Ідеальний сад: мікроклімати на вашій ділянці

Що означають мікроклімати для вашого саду?Як садівник, ви повинні брати до уваги розподіл мікроклімату на вашій ділянці. Чим більше і краще ви будете їх знати, тим більше хороші результати ви будете одержувати при вирощуванні будь-яких рослин

Що означають мікроклімати для вашого саду?

Як садівник, ви повинні брати до уваги розподіл мікроклімату на вашій ділянці. Чим більше і краще ви будете їх знати, тим більше хороші результати ви будете одержувати при вирощуванні будь-яких рослин. Всі ми, звичайно, намагаємося враховувати, наприклад, морозостійкість рослин при посадці. Але в кожному дворі є такі ділянки, де деякі рослини добре себе почувають, незважаючи на те, що, по ідеї, не повинні переносити холод, і навпаки, ті рослини, на які ми сильніше розраховуємо, гинуть.

Знання мікроклімату є великою перевагою для садівника. Області, які швидше всього відтають від снігу та прогріваються навесні, використовуйте для посадки ніжних багаторічних рослин. Якщо у вас в саду є місце, де скупчується вода, ви можете створити хороший дренаж, або влаштувати там болотний сад.

Якщо вам більше хочеться змінити існуючі мікроклімати, ніж пристосовуватися до них, то знайте, що це також можливо. Наприклад, якщо вода погано проникає в ґрунт, ви можете змінити нахил землі, або розпушити її, для того щоб сприяти всмоктуванню вологи. Замерзлі ділянки можна відкрити для сонячного світла шляхом обрізки дерев.

Як розпізнати різні мікроклімати?

Поява різного мікроклімату зазвичай буває обумовлено деякими структурами та типами матеріалів, які впливають на природні фактори, такі як вітер, сонячне світло і вода. Ось найпоширеніші з них:

1. Стіни та паркани

Будь-яка велика структура, включаючи стіни вашого будинку і паркани, буде поглинати і утримувати тепло протягом дня, а потім віддавати його в нічний час. Різні матеріали здатні поглинати тепло різною мірою, наприклад, цемент та бетон може поглинути велику кількість тепла, в той час як дерев'яний паркан поглине лише мінімум.

Як правило, південна і західна сторони будинку отримують максимальну кількість сонячного світла, і забезпечують найбільший захист рослин. Але якщо навесні це може допомагати рослинам, то влітку велика кількість тепла може пересушити.

Північна частина будинку сидить в тіні більшу частину зими, і може зберігати холод і у весняний період.

2. Піднесення

Тераси, балкони, вершини декоративних горбків, і навіть підняті грядки, як правило, прогріваються швидше, ніж низинні ділянки. Вони також можуть залишатися без інею пізньої осені, під час перших заморозків. Але тим не менш, вони більше схильні вітрам, які можуть остуджувати і пересушувати рослини.

3. Бруковані ділянки

Якщо ви коли-небудь стояли на дорозі під відкритим сонцем, ви знаєте, яке потужне тепло може випромінювати покриття. Ви можете створити той же ефект шляхом розміщення великих декоративних каменів у вашому саду.

Вирішите ви взаємодіяти з вже існуючими мікрокліматами, або намагатися створити свої власні, спостереження є ключовим фактором. Слідкуйте за рослинами протягом всього року, і будьте готові вносити корективи в грунт, або навіть пересадити рослини в більш комфортні зони в разі необхідності. При виконанні всіх цих умов, ваш сад завжди буде виглядати ідеальним!

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки