Самшит – вирощування та використання в ландшафтному дизайні

Самшит ідеально підходить для оформлення ландшафтного дизайну вашого саду. Самшиту можна надати будь-яку форму і обстригти до будь-якого розміру. Він доречний на кожній ділянці – великому, малому

Самшит ідеально підходить для оформлення ландшафтного дизайну вашого саду. Самшиту можна надати будь-яку форму і обстригти до будь-якого розміру. Він доречний на кожній ділянці – великому, малому. Ділянка, оформлений в класичному або голландському стилі, без цієї рослини просто не може обійтися. Тому самшит висаджують для таких цілей як створити живопліт, паркани, огорожі і т. д.

Різноманітність сортів

Самшит має значну кількість сортів, які можна варіювати в залежності від потреб та побажань. Для огорож підійде сорт Latifolia. Він виростає у висоту до чотирьох метрів і прекрасно піддається вертикальної обрізанні.

Якщо вам потрібен щільний декоративний бордюр, низькорослий сорт Suffruticosa буде як не можна до речі. Його розміри – всього 60-80 див. Можна стригти, але в обрізанні він майже не потребує, оскільки і без того декоративний.

Якщо у вашому регіоні морозні зими, для вас – сорт Rotundifolia. Він надзвичайно морозостійкий, благородного синьо-зеленого відтінку і чудово виглядає на тлі снігу.

Якщо потрібно створити не просто зелений паркан, а справжнє серйозне огорожу, садіть сорт Handsworthiensis – він відрізняється стійкістю і міцністю. Виходить рівна зелена стіна, глуха і непрохідна.

Зимівля

Самшит холодостійкий в принципі. Йому не страшний мороз нижче -20°С – він може пережити холоди без укриття і залишитися декоративним. Оскільки випаровування вологи листя відбувається круглий рік, а взимку з мерзлої землі воду добути важко, на початку листопада самшит слід рясно полити, щоб вологи вистачило на більшу частину зими.

Періодично потрібно струшувати сніговий покрив з гілок самшиту, щоб гілки не зламалися під вагою снігу.

Взимку самшит страждає від холоду не так, як ранньою весною. Він боїться відлиг і різких коливань температур. Також шкідливі йому холодні зимові вітри і безсніжні зими. А ранньою весною чагарник може отримати серйозні сонячні опіки, від яких декоративність листя знизиться. Якщо є сніговий покрив і притінення від весняного сонечка, самшит перезимує. Невеликі солитерные рослини можна накривати на зиму дерев'яними ящиками, а бордюри – нетканим матеріалом.

Використання в озелененні

1. Зелені огорожі, паркани, огорожі, розділові перегородки для зон.

2. Ширми. За ширмою з самшиту легко приховати будь не самий показний садовий об'єкт, наприклад, компостну купу.

3. Фон. Кращим тлом для декоративно квітучих багаторічників, особливо троянд, стануть самшитові лаштунки.

4. Бордюр. Це може бути огородження для рабатки або клумби, окантовка для садової доріжки або газону. Його листя чудово відтіняє смарагдову зелень газонної трави. А ще краще вона гармонує з квітами всіх відтінків. Також хороший самшит для оформлення водойм.

5. Солітер. Окремо висаджений кущ самшиту стане прекрасним солітером. Особливо якщо надати йому оригінальну скульптурну форму.

6. Топіарі. З самшиту можна створити будь-яку чудернацьку фігуру фактично всіх геометричних форм: конус, циліндр, куля, трапеція, еліпс. А можна – фігуру тварини чи літаючу тарілку.

7. Лабіринт. У південних районах дуже популярні в садах лабіринти з самшиту. Ви можете створити такий декоративно-ігровий елемент, якщо не на дільниці, то на дитячому майданчику точно.

8. Горщечне рослина. Самшит низькорослого сорти можна вирощувати на балконі і лоджії в декоративній діжці. У разі потреби – виносити для прикраси в сад.

Умови вирощування

Самшит прекрасно росте в різних умовах. Він любить сонце, але добре переносить тінь. Йому підходить фактично будь-яка грунт, крім сильно засоленої і важкою. Він може пережити тривалу посуху (листя стануть трохи жовтуватими, але при надходженні вологи знову набудуть колишній колір).

Ідеальною для самшиту буде поживна дренований грунт з високим вмістом вапна.

Посадка і догляд

Важливо! Самшит – рослина високотоксична. В його деревині і листках містяться алкалоїди. Тому не варто жувати листочки самшиту – нехай він залишиться прикрасою ділянки.

Висаджувати самшит можна фактично цілий рік. Взимку з-за мерзлому грунту робити це важко, але якщо ями готові заздалегідь, а засипати їх ви будете не мерзлою землею, як і посадка крупномірів, взимку садити самшит можливо. Якщо ви купуєте готові саджанці, їх зовсім не обов'язково висаджувати негайно, можна потримати в контейнері до настання сприятливих для посадки умов.

Навесні, влітку і восени – не забувати проводити формуючу обрізку самшиту. Обрізка обов'язкове. Але вона не так складна, як формування інших декоративно-листяних культур. Краще всього відчуває себе самшит, якому надали конусоподібну форму, оскільки при такій формі кроні дістається найбільше світла.

Перша обрізка молодого самшиту проводиться в травні. Його не потрібно обрізати сильно і часто – швидкість росту рослини невисока. Просто надайте йому потрібну форму і потім три-чотири рази за сезон поправте.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки