Дівочий виноград

У сучасному ландшафтному дизайні великою популярністю користується вертикальне озеленення

У сучасному ландшафтному дизайні великою популярністю користується вертикальне озеленення. Цей метод декору має південне походження, тому використання багатьох видів ліан і ампельних культур для прикраси фасадів, терас, відкритих балконів вимагає додаткового догляду з-за низької адаптивності рослин до умов північного клімату. Виняток - дівочий виноград. У професійних озеленювачів, також у любителів він користується особливим попитом завдяки сукупності найцінніших якостей.

Стійкість до російських морозів, поворотних заморозків, хвороб, надмірно сухій літній погоді - далеко не всі відмітні особливості цього декоративного рослини. Воно не боїться комах-шкідників, любить тінь, невибаглива до грунту. Дівочий виноград дає гнучкі і міцні пагони, що дозволяє формувати з нього найрізноманітніші складні композиції. Крім того, він безпечний для людей, страждаючих алергічними захворюваннями.

У нашій кліматичній зоні найбільш поширений сорт "Green Spring" - дівочий тріостренний виноград, який вирощують двома основними способами. Перший з них - формування кореневої системи рослини у відкритому грунті. Протягом перших трьох років пагони практично не розвиваються, але корінь набирає сили і згодом дає потужний поштовх для активного зростання виноградного саджанця (за 10 років пагони досягають довжини 20 м), а їх природне зростання можна регулювати, створюючи самі химерні форми живоплоту або зеленого фасадного декору.

Другий спосіб - використання контейнерної технології посадки. Протягом двох років виноград вирощують у спеціальних контейнерах, причому його пагони укладають на землю, вкриту мульчирующим складом. Потім рослину переносять під шпалеру, а молоді батоги закріплюють на сітці з натягнутих на металеву раму капронових ниток. Такий спосіб дозволяє набагато швидше формувати зелене оздоблення будинку. Якщо замість капронової сітки використовувати натягнуті вздовж стіни металеві троси, то фасад можна не тільки прикрасити, а й зміцнити: троси виконують роль стяжки, а рясний виноград захищає стіну від негативного атмосферного впливу.

Дівочий виноград чудово поєднується з іншими рослинами. Приміром, клематис росте в його сусідстві краще, ніж при окремому вирощуванні, а композиція виходить надзвичайно мальовничій. Важливо тільки правильно доглядати за рослинами: у послестрессовый період виноград вимагає частого поливу, а клематис - гарного сонячного освітлення.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки