Ландшафтний проект

Отже, починаємо ландшафтне проектування...Перший крок - проектування ділянки. Воно складається з декількох етапів. Перший - це збір і аналіз вихідних даних. Цей етап вимагає серйозних професійних знань, пов'язаних з геологією та грунтознавства

Отже, починаємо ландшафтне проектування...

Перший крок - проектування ділянки. Воно складається з декількох етапів. Перший - це збір і аналіз вихідних даних. Цей етап вимагає серйозних професійних знань, пов'язаних з геологією та грунтознавства. Проведіть аналіз грунту, визначте наявність родючого шару, рівень ґрунтових вод. Бажано в лабораторних умовах, і у вас повинно залишитися офіційне технічний висновок.

На початку роботи над проектом необхідно визначити розмір ділянки. Слід промальовувати в масштабі контури ділянки, існуючі та плановані будови (положення будинку і всіх будівель і доріжки, позначити на плані напрямок північ-південь, продумати необхідність дренажної системи на ділянці (необхідна в тому випадку, якщо вода навесні або після дощів тривалий час стоїть на поверхні землі).

Наступна частина роботи над проектом - розташування на ньому дерев, декоративних і плодових кущів, клумб з багаторічних і однорічних квітів, а також інших декоративних елементів (наприклад: ставок, альпінарій, лавки, вазони, скульптури та ін). Необхідно пам'ятати, що гармонійно виглядає ділянка, в якому існують рослини трьох рівнів: верхній - дерева, середній чагарники, нижній - квіти або газон.

Встановіть природну освітленість ділянки (світло-тінь). Найбільш оптимальним для розвитку рослин вважається та частина ділянки, яка розташована з південно-західної сторони від будівель, т. до. вона отримує більше сонячного світла і тепла. На цій частині ділянки можна садити практично всі рослини, навіть ті, які в середній смузі Росії можуть почувати себе погано через підмерзання в зимовий період (у т. ч. бобовник, гортензію садову, троянди, клематиси, рододендрони).

Ті частини ділянки, які перебувають з північного або північно-східної сторони від будівель, є найменш сприятливими для росту і розвитку рослин. Для цих зон необхідно підбирати тіньовитривалі і холодостійкі рослини (дерева - ялина, туя, ялівець, береза, горобина, клен; чагарники - барбарис, глід, вовчі, кизильник блискучий).

Заключна частина роботи над проектом - на основі готового проекту озеленення та благоустрою створюються проекти освітлення і автоматичного поливу ділянки.

По готовому проекту робиться планування ділянки...

Якщо ви спланували рівна ділянка, це не складе великої праці. Буде досить просто вирівняти поверхню землі, дотримуючись невеликий кут нахилу всього ділянки для того, щоб вода не накопичувалася на ділянці, а йшла за його межі, наприклад, у дренажну канаву.

Однак якщо ви передбачили зміна рельєфу ділянки (схил, яр або тераси), то доведеться неабияк потрудитися, згрібаючи землю в одному місці та перетягуючи її в інше, ладу підпірні стінки для того, щоб земля не обсипалася.

Після планування поверхні ділянки проводяться роботи з будівництва доріжок, прокладають кабелі освітлення та поливу, ведуться інші заплановані будівельні роботи.

Посадка дерев, кущів, розбивка клумб, посів газону та інші роботи з озеленення ділянки, передбачені планом. Даний етап є заключним...

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки