Як черенковати тую?

Якось я купила насіння туї, посіяла, але сходів так і не дочекалася. І тоді вирішила виростити у себе на ділянці тую з черенка.У сусідів росла красива, ароматна туя. І мені захотілося виростити таку ж у себе

Якось я купила насіння туї, посіяла, але сходів так і не дочекалася. І тоді вирішила виростити у себе на ділянці тую з черенка.

У сусідів росла красива, ароматна туя. І мені захотілося виростити таку ж у себе. В середині червня взяла на черешки однорічні пагони з п'ятою, на якій була частина минулорічної деревини. Пагони від гілки не зрізати, а відривала з викручуванням. Місце відриву НЕ зачищала, а тільки відрізала довгий хвостик кори.

Висадила п'ять живців в затіненому місці на грядці, яку підготувала заздалегідь. Грунт на площі 0,5 кв.м скопала, внесла туди склянку деревної золи і комплексне добриво (0,5 склянки). Все це добре перемішала з родючим шаром в 15 см і розрівняла. Живці висадила на глибину 2 см, рясно полила водою і накрила пластиковими ємностями. Періодично оглядала їх і стежила, щоб грунт був помірно зволоженою і не пересихала. Живці, на яких хвоя обсипалася, видалила.

До осені залишилося два живця, у яких утворилися коріння. Пізно восени перед настанням постійних морозів саджанці вкрила ялиновим гіллям і опалим листям.

Рано навесні укриття зняла. Один саджанець висадила на постійне місце, а другий подарувала родичці.

Моєю першою туї, вирощеної з держака, вже 17 років. З тих пір при необхідності саджанці туї вирощую живцями.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки