Штамбовий бузок як прикраса вашої ділянки

Бузок здатний надихнути практично кожного своїм виглядом і ароматом, будь то професійний садівник або стандартний любитель, який живе в блочному будинку по сусідству з кактусом або алое. Величезна різноманітність відтінків і суцвіть безлічі сортів неодмінно знаходить своїх шанувальників всюди. Все частіше ми чуємо про такі форми щеплення, як штамбовий бузок. Саме про нього і піде мова в нашій статті.

Зміст:


  • Вирощуємо бузок на штамбі – з чого починаємо
  • Етап висаджування
  • Догляд у наступні роки

Вирощуємо бузок на штамбі – з чого починаємо

Головна причина в тому, що для більшості любителів це найбільш зручний варіант. Сортовий бузок – важкодоступний, і зазвичай вже є прищеплений, а тому його поросль не згодиться для того, щоб розмножити рослину, оскільки є диким. Кожен раз, коли ви будете різати пагони, вони будуть виростати на їх місці. У разі ж штамбів, кожен з них придатний для щеплення декількох сортів. Три, чотири, більше – вирішувати вам.

Бузок здатний надихнути практично кожного своїм виглядом і ароматом
  • Після того, як по весні сходить сніг, виберіть один з пагонів порослі, від метра заввишки. Далі обріжте коріння навколо пагона. Повинен вийти квадрат зі стороною приблизно 200 мм. Видаліть решту порослі за допомогою секатора.
  • У період руху соків беремо черещок сортового бузку і прищеплюємо його до верхньої частини стебла. На підщепі повинно залишитися три-чотири бруньки, решту – видаляємо. Кілька бруньок залишаємо заради появи пагонів, куди можна буде прищепити інші сорти. Тим же днем і на тому ж стовбурі можна організувати ще кілька щеп різних сортів.

 

Відео про бузок

Етап висаджування

В останніх числах серпня вийміть деревце з землі за допомогою вил разом з частиною кореневої системи і земляною грудкою. Розмір: кома – приблизно до тієї межі, де повинні проходити молоді нові корінці. У горизонтальній площині вирізаємо на кільце (невелика відстань від стовбура) кожен білий пагон.

Протягом перших двох років, один раз в сезон потрібно розпушувати мульчу

Настав час висадити наше дітище. Землю перед тим глибоко копають і звільняють від бур'янистих рослин. Земляний ком встановлюється в ямку, і оточується старим перегноєм, або добротно провітреним торфом (шар – п'ять-десять см). Одній пересаженній рослині має належати не менше половини, у разі висадки в ряд, або цілого квадратного метра, якщо висаджуються в куртині. За допомогою шиферу або руберойду їх огороджують один від одного, попереджаючи сплетіння кореневих систем. По завершенню всього цього, замульчуйте поверхню пятисантиметровым шаром тирси, покривши його потім плівкою чорного кольору.

 

Відео про догляд за штамбової бузком

Догляд у наступні роки

  • Протягом перших двох років, один раз в сезон потрібно розпушувати мульчу, попутно витягуючи і вирізаючи під кільце бічні пагони, після чого знову накривати область плівкою. Потім почне активно проявлятися коренева поросль.
  • Розташовані вільно потужні річні прирости, які отримують достатньо сонячного світла, і до того часу мають довжиною від 0.25 м, нарешті, починають радувати розвиненими кистями квіток. Щоб їх з'являлося якомога більше, проводиться прищипування або вирізання на кільце загущающих пагонів.
  • Вищезгаданим чином поступаємо з іншими 10-20 екземплярами.

Розташовані вільно потужні річні прирости, які отримують достатньо сонячного світла, і до того часу мають довжиною від 0.25 м, нарешті, починають радувати розвиненими кистями квіток

Наш екскурс підійшов до кінця. Якщо добре постаратися, кожен рік ви зможете милуватися шістьма дюжинами сортів прекрасною бузку, зростаючими всього на 20 штамбах. Незабутнє торжество бузку – прямо у вашому саду!


Надрукувати  

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки