ТОП товари

Картопля (супереліта)

Ціна: очікується

Квасоля

Ціна: очікується

Бересклет

Ціна: очікується

Самшит вічнозелений

Ціна: очікується

Арахіс

Ціна: очікується

Шток-роза

Ціна: очікується


У спекотний літній полудень затишна альтанка, яку суцільно покриває зеленим листям дівочий виноград, стає справжнім порятунком! Пишна зелень надає освіжаючу прохолоду, і нехай виглядає не так ефектно, як плетисті троянди, зате майже не вимагає догляду.

Зміст:


 • Що являє собою дівочий виноград пятілісточковий?
 • Плюси і мінуси дівочого винограду
 • Дівочий виноград — вирощування без клопоту і турбот
 • Як доглядати за дівочим виноградом після посадки?

Що собою являє дівочий виноград п'ятилистковий?

У спекотний літній полудень затишна альтанка, яку суцільно покриває зеленим листям дівочий виноград, стає справжнім порятунком! Пишна зелень надає освіжаючу прохолоду, і нехай виглядає не так ефектно, як плетисті троянди, зате майже не вимагає догляду.

На фото озеленення дівочим виноградом

З десяти видів ліан роду Parthenocissus (партеноциссус), що ростуть в Східній Азії та Північній Америці, всього три використовуються в декоративних цілях: плющевидний виноград (тріостренний), прикріплений, а також виргінський або п'ятилистковий. Останній вид краще всього підходить для вирощування в наших умовах, так як рослина навіть без укриття здатна добре переносити морозні зими.

Чому декоративний виноград називають дівочим? Цьому є просте пояснення: квіти рослини не потребують заплідненні пилком для утворення насіння. Саме внаслідок такого «непорочного зачаття» ліані присвоїли назву «незайманий плющ» (по-грецькі: partenos kisses). 

Відео про красивий дівочий виноград

З 17 століття виргінським виноградом прикрашали громадські парки та особисті садиби. Дуже мальовничо виглядають оповиті зеленим плющем альтанки, арки, тераси і балкони! Нерідко використовують популярну ліану для декорування стін будинків, господарських будівель, стовпів, а також вирощують в якості живої огорожі.

Виткі пагони партеноциссуса можуть досягати 15-20 м, піднімаючись по опорі вгору або витончено спускаються вниз. У літні місяці ліани густо вкриті темно-зеленими п'ятироздільними листочками, до осені ж листя набуває яскравого пурпурового кольору, а на її тлі красиво виділяються грони дрібних синювато-чорних ягідок (неїстівних).

Плюси і мінуси дівочого винограду

Думки досвідчених садівників щодо виргінського винограду нерідко розходяться. Одні вважають, що немає засобу краще, щоб приховати непривабливий фасад будинку або замаскувати старий сарай, інші ж упевнені, що буйна зелень плюща обов'язково призведе до руйнування фундаменту і самих будівель. За що ж люблять цю зелену ліану, і про які недоліки слід знати наперед?

Фотографія п'ятилисткового винограду

Достоїнств у п'ятилисткового винограду чимало:

 • він привабливо виглядає з початку літа до середини осені;
 • рясно розростається по опорі, забезпечуючи щільну зелену завісу;
 • не боїться морозів;
 • може рости на будь-якому грунті;
 • задовольняється навіть крихітними клаптиками землі;
 • успішно розвивається і на сонячних ділянках, і в тіні;
 • практично не схильний до хвороб і навали шкідників;
 • дуже швидко набирає зростання (по 2-3 м в рік);
 • добрива достатньо внести лише при посадці;
 • розмноження його не викликає труднощів;
 • щільне листя захищає стіни будинку від перегріву, пилу, вітру і дощу, знижує вологість всередині приміщення та біля фундаменту.

На фото дівочий виноград

Однак, незважаючи на всі перераховані плюси, деякі садівники відносяться до американського винограду з побоюванням. Справа в тому, що  плющ може запустити свої сильні пагони під шифер або черепицю на даху, викликавши їх руйнування, або ж проникнути в водостічний жолоб і заблокувати його. Розростаючись, пишні ліани повністю закривають вікна, створюючи морок у хаті. Але з усім цим безладом можна впоратися, якщо уважно стежити за буйною рослиною і своєчасно підрізати зайві пагони.

Більш серйозна проблема — довгі і агресивні коріння партеноциссуса. Захоплюючи простір під землею, корені можуть поширюватися на кілька метрів, завдаючи великої шкоди іншим «жителям» городу. Навіть бур'яни під декоративним виноградом виростають з працею, а вже культурні рослини і зовсім не можуть прижитися.

Також потрібно брати до уваги, що партеноциссус навесні починає оживати набагато пізніше за інших рослин, і досить довго являє собою сумну картину з голих переплутаних пагонів, в той час як все в саду зеленіє і розквітає.

Фотографія партеноциссуса

Дівочий виноград — вирощування без клопоту і турбот

Якщо недоліки партеноциссуса вас не лякають, спробуйте виростити його на своїй ділянці, тим більше зробити це дуже легко. За словами садівників, у яких на ділянці вже росте виноград дівочий, посадка його виглядає просто: досить увіткнути в землю держак і полити його, а далі рослина буде розвиватися самостійно, тільки встигай обрізати зайві батоги.

Для тих же, хто любить робити все грунтовно, розповімо по порядку, як виростити дівочий виноград:

 • викопайте в підходящому місці ямку потрібного розміру під держак;
 • грунт з ями змішайте з компостом і піском, додайте дві жмені добрив;
 • укладіть на дно ямки шар дренажу (бита цегла, щебінь або крупний пісок);
 • зверху насипте частину ґрунтосумішшю;
 • помістіть його в яму під легким нахилом;
 • засипте саджанець;
 • сформуйте поливну лунку, щоб у ній затримувалися атмосферні опади;
 • добре полийте виноград;
 • для маленької рослини можна зробити опору або підв'язати дріт, щоб плющу простіше було підніматися вгору.

Для оформлення фасаду будинку опору споруджувати необов'язково: партеноциссус може чіплятися за найменші шорсткості на гладких стінах за допомогою присосок на кінцях вусиків.

Особливо гарним вийде плющ, посаджений в родючу, вологопроникний грунт на освітленому місці з південної сторони будинку. Висаджений на північній стороні виргінський виноград в осінні місяці не забарвлюється в чудесні багряно-червоні тони і не утворює мальовничих грон з ягодами. Втім, темно-зелене листя восени теж виглядає привабливо.

Фото дівочого винограду

Як доглядати за дівочим виноградом після посадки?

Завдяки дивовижній невибагливості партеноциссуса, весь догляд за ним можна звести до рідкісного поливу в засуху і до обрізання непотрібних батогів. Але якщо ви хочете бачити на своїй ділянці пишного, доглянутого красеня, створіть плющу більш комфортні умови для зростання.

Полив декоративного винограду вимагається помірний: за сезон досить буде полити його 3-4 рази, використовуючи на кожну рослину близько 10 л води. У спекотну погоду поливати слід частіше (слідкуйте, щоб земля не висихала повністю). На початку літа разом з поливом рекомендується удобрити ліану нітроамофоскою, а під час активного росту — внести комплексне добриво.

Протягом літа, слід періодично видаляти бур'яни, рихлити землю і підсипати її в разі оголення коренів. Сприятливий ефект дасть мульчування пристовбурового кола торфом, компостом або перегноєм шаром близько 6 см. Восени мульчу закладають в грунт і відразу насипають нову. 

Відео про дівочий виноград

Навесні у виргінського винограду у період спокою обрізають підмерзлі кінчики гілок, видаляють засохлі, ослаблені, ушкоджені пагони і ті, які виросли за межі відведеної для плюща території.

Живці для розмноження плюща можна зрізати в будь-який час, вибираючи гілочки з 4-5 здоровими бруньками. Розмножують виноград п'ятилистковий і насінням, якщо плоди встигають повністю визріти в умовах вашого клімату, однак цей спосіб більш тривалий, ніж укорінення живцем. Ще простіше розмножувати ліану плетевими відводками, прикопуючи їх в грунт горизонтально, щоб над землею залишилася верхівка з бруньками.

Порада:

Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Впевнена, що немає такого городника, який не мріяв би виростити хороший урожай перців - товстих, величезних, красивих! Бажано у формі бочечки або кубики. Проте в наших умовах не таке вже й проста справа, адже перці - відомі любителі сонця.Але, крім погоди, ще є проблема отримати якісне насіння
У жовтні для квітникаря, як і для дачника-городника завжди знайдеться робота в саду. Цю роботу необхідно виконати до настання зими, щоб до нового сезону все було готове. Так давайте ж розберемося, що потрібно зробити квітникарю на своїй ділянці
Scroll to top