Вирощуємо соковиту і смачну кукурудзу у себе на грядці

Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.

Сталося це чотири роки тому. Перший урожай вийшов скромним. Зав'язалися до серпня (та й то не на всіх рослинах) качани були в два рази меншими тих, що ростуть на полях. Вирішивши, що експеримент не вдався, я висмикнула рослини з грядки. Перш, ніж відправити стебла в компост, мій чоловік зібрав з них качани.

Яке ж було наше здивування, коли, розгорнувши обгортку, ми виявили хоч і маленькі, але щільно заповнені зерном качани. А зваривши їх, однозначно вирішили, що обов'язково посіємо цукрову кукурудзу знову. А раз так, то почали шукати до цариці полів підхід.

Важливий момент. Для кращого запилення саджу не рядками, а щільною групою. Намагаюся розмістити на ділянці так, щоб висока кукурудза з північної сторони ще й захищала більш теплолюбні огірки з томатами від вітру.

Зараз, готуючись до чергової посівної, я вже знаю, що багато в чому успіх залежить від сорту. Купую тільки гібридні насіння. На жаль, роздобути сподобалися мені голландські (Оверленд, Санданс) і французькі (Леженд) вдається не завжди. У цьому році довелося задовольнятися нашими гібридами, а у них урожай качанів в два рази нижче. Зупинила свій вибір на ранньостиглих гібридних сортів Медовий нектар і Делікатесна, мають жовте зерно. На мій погляд, кукурудза з жовтим зерном смачніше.

Цукрова кукурудза - культура короткого дня, тому висіваю її в останній декаді квітня, а висаджую на грядку тоді ж, коли і розсаду огірків: 15-20 травня. У рослин якраз утворюється за три аркуша, далі тримати в стаканчиках їх не варто.

Підживлюю зазвичай кілька разів на місяць трав'яним настоєм, на відро якого додаю ложку азофоски. Бічні відростки сильно послаблюють основний стебло, тому обриваю їх відразу, як тільки вони з'являються.

На замітку. Добре помітний ознака готовності до збирання - підсихання волосся у качанів. Як раз в цей час зерно досягає молочно-воскової стиглості: при натисканні! нігтем з нього з'являється жовтувате молочко. Освіта ж на вершинах зерен вм'ятин, а тим більше зморшкуватості, свідчить про їх перезріванні.

Цукрова кукурудза більш вимоглива до вологи, ніж зернова, у неї не так сильно розвинена коренева система. Особливо вона потребує поливу, коли наливається зерно. Орієнтуюся по метелкам: як тільки рослини почали їх викидати - треба добре полити.

Важливо також вчасно прибрати качани. Якщо в наших умовах - у середній смузі - цей момент пропустити, то з-за псування погоди (проливних дощів) зерна можуть полопати. Одного разу в залишених мною на насіння качанах деякі і зовсім виявилися з паростками.

Перший час планувала, що буду заготовляти кукурудзу на зиму: консервувати або заморожувати. Яке там! Як тільки качани встигають, тут же варяться і з'їдаються.


Надрукувати  

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки