю "техно" з підкресленою природністю саду, такі еклектичні настрою на сьогоднішній день вважаються найбільш затребуваними.

Сучасна мода на авторські проекти благоустрою

Сучасний ландшафтний дизайн - це вже суто авторський проект, розроблений під конкретні природні умови і стильові особливості вже наявних об'єктів: будинків, будівель і так далі. При цьому він повинен неодмінно враховувати спосіб життя і мислення власників саду, їх характер і уподобання.

Як правило, талановите поєднання всього перерахованого дозволяє створити неповторну модель індивідуального саду, яка несе в собі не тільки красу, але і гармонію всіх окремо взятих елементів. Це художня модель простору та території, на якій увічнені талант і краса.

Порада:

Багато городників звикли садити моркву навесні, а потім з нетерпінням чекати появи перших коренеплодів. Але якщо посадити моркву під зиму, то урожай з'явиться набагато раніше, до того ж зимова морква менш схильна до хвороб. А шкідники і зовсім на ній не з'являються
Що таке мікроклімати? Ви коли-небудь помічали, що у вашому саду є такі місця, де сніг тане навесні в останню чергу? Або як одні і ті ж нарциси в одній частині саду ростуть і процвітають, а в іншій лише роблять вигляд, що ростуть? Швидше за все, виною тому різні микроклимати на вашій ділянці
Іноді, їдучи надовго з дому, замислюєшся про те хто буде піклуватися про полив квітів? Для того щоб квіти довго стояли без догляду, винайшли так зване «розумне кашпо». У спеціалізованих садівничих магазинах можна його придбати. Воно коштує дуже дорого, але його легко можна зробити самому
Scroll to top