Креативні клумби з покришок: від яскравого вазона до екзотичних птахів

Старі автомобільні покришки – найбільш вдалий непридатний матеріал, придатний для повторного використання

Старі автомобільні покришки – найбільш вдалий непридатний матеріал, придатний для повторного використання. З нього можна виготовляти дивні вироби, які стануть справжньою прикрасою вашої ділянки! Як зробити клумбу з покришки? Варто лише зрозуміти основний принцип роботи з шинами і підключити свою фантазію.

Для того щоб зробити квітник з шин своїми руками, знадобиться кілька відпрацьованих автопокришок, які можна взяти в будь-якій шиномонтажній майстерні. Краще вибирати колеса з максимально зношеним протектором, легкі по вазі, їх буде легше згодом вивертати. Працювати можна ручним електролобзиком або болгаркою, ножем різати гуму досить складно – доведеться постійно змочувати ножик в мильній воді, до того ж вістря має бути дуже гострим.

Зміст:


 • Плюси і мінуси створення клумб з покришок
 • Як правильно вибрати підходящу шину
 • Необхідні інструменти та матеріали для роботи
 • Детальна інструкція: як зробити з шини клумбу своїми руками
 • Цікаві ідеї для клумби з покришок: лебеді, папуги, черепахи

Плюси і мінуси створення клумб з покришок

Використання автопокришок дає цілий ряд переваг.

 • Гума, з якої робляться автомобільні шини — зручний для обробки матеріал. Щоб зробити дійсно красиву композицію, не потрібні спеціальні інструменти і особливі професійні навички. Достатньо лише мінімального інструментарію та творчої фантазії, щоб створити з покришки клумбу самої вигадливої форми.
 • Кругла форма покришки і отвір посередині — хороші передумови для подальшої роботи з нею. По суті, це вже готова основа для майбутнього квітника — залишається лише злегка її обробити.
 • Старі автопокришки — найбільш дешевий, зазвичай і зовсім безкоштовний матеріал.
 • Використання старих шин приносить відчутну користь довкіллю, оскільки перетворює непотрібні відходи в прикрашають ландшафт об'єкти.

Є у автомобільних шин і свої недоліки.

 • Гума покришок, особливо при попаданні на неї горючих речовин, є пожежонебезпечним матеріалом.
 • Гума випускає досить неприємний запах. На відстані він практично не відчутний, але важко насолоджуватися пахощами квітів, що ростуть в гумовій клумбі.
 • Самі по собі автопокришки виглядають не дуже естетично. Щоб зробити з них дійсно привабливий елемент ландшафтного дизайну, недостатньо просто їх пофарбувати. Необхідно прикласти деякі зусилля і фантазію.

Старі автомобільні покришки – найбільш вдалий викидний матеріал

 

Як правильно вибрати підходящу шину

При наявності вибору, краще використовувати імпортні шини — вони м'якші, і тому обробляються набагато легше і швидше, ніж вітчизняні. Зимові покришки переважніше для роботи, ніж літні, так як вони мають більш яскраво виражений рельєф. При створенні клумби краще використовувати потерті шини — їх зручніше надавати навіть саму химерну форму. Однак не слід вибирати сильно пошкоджені покришки. Не підходять і ті, які важко, а то і зовсім неможливо очистити від забруднень начебто гудрону та ін.

Необхідні інструменти та матеріали для роботи

Оскільки автопокришку необхідно розкроїти, використовується гострий ніж, має досить довге, вузьке лезо. Для його змочування з метою полегшення роботи застосовується мильний розчин. Оскільки для додання клумбі химерної форми потрібно зробити фігурний розріз, для його розмітки необхідний крейда. Для додання естетичного вигляду, клумбу з автомобільної шини потрібно пофарбувати. Для цього можуть бути використані наступні типи фарб:

 • масляні фарби;
 • емалі;
 • аерозольні автомобільні фарби;
 • нітрофарби.

Для нанесення фарб знадобляться кисть або балончик.

Детальна інструкція: як зробити з шини клумбу своїми руками

 • Починається робота з покришкою з розмітки. Крейдою або шилом нанесіть на гуму по колу контур майбутніх пелюсток. Форма може бути будь-яка: напівкругла, трикутна, прямокутна або фантазійна (хоча вирізати її буде набагато складніше). Щоб отримати рівні трикутні пелюстки, прикладайте до гумі кут звичайної дощечки відповідного розміру і акуратно обмалюйте їх, час від часу пересуваючи по колу шини. Якщо остання пелюстка не вписується – просто підкоригуйте сусідні, зменшивши або збільшивши. Також для нанесення напівкруглих пелюсток можна обводити по контуру круглий предмет відповідного діаметру.
 • Далі, якщо ви працюєте звичайним ножем, просто акуратно ріжте гуму по розмітці, не забуваючи вмочувати ніж у воду для полегшення процесу. Робота електролобзиком більш вправна – доведеться пристосуватися, щоб пропилювати гуму в місцях її потовщення і робити непомітні розвороти для пиляння лобзиком у зворотний бік. Зручніше пиляти пелюстки до виходу на площину протектора, так розгортати інструмент буде простіше.
 • Вирізавши пелюстки, клумби з покришок треба вивернути навиворіт – це найбільш важкий етап роботи. Ось тут ви і зрозумієте, для чого варто було прорізати пелюстки до самого протектора. Можна, звичайно, вирізати на протилежній стороні внутрішню частину з круговим кордом, тоді вивертати покришку буде легше, однак клумби з шин можуть втратити свою форму. Спробуйте вивернути спочатку одну сторону покришки і сплющити гуму в овал, після цього шина повинна легко викрутитись повністю.
 • Залишається тільки помити і знежирити отримані заготовки для квітників, а потім розфарбувати в будь-який колір за своїм бажанням. Можна використовувати білу фарбу, змішуючи її з різними кольорами, переважно світлих відтінків. Темні кольори будуть виглядати похмуро і не так ефектно. Експериментуйте з поєднаннями різних відтінків, виявляйте творчість! Чи будуть у вас однотонні квіткові клумби з покришок або з орнаментами і візерунками – залежить тільки від вашого смаку.

