ТОП товари

Тюльпан

Ціна: очікується

Цинія

Ціна: очікується

Бересклет

Ціна: очікується

Флокс Promise Mix

Ціна: очікується

Катарантус

Ціна: очікується

В'юнок

Ціна: очікується

Самому спорудити ставок в саду – завдання може і клопітка, але здійсненне. Потрібно лише запастися інформацією про будівництво, закупити необхідні матеріали і правильно вибрати час для початку робіт. Краще починати навесні або на початку літа. Тоді до холодів ставок цілком встигне прижитися".

Крок 1. Вибираємо місце

Звичайно, "рукотворний" водойма в саду – в першу чергу елемент композиції. Але при виборі місця доводиться виходити не тільки з естетичних міркувань. Ставок повинен бути частково затінений. Інакше він буде нагріватися на сонці, що може викликати зростання водоростей і брак кисню. З водоймою під деревами виникає інша проблема – гниття в ньому опалого листя. А ще врахуйте, що вам, швидше за все, потрібно буде прокладати кабель, щоб забезпечити освітлення і роботу насосів. Так що вибирайте місце ближче до джерел енергії.

Крок 2. Розмір водойми

Чим більше водойма, тим простіше за ним доглядати. З часом життя налагоджується екосистеми, очищення води вимагає менших зусиль – воно практично відбувається само собою. Середня глибина в будь-якому разі не повинна бути менше 40 см, тоді ставок не буде швидко прогріватися. Якщо припускаєте поселити там рибу, то хоча б місцями глибина повинна досягати 1-1,5 м.

Крок 3. Формуємо дно

Найкраще сформувати дно у вигляді полиць шириною від 30 см, розташованих на різній глибині. На них згодом можна буде помістити ємності з водними рослинами. Бажано розділити водойма на зони: болотисту (глибиною до 10 см), мілководну (до 40 см) і глибоководну (більше 40 см). Береги краще робити пологими. Тоді за ним зможуть вільно гуляти невеликі тварини. Та й собі зручніше.

Купити геотекстиль та інші необхідні гідроізоляційні матеріали для дна водойми можна в будь-якому інтернет-магазині. Вибір досить широкий – це може бути плівка, синтетичний каучук, бентонітові мати.

Крок 4. Установка насоса і фільтра

Насос потрібен, щоб подавати воду до очищує фільтрів, фонтанів, потічками і каскадам і одночасно насичувати її киснем. Якщо встановити його в найглибшому місці, то водойма при необхідності легко буде осушити. А щоб насос не забивався мулом з дна – розташуйте його на каменях. Або відразу вибирайте грязьовий насос, яким ніякої мул не страшний.

Якщо водойма невеликий, то підтримувати чистоту допоможе фільтр, розташований по лінії руху води. Переважно на мілководді або біля берега - так його буде легко чистити. Продуктивність фільтра повинна відповідати об'єму водойми: у маленьких, до 10 кубометрів, озерах вода через фільтр повинна проходити за 2 години, а у великих – за 10.

Крок 5. "Заселення" водойми

Правильно підібрані і висаджені рослини допоможуть підтримувати біологічний баланс у ставку, захистять його від перегрівання і збагатять воду киснем. Але вони ж легко можуть зайняти весь водойма і швидко перетворити його в болото. Щоб такого не сталося, висаджують рослини в спеціальних кошиках. Так ви обмежите їх зростання. А на крутих берегах для них можна зробити джутові "кишені". В якості грунту використовуйте суміш глини, піску і компосту. А головне, пам'ятайте, що на 1 кв. м. поверхні води слід розміщувати всього по 2-3 рослини.

Риб в ставок можна запускати через як мінімум місяць після заповнення його водою. За цей час рослини встигнуть прижитися, трохи стабілізується середовище. І не перестарайтеся! Риби повинно бути не більше 1 кг на кубометр води.

От і все. П'ять кроків і трохи зусиль – і у вашому саду з'явиться прекрасний рукотворний ставок, який порадує всіх ваших друзів і близьких.

Порада:

Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Як посадити дерево – це дуже актуальне питання, яке мучить багатьох. При посадці потрібно дотримувати деякі правила: 1) Спочатку визначитеся з місцем посадки, щоб  дерево не заважало іншим рослинам або спорудам
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Scroll to top