ТОП товари

Полуниця (ремонантна)

Ціна: очікується

Гіпсофіла

Ціна: очікується

Смородина

Ціна: очікується

Самшит вічнозелений

Ціна: очікується

Перець (солодкий)

Ціна: очікується

Виноград "Восторг"

Ціна: очікується

Оспіваний це славний овоч у багатьох народних казках. Але не втратив горох своєї актуальності і в наш час швидкісних технологій. Хто ж не любить салати з ним або просто похрумтіти свежесорванным стручком! А вирощування гороху у себе на дачі не зажадає від вас особливих умов.

Де садити горох

Для гороху підходять нейтральні, суглинні і слаболужні грунти. Відмінні попередники цієї культури - картопля, капуста, огірки. Якщо поруч будуть знаходитися його родстенники-бобові, то гороху буде діставатися від шкідників.

Хорошим місцем для гороху є міжряддя саду. Після збирання врожаю наземну частину культури закопують просто на місці. Наявність яблунь біля гороху обопільно додає врожайність.

Сам горох вважається ідеальним попередником для багатьох культур. Його коренева система залучає поживні речовини з надр грунту. Вона здатна переробити важкодоступні іншим культурам мінеральні сполуки в легкозасвоювані вітаміни.

Садять горох з кінця квітня (20-25 число) до 10 липня. Сходи гороху потребують захисту від птахів. Потрібно бути внимальным з поливом - горох любить вологу, але не виносить перезволоження. У літній період горох тричі поливають.

Сорти гороху

Існує сім видів цієї культури. Дачниками обробляються два - лущильні і цукрові.

Азарт - невибагливий сорт лущильного гороху. Рослина виростає до 90 див.

Алтайський Смарагд - його боби злегка зігнутої форми. Сорт низькорослий - до 45 див.

Гігант - цукровий сорт, назва якого говорить сама за себе - досягає метрової висоти, боби виростають до 13 см в довжину. Потребує опори, як і всі високорослі сорти (Ліга - 85 см, Сквирський - 1м, Цукровий Жегалова - до 2м).

Ілувецки - середньоранній сорт, придатний для заморожування.

Коли збирати горох

Сорти горошку по терміну дозрівання поділяються на:

  • ранні (від сходів до фази фізіологічної зрілості - 9 - 11 тижнів.)
  • середньостиглі (10 - 13 тижнів.)
  • пізні (близько 14 тижнів.)

Збирають урожай рано вранці. У бобах урожай зберігається близько 12 годин, вылущенный - 3-4 години. Великий урожай гороху сушать, консервують, заморожують.

Порада:

Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Впевнена, що немає такого городника, який не мріяв би виростити хороший урожай перців - товстих, величезних, красивих! Бажано у формі бочечки або кубики. Проте в наших умовах не таке вже й проста справа, адже перці - відомі любителі сонця.Але, крім погоди, ще є проблема отримати якісне насіння
У жовтні для квітникаря, як і для дачника-городника завжди знайдеться робота в саду. Цю роботу необхідно виконати до настання зими, щоб до нового сезону все було готове. Так давайте ж розберемося, що потрібно зробити квітникарю на своїй ділянці
Scroll to top