ТОП товари

Агрус

Ціна: очікується

Гіпсофіла

Ціна: очікується

Полуниця (ремонантна)

Ціна: очікується

Нагідки

Ціна: очікується

Немезія

Ціна: очікується

Дихондра

Ціна: очікується

Гуллівер, потрапивши в країну ліліпутів, міг знайти там кавуни, приблизно розміром з мелотрію. Чим це рослина, плоди якої треба розглядати буквально «під мікроскопом», може бути цікава серйозним городникам? Давайте подивимося. Крихітні міні-кавуни, які ховаються в густому рясному листі, за смаком нагадують огірки. Тільки ще більш соковиті і з більш насиченим смаком і ароматом. Вирощувати мелотрію можна для вживання в їжу і для декоративних цілей.

Контейнерне вирощування

Зараз багатьма садівниками ця симпатична і корисна ліана широко використовується в озелененні. Мелотрія практично не схильна до хвороб і добре росте в кашпо і балконних скриньках. Їй досить малої кількості ґрунту. Завдяки невибагливості до умов утримання і легкості в догляді протягом усього вегетаційного періоду, будь-який, навіть недосвідчений садівник, не має власної ділянки, що може цілком успішно вирощувати цей цікавий овоч на балконі, одночасно використовуючи його шикарну рясну зелену листя як природного декору.

Ґрунтове вирощування

Для регіонів з помірним кліматом рекомендується використовувати розсадний спосіб, що прискорить цвітіння, а також поява плодів.

До речі! У їжу вживають не тільки мініатюрні плоди рослини, а і його бульби. Викопувати бульби мелотрии найкраще в жовтні-листопаді, коли закінчується плодоношення.

До посіву можна приступати наприкінці квітня. Готують пухку і поживну земляну суміш, заправлену компостом. Для дезінфекції грунт рекомендується пролити темно-рожевим розчином марганцівки. Висівають по поверхні вологого грунту без заділу насіння на глибину і накривають розсадний ящик плівкою або склом. Насіння проростає при температурі +25...27°С на другу-третю добу. Грунт необхідно весь час підтримувати злегка вологим. Сходи містять в теплому і світлому місці.

Після появи третього справжнього листка сходи пікірують по два в горщики об'ємом до 0,5 л, а після відростання 5-6 листочків рекомендується провести підживлення.

Висаджують у відкритий грунт на сонячне місце.

Догляд

Догляд за дорослими рослинами ідентичний догляду за звичайними огірками. У разі ущільнення грунту проводять поверхневе легке розпушування, намагаючись не пошкодити коріння. При вирощуванні овочевої культури проводять підживлення фосфором і калієм в період цвітіння. Для декоративності підживлюють азотом, в цілях утворення більш пишною і рясної зеленої маси. Прищипувати пагони не потрібно, однак необхідні опори, за якими рослина буде підійматися вгору.

Плодоносить мелотрія практично до самих заморозків. Плоди до 3 см, смак, як у молодих огірочків. Вживати їх можна в свіжому вигляді або маринувати. Протягом періоду вегетації з однієї рослини мелотрии можна зібрати до 6 кг плодів і до 1,5 кг бульб

Порада:

Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Як посадити дерево – це дуже актуальне питання, яке мучить багатьох. При посадці потрібно дотримувати деякі правила: 1) Спочатку визначитеся з місцем посадки, щоб  дерево не заважало іншим рослинам або спорудам
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Scroll to top