Краще вибирати колеса з максимально зношеним протектором

Оформлення готової клумби

Технології виготовлення квітника зі старих шин досить стандартні. І якщо не проявляти творчу уяву, всі клумби, зроблені таким чином, будуть схожі одна на іншу. Необхідно різноманітність, яка досягається різними способами. Один із способів зробити композицію унікальною — незвичайне розфарбування. Поєднуючи різні кольори та типи фарб, можна домогтися дивного ефекту.

Часто мала висота шин робить клумби невиразними. Щоб уникнути цього, рекомендується поставити покришки один на одного. Приклад — квітники у вигляді кухля або чашки. Досягається такий ефект наступним чином: велика за розміром покришка встановлюється на меншу. Потім за допомогою фарби наноситься характерний для домашньої посуду візерунок. Для додання більшої подібності до «чашки» можна підібрати «блюдечко» більшу за розміром покришку, яка кладеться в основу споруди.

При достатній кількості автопокришок можна не просто розбити поодинокі квітники, а розмістити їх в кілька ярусів. Для цього з кожної покришки зрізають боковини з однією з сторін. Шини розфарбовуються так, щоб багатоярусна клумба вийшла різнобарвною. Біля основи розташовуються великі шини, вище встановлюються автопокришки меншого діаметру. У кожну з них садять різні рослини, на верхніх і середніх ярусах особливо добре будуть виглядати кучеряві форми. При цьому самої багатоярусної конструкції можна надавати різні обриси. Найбільш популярний варіант — зведення квітучої огорожі.

Цікаві ідеї для клумби з покришок: лебеді, папуги, черепахи

Необов'язково обмежуватися одними лише круглими вазонами, клумби зі старих покришок можуть бути виконані у вигляді цікавих фігурок. Уявіть, як зміниться ваша ділянка, коли на ньому з'являться чарівні лебеді, фламінго, екзотичні тукани, ослики, черепашки та інші тварини, виконані з автопокришок і заповнені яскравими кольорами!

Напевно, вам вже не раз зустрічалися квітники у вигляді білих або чорних лебедів з об'ємними крилами і довгими вигнутими шиями. У когось  в саду такі фігури самі по собі виступають прикрасою, а хтось використовує лебедів як кашпо для горщика з квітами.

Процес виготовлення лебедя з шини докладно описаний на нашому сайті. Взявши його за основу, ви можете зробити більш ексклюзивний варіант – екзотичних туканів або різнокольорових папуг. Для об'єму фігури покришка вивертається навиворіт, додатково з фанери вирізається дзьоб, який прикріплюється до голови за допомогою цвяхів або болтів. Болти замаскуйте під очі, розріжте хвіст на широкі або вузькі смуги і намалюйте яскраве оперення вашим пташкам. Такі споруди з шин зроблять ваш сад або дачну ділянку неповторним і обов'язково викличуть захоплення у ваших гостей.

 

Відео про клумби з покришок та шин у вигляді чайних чашок

Цікавий варіант – фігурка черепахи. Робиться вона досить легко: в автомобільній шині створюються проріз на місці майбутніх лап черепахи, з другої шини вирізається зовнішня частина з протектором і ділиться впоперек на чотири частини – це і будуть лапки. Вставити вирізані елементи в прорізи, додайте ззаду маленький хвостик, а голову виготовте з плоскої пластикової пляшки. Залишається розфарбувати черепаху, насипати в середину покришки грунт і посадити квіти.

Клумби з покришок виготовляти досить нескладно. Якщо ви не впевнені у своїх силах настільки, щоб робити фламінго і лебедів з шин, можна зупинитися на круглих вазонах або спорудити незвичайний бордюр з вазонів-шин у вигляді великої ланцюга. Для цього достатньо вирізати внутрішні частини автопокришок, укласти, витримуючи між ними рівну відстань, і вкопати порожні шини вертикально між ними. З'єднуються «ланки ланцюга» за допомогою поперечних розрізів у вертикально встановлених шинах, місця розрізу скріплюються дротом. Пофарбуйте готовий «ланцюг» з автопокришок сріблянкою або розчином бронзового порошку для додання більшої схожості – оригінальний бордюр з квітами готовий!

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки