Як доглядати за газоном навесні

Газон – це головний фон саду і він займає більше половини його площі. В будь-якому заміському будинку газон повинен бути прикрасою ландшафтного дизайну. Але іноді буває так, що в квітні господар помічає, що газон зовсім не зеленіє, а виглядає побляклим, на ньому з'явилися проблемні ділянки. Треба знати, що трава, яка росте на газонах, потребує особливої уваги та догляду.

Перш за все, для посіву треба використовувати такі травосуміші, які найбільше підходять для даного грунту ділянки. До складу таких сумішей включають спеціальні підвиди, які відповідають природним вимогам, підібрані за темпом зростання і подальшого розвитку і пристосувалися до різних факторів стресу, пов'язаних з кліматом. В залежності від того, чи знаходиться ваш газон в тіні або півтіні, треба вибирати і травосуміш. У продажу є універсальні суміші, для затінених місць, партерні.

В кінці квітня треба перевірити, тане сніг рівномірно, щоб на газоні не утворювалися калюжі, і грунт не перезволожувався. Для цього розкидайте сніг рівномірно по всій площі газону. Ходіть по сирому газону обережно, щоб не утворилися ямки, вибоїни і борозенки. Вони можуть пошкодити рослини, особливо молоді. Якщо грунті загрожує перезволоження, зробіть дренаж.

Добриво газону

Після зими рослинам потрібне посилене харчування. Навесні починається вегетація, і трав, які ростуть на газоні, необхідна підгодівля. Навесні і влітку вносите добрива, що містять азот, восени – калій. Коли в квітні земля достатньо прогріється, зробіть підживлення комплексними добривами, в яких багато азоту. Крім азоту в них-фосфор, калій і інші мікроелементи, які допоможуть швидкому росту і відновлення газону.

Норма витрати добрив, як правило, вказана на упаковці. Зазвичай це 30-50 грам на 1 квадратний метр. Постарайтеся внести добрива до початку росту трави. З появою сонця проросла трава може згоріти від добрив, які не встигли розчинитися. Щоб цього не сталося, полийте газон водою.

Розкидати добрива можна вручну, але це займе багато часу, і вони розподіляться по газону нерівномірно. Для цих цілей краще придбати багаторядну механічну сівалку, в якій передбачено регулювання норми висіву насіння. Вона досить просто влаштована і являє собою ящик, днище якого зроблені отвори. Розміри отворів можна регулювати. Кріпиться ящик на рамі з колесами.

Видалення торішньої трави

Через тиждень, коли добрива розчиняться, і земля підсохне, треба видалити торішню траву та інші рослинні рештки. Потім треба розворушити кірку на ґрунті, що утворилася після зими. Агрономи називають такі процедури вертикуляція (вертикальні руху при підйомі трави) і скарифікація (у перекладі з латинського – «дряпати»). Якщо не вичесати торішню траву, в ній заведуться шкідливі комахи і рослини на газоні почнуть хворіти. В результаті проведеної вертикуляции і скарифікації покращиться обмін повітря у верхньому шарі ґрунту, рослини перестануть хворіти і швидко підуть у ріст. Для цих робіт купіть вертикулятор і налаштуйте його тільки на дряпання грунту. Щоб згребти торішню траву, можна витими граблями пройтися кілька разів по газону вздовж і впоперек, а закінчити обробку треба віяловими граблями. Зібрані залишки закладіть в компостну яму.

Але навіть при дуже ретельному вичісування, залишається багато дрібних рослинних залишків. Видалити їх можна за допомогою садового пилососа. Він легко збирає весь дрібний сміття, такий як опале хвоя, ялинові шишки і дрібні листя. У продажу є пилососи ручні, самохідні, бензинові, електричні. Користуючись пилососом, ви заощадите сили і час.

P. S. Може так скластися, що ви не змогли зробити підживлення газону після того, як зійшов сніг. Тоді внесіть добрива після скарифікації.


Надрукувати  

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки