Вирощуємо женьшень на дачі

Чи можна виростити на дачі женьшень? Можна. Він буде нормально рости в нашому кліматі і наших температурних умовах

Чи можна виростити на дачі женьшень? Можна. Він буде нормально рости в нашому кліматі і наших температурних умовах. До того ж окультурений женьшень розвивається значно швидше свого дикого родича: через 6 або 7 років ви зможете отримати близько 40 грам добірного женьшеневого кореня.

Висадка

Висаджувати женьшень рекомендується в ранньовесняний період, тобто в квітні або на початку травня. Під час посіву незамінним помічником для вас стане спеціальна «посівна» дошка близько метра в довжину, має 2-3 ряду гострих шипів для рівномірного розподілу лунок. Якщо ви садите насіння у вологий грунт, то глибини 2-2,5 сантиметра буде цілком достатньо. У разі ж сухого ґрунту, висаджувати насіння варто дещо глибше. Між лунками необхідно залишити зазор в 5 сантиметрів, а відстань між рядами слід збільшити до 10-15 сантиметрів.

Проклюнувшийся з насіння корінець при приміщенні в лунку не має дивитися вгору. Після розміщення насіння в лунках або борозенках, останні прикриваються перегноєм з листя і землею. Особливо сухий грунт слід ретельно полити і мульчування тирсою.

Важливо! Найважливіше – забезпечити незміцнілим втечам грамотний полив. Він полягає не тільки в адекватному розрахунку кількості води для кожної лунки, але й у постійному зволоженні повітря. Якщо ваша місцевість не готова забезпечити рослині високу вологість, то вам допоможуть побутові розпилювачі води.

Збір врожаю

Пересадка коренів женьшеню на постійну майданчик здійснюється через 2-3 роки в осінній період після закінчення вегетації. Збір врожаю можна починати з закінченням вегетації, а саме ранньої восени (кінець вересня - початок жовтня). Коріння акуратно підкопують, очищають від землі, промивають холодною водою з допомогою щітки і викладають на будь-яку перфоровану поверхню, попередньо виклавши її марлею. Така конструкція дозволяє зробити із сировиною наступну процедуру – витримати коріння над парою киплячої води протягом години. Існує ймовірність того, що вашій женьшеню не сподобається такий температурний режим. Він повідомить вам про це появою жовтих виділень.

Хвороби

Фітофтора. Поширення захворювання починається з листя: на них з'являються темно-зелені плями. Наступна стадія захворювання – ураження живців і стебла. Перехід фітофтори на корені викликає гниття кореневої системи.

Фузаріоз (вилягання сходів). Хвороба викликається полусапрофитными і паразитними грибами. Загибель рослин відбувається за рахунок потоншення прикореневій частині. Важкі і занадто вологі ґрунти сприяють розвитку цього захворювання.

Гниль коренів. Це захворювання досить складно діагностувати: коли рослина раптом починає в'янути, рятувати його вже пізно. Викопування рослини дозволяє побачити очевидну причину загибелі – напівзогнилі коріння. Захворювання викликається грибами – окремо або в поєднанні з бактеріями.

Мозаїка. Під цим барвистим назвою ховається неприємне захворювання. Листя покриваються яскравим мозаїчним малюнком, який потім жовтіє, а на останній стадії хвороби відмирає.

Ураження плодів і насіння. Основною причиною цієї проблеми є перезволоження. В останньому випадку скорочують поливи, видаляють хворі частини рослин. У всіх інших – використовують інсектициди по інструкції.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки