Як виростити мох на ділянці

Як виростити мох на камінні, цеглі та садових постатях?

Почати вирощувати лишайник на камені трохи складніше, ніж просто перенести туди його шматочок. Щоб виростити мох на камінні, цеглі або садових фігурах, багато людей вдало використовують пахту. Її змішують з мохом і наносять на нову поверхню.

Рецепт такий:

2 чашки сколотин або йогурту

1-1/2 нарізаних верхівок моху (свіжих або висушених)

Змішайте до консистенції среднежирной сметани. Якщо суміш занадто густа, додайте трохи води. Якщо вона занадто рідка, додайте більше моху.

Викладіть суміш на потрібну поверхню і залиште її там на день – два, щоб почати процес. Десь через 6 тижнів ви побачите паростки моху.

Як доглядати за мохом

Щоб ваш мох ріс добре, ви повинні підтримувати ідеальні для нього умови:

  • тінь;
  • вологу;
  • низький pH грунту;
  • регулярно видаляти бур'яни, мохи не можуть конкурувати за вологу з корінням бур'янів;
  • обов'язково необхідно видаляти з поверхні моху восени опале листя.

Як виростити мох на декоративному водоймі

Мох, вирощений по краю декоративного ставка, виглядає дуже цікаво. Для цього вам знадобиться ландшафтна тканина. Розташуйте стрічку тканини по периметру водойми так, щоб вона лежала на поверхні води. Зверху покладіть шматочок моху, такий же, як для вирощування у грунті. Тканина вбирає воду і залишається вологою – ідеальне середовище для розповсюдження моху. Таким чином, щоб виростити шматок моху для висадки, ви можете також використовувати дрібний піддон з водою, на який покладіть шматок ландшафтної тканини.

Після того, як нитки моху прикріпити до тканини, ви зможете перенести весь шматок у грунт, підготовлену для пересадки. Не забувайте при цьому її зволожувати, і ваш килим з моху не змусить себе чекати.


Надрукувати  

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки