Декоративне підсвічування саду

У садовому освітленні найголовніше - розібратися з декоративним оформленням, здатним підкреслити достоїнства всього ландшафту, а також виділити унікальність окремого предмета, дерева, чагарнику

У садовому освітленні найголовніше - розібратися з декоративним оформленням, здатним підкреслити достоїнства всього ландшафту, а також виділити унікальність окремого предмета, дерева, чагарнику. Спочатку потрібно визначитися з майбутнім стилем, з необхідними матеріалами і, звичайно ж, врахувати можливості бюджету. При наявності сформованого саду, потрібно зробити все так, щоб освітлення підкреслило вже наявну красу, але, ні в якому разі, не порушило її.

Після завершення проектування, можна приступити до роботи. Поділ саду на кілька головних зон дозволить розібратися з функціональним освітленням. Цими зонами можуть виступити: під'їзд, садова доріжка, ганок або вхід. Тут бажано застосування однакових світильників простої форми з приглушеним світлом, але, в теж час, що охоплює всю ділянку. Для оформлення підсвічування садової доріжки ідеально підходить розташування на однаковій відстані запалених ліхтариків, які надають їй вид загадкового тунелю.

Також навколишня територія миттєво перетвориться зі спеціальними приладами світіння, вбудованими в покриття садової доріжки. На фасаді варто встановити яскраві світильники зі складними за виконанням формами. А найголовніші освітлювальні прилади незвичайної форми, що акцентують увагу на собі, повинні розташовуватися в парадній. Застосування стекловолокных світильників добре підійде для візуального та територіального підкреслення меж саду. Ці прилади мають шорстку або гладку поверхню, а це значить, що і освітлення у них різне. Загалом, потрібно провести експеримент для вибору кращого варіанта.

За допомогою всього вищеописаного ви змогли намалювати тільки начерк ділянки, далі мова піде про промальовуванні деталей. Перед тим, як зайнятися освітленням рослинності саду, потрібно визначитися з самими улюбленими рослинами. Може бути, самим головним елементом стане клумба з квітами або окремо зростаючий квітка. Для підкреслення окремої ділянки можна скористатися прожектором заливаючого світла або гірляндою. Консультація з фахівцем зможе позбавити від зайвих експериментів.

Пожвавленню саду посприяє установка архітектурних форм та об'єктів неживої природи, які вдень будуть просто декорувати територію, а вночі, з допомогою правильно поставленого світла, оживати і набувати вигляду магічних істот.

Якщо в саду є фонтан або водоймище, то їх підсвічування додасть додаткового шарму. Світильники для цього знадобляться спеціальні, з наявністю певних характеристик і задовольняють вимогам безпеки. Все-таки, їм доведеться працювати поруч водою! Яскравого і сліпучої світла тут місця не знайдеться, а от, м'яке світло різнокольорових світильників або мерехтливих куль додасть воді пожвавлення. А для повного створення чарівної і спокійної обстановки, можна встановити підсвічування на дно басейну або водойми.

Сучасними декораторами та ландшафтними дизайнерами широко застосовується освітлення водойми з допомогою спеціальних плаваючих світильників. Їх стилістка найрізноманітніша: вони можуть бути виконані у вигляді тварини або рослини, геометричного предмета або прозорої сфери.

Якщо рельєф саду нерівний, то з допомогою правильної підсвічування він знайде привабливий вигляд і безпека.

Не варто боятися великих рахунків за електрику, адже на сьогоднішній день магазини готові запропонувати широкий вибір ламп з батареями, заряджати від сонячного світла. Єдине, що необхідно врахувати: ними не варто користуватися в місці функціонального освітлення - уздовж доріжок або на сходах. Таким світлом може бути досягнута тільки декоративна функція - підсвічування квітника або альпінарію та інших місць, яким потрібно просто надати магічну таємничість за допомогою доречного мерехтіння.

Оформлення композиції на цьому закінчено, і можна подумати про технічні моменти: як буде відбуватися включення, де розташувати вимикачі, будуть встановлені фотоелементи, а може бути з настанням сутінків повинен спрацювати датчик, який включить всю систему освітлення саду.

Для збереження гармонійності, не потрібно включати в підсвітку більше трьох кольорів. Місце відпочинку краще висвітлити за допомогою теплого тону, а фасад з використанням холодного.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки