ТОП товари

Тюльпан

Ціна: очікується

Кукурудза Айова Світ

Ціна: 20 грн.

Виноград "Восторг"

Ціна: очікується

Самшит вічнозелений

Ціна: очікується

Портулак

Ціна: очікується

Картопля (супереліта)

Ціна: очікується

Принцип створення китайського саду

Китайський сад - гармонія інь і янь. Принцип створення китайського саду. Китайська школа ландшафтного дизайну абсолютно самобутня, не схожа на все те, до чого звикли в Європі. Природа для китайців - це храм, місце, де можна осягнути розмаїття і красу всесвіту.

У китайському саду об'єднані два начала інь та ян. Це дві протилежні стихії з'єднані одним філософським змістом. Китайський сад повинен повністю гармоніювати з людиною і природою. Пам'ятайте про це, створюючи на своєму ділянці такий сад.

Вода і камінь найголовніші елементи в китайському саду. Енергію негативною жіночою темної сили інь - несе вода. Позитивне світле чоловіче начало енергії ян - укладено в камені.

Вода на вашій ділянці може бути представлена у вигляді водойми або струмка. Бажано помістити водойму в самому центрі вибраної ділянки. Дуже красиво виглядатимуть рибки, що плавають у воді. Посадити у водоймі, можна латаття або німфеї, які, в умовах нашого клімату, замінюють лотоси. Звичайно, не завжди є можливість розмістити на ділянці водоймище або струмок. Їх можна замінити піском і гравієм, створивши імітацію сухий води в саду.

"Скелі" можна нагромадити з великих і маленьких валунів в повному безладді. Навколо них насадити дерева, які є третім символом саду в китайському стилі. У китайців високо цінуються старі дерева з оголеними коренями, скрученими стовбурами і гілками. Але для цього потрібно мати на ділянці старі вікові дерева. Замість них посадіть дерева, які приносять щастя: іва, персик, слива. У китайському саду плодові дерева цінуються не за плоди, а за красу в період цвітіння.

Ну і, звичайно ж, в саду повинні бути квіти. Енергію ян символізує собою peony. Китайці в саду вирощують деревоподібна півонія, він відрізняється від звичних для нас кольорів.Хризантема символізує жіноче начало, а також довголіття і спокій. Підійдуть для китайського саду і рододендрони, іриси, камелії та азалії. Висаджувати їх потрібно тільки біля водойми, вершині або на схилах каменів щільними куртинами. Альтанки, паркан і стіни будинку повинні бути обвиті такими рослинами як жимолость, плющ або дівочий виноград. Це додасть саду завершений вигляд.

Прикрасити сад в китайському стилі можна скульптурами, як реальних тварин, так і міфічних. Добре буде виглядати, викладена прямо на землі, мозаїка у вигляді віяла, квітів або інших символів. Створити її можна за допомогою гальки різних кольорів...

Порада:

Мистецтво під назвою Ландшафтний дизайн - основні тенденції. Парк "Тюїльрі" і "Версальський", "Нол" парк і сад замку "Leeds", парк "Катсура" і знаменитий сад "П'ятнадцяти каменів" - це все великі ландшафтні твори різних епох і народностей, які поклали початок виникненню в XX столітті мистецтва...
Вирощування латаття у штучно створеній водоймі, справа має безліч дрібних нюансів. Але все складно лише на самому початку. Все-таки так приємно бачити ніжні водяні німфи у себе на ділянці, тому, чому б не спробувати почати їх вирощувати?
Зазвичай я вирощую цибулю з сіянки. В наших умовах це найбільш оптимальний варіант отримання пристойного врожаю. Однак у цьому сезоні пішла на експеримент: вирішила виростити її з насіння, так як в нашій родині дуже люблять велику і солодку салатну цибулю
Scroll to top