ТОП товари

Виноград "Кадрянка"

Ціна: очікується

Флокс Promise Mix

Ціна: очікується

Гарбуз (довготривалий)

Ціна: 10 грн.

Квасоля

Ціна: очікується

Агрус

Ціна: очікується

Картопля (супереліта)

Ціна: очікується

Створення дизайн-проекту ділянки своїми руками

Перш ніж на ділянці розпочнуться роботи з ландшафтного дизайну, озеленення і благоустрою, слід приступити до розробки ландшафтного проекту. Цю роботу можуть виконати фахівці, але можна спробувати зробити це самим. Створення ландшафтного проекту - це дуже важливий етап, що дозволить візуально уявити кінцеву мету, а також уникнути багатьох помилок і зайвих витрат на переробку.

Сьогодні в російських садах панує змішання стилів і жанрів. В одних випадках це зроблено талановито, в інших... Саме тому так важливо не помилитися у виборі свого стилю, тобто в якому стилі буде виконано цілісне рішення дизайну вашої ділянки... І тут свого чуття і світорозуміння недостатньо. На допомогу приходять книги, журнали, фахівці, що володіють секретами ландшафтного дизайну.

При складанні плану, потрібно врахувати склад сім'ї, яка буде жити в цій садибі: віковий, соціальний; спосіб життя, захоплення, режим проживання (цілорічний або сезонний), відпочинок, спорт, прийом гостей, сад-город, квітники, дитячий майданчик. Архітектурний стиль будинку (можливо 2-3 варіанти), елементи декору: альтанки, барбекю, водойми, підпірні стінки. Наявність домашніх тварин і умови їх утримання.

Отже, починаємо ландшафтне проектування...

Перший крок - проектування ділянки. Воно складається з декількох етапів. Перший - це збір і аналіз вихідних даних. Цей етап вимагає серйозних професійних знань, пов'язаних з геологією та грунтознавства. Проведіть аналіз грунту, визначте наявність родючого шару, рівень ґрунтових вод. Бажано в лабораторних умовах, і у вас повинно залишитися офіційне технічний висновок.

На початку роботи над проектом необхідно визначити розмір ділянки. Слід промальовувати в масштабі контури ділянки, існуючі та плановані будови (положення будинку і всіх будівель і доріжки, позначити на плані напрямок північ-південь, продумати необхідність дренажної системи на ділянці (необхідна в тому випадку, якщо вода навесні або після дощів тривалий час стоїть на поверхні землі).

Наступна частина роботи над проектом - розташування на ньому дерев, декоративних і плодових кущів, клумб з багаторічних і однорічних квітів, а також інших декоративних елементів (наприклад: ставок, альпінарій, лавки, вазони, скульптури та ін). Необхідно пам'ятати, що гармонійно виглядає ділянка, в якому існують рослини трьох рівнів: верхній - дерева, середній чагарники, нижній - квіти або газон.

Встановіть природну освітленість ділянки (світло-тінь). Найбільш оптимальним для розвитку рослин вважається та частина ділянки, яка розташована з південно-західної сторони від будівель, т. до. вона отримує більше сонячного світла і тепла. На цій частині ділянки можна садити практично всі рослини, навіть ті, які в середній смузі Росії можуть почувати себе погано через підмерзання в зимовий період (у т. ч. бобовник, гортензію садову, троянди, клематиси, рододендрони).

Ті частини ділянки, які перебувають з північного або північно-східної сторони від будівель, є найменш сприятливими для росту і розвитку рослин. Для цих зон необхідно підбирати тіньовитривалі і холодостійкі рослини (дерева - ялина, туя, ялівець, береза, горобина, клен; чагарники - барбарис, глід, вовчі, кизильник блискучий).

Заключна частина роботи над проектом - на основі готового проекту озеленення та благоустрою створюються проекти освітлення і автоматичного поливу ділянки.

По готовому проекту робиться планування ділянки...

Якщо ви спланували рівна ділянка, це не складе великої праці. Буде досить просто вирівняти поверхню землі, дотримуючись невеликий кут нахилу всього ділянки для того, щоб вода не накопичувалася на ділянці, а йшла за його межі, наприклад, у дренажну канаву.

Однак якщо ви передбачили зміна рельєфу ділянки (схил, яр або тераси), то доведеться неабияк потрудитися, згрібаючи землю в одному місці та перетягуючи її в інше, ладу підпірні стінки для того, щоб земля не обсипалася.

Після планування поверхні ділянки проводяться роботи з будівництва доріжок, прокладають кабелі освітлення та поливу, ведуться інші заплановані будівельні роботи.

Посадка дерев, кущів, розбивка клумб, посів газону та інші роботи з озеленення ділянки, передбачені планом. Даний етап є заключним...

Порада:

Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Як посадити дерево – це дуже актуальне питання, яке мучить багатьох. При посадці потрібно дотримувати деякі правила: 1) Спочатку визначитеся з місцем посадки, щоб  дерево не заважало іншим рослинам або спорудам
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Scroll to top