Вирощування квасолі "Золото нектару"

Скільки років займаюся вирощуванням овочів, стільки років висаджувала спаржеву квасолю, яка зростає невисокими кущами. А в цьому році навесні придбала насіння квасолі Золото нектару

Скільки років займаюся вирощуванням овочів, стільки років висаджувала спаржеву квасолю, яка зростає невисокими кущами. А в цьому році навесні придбала насіння квасолі Золото нектару. Привернула вона мене тим, що рослини цього сорту кучеряве, а стручки красивого золотистого кольору.

Відвела цій квасолі буквально квадратний метр землі. Внесла туди 50 г комплексного добрива, в якому міститься 5% азоту, 16% фосфору і 35% калію, взрыхлила великим плоскорізом Фокіна і 15 травня висадила насіння по периметру квадрата. З 10-ти висіяного насіння зійшло 6 шт.

Коли рослини піднялися над землею на висоту 15 см і почали пускати вуса, поставила біля кожного двометрові прути і зв'язала їх в самому верху. Вийшов каркас «вігваму». Рослини стали розростатися і виявилося, що висоти цих прутів мало, маса стебел початку звисати бородою вниз.

Довелося встановлювати ще одну опору.

Стручки виявилися дуже довгими (більше 20 см), дійсно жовтого кольору і дуже м'ясисті. Вони довго залишалися їстівними і не мали жорстких волокон.

Урожай знімала до вересня. Потім стала збирати стручки з дозрілими насінням. Вони легко розпадалися на дві половинки і зерно висипалося. Таким чином зібрала більше 1 кг повноцінного зерна, яке можна використовувати для приготування страв.

Для себе вирішила, що цю квасолю буду вирощувати і в майбутньому році, відмовлюся від кущової. По-перше, з-за економії місця, по-друге, з-за високої врожайності як молодих стручків, так і зрілих зерен.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки