Поєднання рослин і квітів на клумбі за формою, кольором та іншими характеристиками

Як художник пише свої картини, ретельно підбираючи фарби, так і садівник створює дивні по красі клумби, використовуючи рослини, які краще всього поєднуються один з одним. Враховуючи різний вплив певних відтінків кольорового спектра на настрій, можна підібрати певну кольорову гаму, щоб вона надавала заспокійливий ефект або, навпаки, заряджала енергією завдяки яскравим, життєрадісним відтінкам.

Зміст:


 • Поєднання рослин
 • Благородство одноколірної клумби або яскраві контрасти?
 • Форма квітів і листя має значення
 • Одні рослини розквітають слідом за іншими
 • Важливі нюанси

Поєднання рослин

Поєднання квітів на клумбі повинно не тільки відповідати особистим уподобанням садівника, але й підходити під загальний стиль оформлення ділянки, щоб територія виглядала гармонійно.

Підбір кольорів для клумби здійснюється за кількома параметрами: за забарвленням, формою листя і пелюсток, за розмірами, по мірі розростання і за термінами цвітіння. Безліч тонкощів потрібно врахувати, перш ніж взятися за розробку схеми клумби. І якщо раніше вам не доводилося займатися квітником або не вдавалося добитися гармонійної квіткової композиції, з цієї статті ви дізнаєтеся, що посадити на клумбі, які види квітів вибрати, і які відтінки краще всього поєднувати один з одним.

Безліч тонкощів потрібно врахувати, перш ніж взятися за розробку схеми клумби

Благородство одноколірної клумби або яскраві контрасти?

В першу чергу, визначитеся, якого результату ви хочете досягти: сонячною буде виглядати клумбу з чорнобривцями або настурціями, ніжною – з незабудками, вишуканою – з білими ліліями. Можна зробити клумбу монохромною, використовувати близькі по колірному спектру відтінки або контрастні. Будь-яке колірне рішення буде виглядати цікаво, якщо правильно підібрати види квітів.

Майте на увазі, що помаранчеві, жовті, червоні тони привертають увагу; сині, блакитні, фіолетові, зелені тони виглядають більш спокійними і часто використовуються в якості фону для квітів яскравого забарвлення. Білий колір нейтральний, він вдало згладжує контрасти у квітковій композиції. Разом найбільш виграшно виглядають такі контрастні поєднання кольорів:

 • зелений з червоним,
 • жовтий з фіолетовим,
 • оранжевий з фіолетовим,
 • червоний з жовтим,
 • синій з помаранчевим
 • синій з червоним.

На нерегулярних клумбах рекомендується посадити одну-дві рослини, які будуть мати привабливий вигляд протягом всього сезону, поки інші групи квітів і рослин змінюють один одного. Наприклад, можна використовувати такі види квітів для клумб: бадан з широкими зеленими листями, що червоніють до осені, лилейники, хосту; для бордюру - флокс шилоподібний, полин Стеллера, ломикамені і очітки, седум сірий.

На нерегулярних клумбах рекомендується посадити одну-дві рослини, які будуть мати привабливий вигляд протягом всього сезону

Намагайтеся уникати зайвої складності і строкатості малюнка, не саджайте безліч рослин різних видів на одній клумбі. Іноді набагато ефектніше виглядає монохромна клумба з квітами різної висоти і форми, ніж хаотичний барвистий квітник.

Форма квітів і листя має значення

Коли відтінки у квітковій композиції підібрані тон в тон, дуже красиво виглядає клумба з рослинами різної форми. Це стосується як монохромних варіантів, так і поєднань з м'якими колірними переходами. Наприклад, рожеві і бузкові флокси вдало є сусідами з червоним многоколосником.

Дивно гармонують один з одним крупноквіткові рослини і дрібноквіткові, а також рослини з декоративним листям. Також непогано поєднання вузьких видовжених листочків з листям овальної форми, крупнолистних рослин з ажурним листям. Дуже популярні дуети з листям конвалії хости або астильби з хостів.

Одні рослини розквітають слідом за іншими

Вибираючи, які квіти посадити на клумбі, не забувайте про те, що розквітнути всі рослини повинні приблизно в один час, якщо мова йде про регулярні клумби, або в певній послідовності один за одним, якщо ви збираєтеся створити клумбу нерегулярного типу.

Вибираючи, які квіти посадити на клумбі, не забувайте про те, що розквітнути всі рослини повинні приблизно в один час

В одному квітнику можуть мирно сусідити багаторічники, однорічники та цибулькові рослини. Найпершими ранньою весною розквітають цибулинні рослини (тюльпани, нарциси, віоли, крокуси), до початку літнього сезону вони повністю втрачають свою привабливість. Слідом за ними до червня розпускаються квіти дворічних рослин (незабудки, маргаритки, фіалки) та деякі багаторічні (півонії, іриси). В середині літа приходить пора цвітіння однорічників (петунії, календули).

Важливо продумати, як підібрати квіти для клумби так, щоб ваш квітник не пустував. Одні рослини цвітуть всього лише тиждень-два, інші розцвітають повторно, а треті радують своїми квітами на протязі всього сезону. Ті рослини, які швидко відцвітають, садіть між видами, розквітаючими відразу слідом за ними. Наприклад, замість цибулинних рослин на те ж місце висаджують флокси або вербени, не турбуючи цибулин.

 

Відео про основні помилки при проектуванні квіткових клумб

Важливі нюанси

Продумуючи сумісність квітів на клумбі, не випустите з уваги той факт, що деякі рослини люблять сонячне світло, а деякі, навпаки, тіньолюбні (купина, дельфініум, звіробій, конвалія). Крім того, квіти ніжних пастельних відтінків лише при сутінках і в тіні виглядають вишукано, на осонні їх краса втрачається. У той час як фіолетові, блакитні і сині квіти на затінених ділянках блякнуть - насичені холодні відтінки найбільш виграшно виглядають при яскравому сонячному світлі.

Бажано, щоб рослини, які ростуть на клумбі, мали схожі вимоги до складу грунту і до його зволоженості. Як правило, для більшості садових квітів потрібен дренаж, а грунт не повинна бути кислий, для цього до кислого торфу додають деревну золу. Важлива особливість цибулинних рослин у тому, що їм потрібно підживлення азотними мінеральними добривами, у багаторічників ж надлишок азоту в ґрунті викликає рясний ріст листя замість цвітіння.


Надрукувати  

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки