Декоративно-квітучий чагарник Кольквиція приємна

Витончені, запашні суцвіття покривають кущ рожево-білою піною, з-за якої не видно листя. Квіти не в'януть, а облітають у розквіті своєї краси. Цвітіння триває 3-4 тижні, потім зав'язуються дрібні сухуваті плоди, злегка покриті волосками

Витончені, запашні суцвіття покривають кущ рожево-білою піною, з-за якої не видно листя. Квіти не в'януть, а облітають у розквіті своєї краси. Цвітіння триває 3-4 тижні, потім зав'язуються дрібні сухуваті плоди, злегка покриті волосками. Ось що таке кольквиція, іменована приємною. В Європу кольквиция вперше була завезена в 1901 році, а перше цвітіння було зафіксовано через 9 років.

Використання в ландшафтному дизайні

Завдяки витонченій кроні і розкішного цвітіння кольквиция часто використовується в озелененні для одиночних посадок. На тлі зеленого газону вона виглядає чудово. Однак після закінчення цвітіння декоративність трохи знижується, тому для найбільшої мальовничості кущі кольквиции рекомендується висаджувати в групах з такими декоративними чагарниками, як вейгела, спірея японська, магонія падуболистая, барбарис пурпуролистный. Ефектно виглядає кольквиция і в композиціях з ірисами, піонами, аквилегией, буннерой.

Розміщення і посадка

Сонячні або злегка притіненим ділянки – ось місце, найбільш підходяще кольквиції. Рослина світлолюбна, хоча прямих сонячних променів у спекотні літні дні не любить. Грунт віддає перевагу родючому, добре дренований, помірно вологий. Рівень кислотності для неї не важливий. Хоча рослина відноситься до розряду зимостійких, краще все-таки вибирати захищений від вітру ділянку. Доросла рослина витримує сильні морози, а ось молоді недозрівші пагони можуть вимерзати.

До речі! Цвітіння відбувається на молодих приростах. Якщо не провести їх обрізку вчасно, вони будуть продовжувати рости до самої осені та до зими не встигнуть визріти і одревеснеть, що призведе до їх вимерзання взимку.

Посадку рекомендується проводити навесні, в добре прогріту грунт і заздалегідь підготовлену яму. Глибина і ширина – ями 60х60 див. В неї вносять суміш з дернової землі, перегною і піску в пропорції 2:2:1 і додатково заправляють комплексним мінеральним добривом з розрахунку 100-120г на кущ. Одночасно вносять золу об'ємом до 1 відра на посадкову яму. Цвітіння починається зазвичай в 4-5 річному віці.

Догляд

Поливи проводять рідко, але рясно, використовуючи на кожен кущ по 2 відра води. Воду для поливу беруть теплу. Навесні, одночасно з поливом, проводять підживлення комплексними добривами або нітроамофоскою. Далі з черговим поливом дають органічні добрива. Припиняють підживлення після закінчення цвітіння.

Головне правило підживлень – вони повинні бути збалансовані і помірні. Краще внести менше добрив, ніж перегодувати рослина, оскільки зайва кількість живлення значно знизить зимостійкість кольквиции, чтогрозит вимерзанням.

З настанням осені пристовбурне коло і поверхню грунту поруч з ним на відстані мінімум 15 см покривають шаром мульчі до 10 см. Для мульчування можна використовувати тріску, подрібнену кору або торф.

Багато садівники рекомендують після настання стійких морозів провести повторне мульчування сухими опалим листям.

Розмноження

Для розмноження використовують такі способи, як живцювання, горизонтальні відводки, коренева поросль. Для насіннєвого розмноження потрібна обов'язкова холодна стратифікація насіння протягом 3 місяців при весняній сівбі або посадка під зиму.

До речі! У перші роки рекомендується подбати про укриття на зиму. Як укривний матеріал використовують лапник і опале листя. По мірі дорослішання зимостійкість рослин підвищується.

Відділення кореневої порослі для розмноження починають з кінця серпня. Для цього частина порослі з корінням акуратно викопують і переносять на нове місце, висаджуючи в заздалегідь підготовлені ями.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки