Поради по розмноженню самшиту

Самшит багатьом відомий як вічно зелена і повільно зростаюча рослина або дерево сімейства самшитових висота якого сягає від 2 до 12 метрів. Самшит ідеально підходить для декору і ландшафтного дизайну

Самшит багатьом відомий як вічно зелена і повільно зростаюча рослина або дерево сімейства самшитових висота якого сягає від 2 до 12 метрів. Самшит ідеально підходить для декору і ландшафтного дизайну. Якщо раптом ви вирішили посадити самшит у себе на дачі, то ця стаття допоможе вам скоротити час на розмноження цієї рослини. Зараз я постараюся детально розповісти про те як розмножити самшит.

У природі самшит розмножується повільно – насінням. Вони сходять дуже довго і для того, щоб отримати повноцінний кущ самшиту знадобиться майже десятиліття. Простіше розмножити цей декоративно-листяний чагарник живцюванням. Живці можна брати влітку і восени. Влітку – червень-липень, восени – вересень-жовтень. Садити живці можна, як рано навесні, так і восени. Але краще робити це навесні, щоб до зими саджанці прижилися і добре вкоренилися.

Порада! Слід регулярно поливати навколо живців грунт, накрити посадки скляними банками, пластиковими пляшками або нетканим матеріалом. Не забуваєте щодня провітрювати саджанці.

Метод живцювання підійде тим, хто бажає, наприклад, виростити самостійно живопліт з самшиту. Для її створення потрібно багато посадкового матеріалу. Але можна не купувати дорогі саджанці, а отримати його з одного-єдиного кущика самшиту під час обрізання.

При обрізанні самшиту залишаємо зелені живці. Держак повинен бути 10 см довжиною.

Готуємо для живців їх тимчасове місце, де вони будуть вкорінюватися і підростати. Вносимо в ґрунт, перегній і трохи піску. Нижні листя зі стовбура черешка видаляємо, поміщаємо кінчики живців в «Корневін» на день. Потім, заглиблюючи на 5 см, занурюємо у грунт, злегка утрамбовуємо, рясно поливаємо.

Вкорінюватися самшит буде довго. Поки з'являться ознаки зростання і утворюються міцні коріння, може пройти цілий рік. На постійне місце рослину можна пересадити через два роки, але не взимку, а за два місяці перед серйозними морозами, щоб до настання холодів самшит встиг як слід укорінятися.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки