ТОП товари

Калістегія

Ціна: очікується

Квасоля

Ціна: очікується

В'юнок

Ціна: очікується

Картопля (супереліта)

Ціна: очікується

Цинія

Ціна: очікується

Малина

Ціна: очікується

Оспіваний це славний овоч у багатьох народних казках. Але не втратив горох своєї актуальності і в наш час швидкісних технологій. Хто ж не любить салати з ним або просто похрумтіти свежесорванным стручком! А вирощування гороху у себе на дачі не зажадає від вас особливих умов.

Де садити горох

Для гороху підходять нейтральні, суглинні і слаболужні грунти. Відмінні попередники цієї культури - картопля, капуста, огірки. Якщо поруч будуть знаходитися його родстенники-бобові, то гороху буде діставатися від шкідників.

Хорошим місцем для гороху є міжряддя саду. Після збирання врожаю наземну частину культури закопують просто на місці. Наявність яблунь біля гороху обопільно додає врожайність.

Сам горох вважається ідеальним попередником для багатьох культур. Його коренева система залучає поживні речовини з надр грунту. Вона здатна переробити важкодоступні іншим культурам мінеральні сполуки в легкозасвоювані вітаміни.

Садять горох з кінця квітня (20-25 число) до 10 липня. Сходи гороху потребують захисту від птахів. Потрібно бути внимальным з поливом - горох любить вологу, але не виносить перезволоження. У літній період горох тричі поливають.

Сорти гороху

Існує сім видів цієї культури. Дачниками обробляються два - лущильні і цукрові.

Азарт - невибагливий сорт лущильного гороху. Рослина виростає до 90 див.

Алтайський Смарагд - його боби злегка зігнутої форми. Сорт низькорослий - до 45 див.

Гігант - цукровий сорт, назва якого говорить сама за себе - досягає метрової висоти, боби виростають до 13 см в довжину. Потребує опори, як і всі високорослі сорти (Ліга - 85 см, Сквирський - 1м, Цукровий Жегалова - до 2м).

Ілувецки - середньоранній сорт, придатний для заморожування.

Коли збирати горох

Сорти горошку по терміну дозрівання поділяються на:

  • ранні (від сходів до фази фізіологічної зрілості - 9 - 11 тижнів.)
  • середньостиглі (10 - 13 тижнів.)
  • пізні (близько 14 тижнів.)

Збирають урожай рано вранці. У бобах урожай зберігається близько 12 годин, вылущенный - 3-4 години. Великий урожай гороху сушать, консервують, заморожують.

Порада:

Мистецтво під назвою Ландшафтний дизайн - основні тенденції. Парк "Тюїльрі" і "Версальський", "Нол" парк і сад замку "Leeds", парк "Катсура" і знаменитий сад "П'ятнадцяти каменів" - це все великі ландшафтні твори різних епох і народностей, які поклали початок виникненню в XX столітті мистецтва...
Вирощування латаття у штучно створеній водоймі, справа має безліч дрібних нюансів. Але все складно лише на самому початку. Все-таки так приємно бачити ніжні водяні німфи у себе на ділянці, тому, чому б не спробувати почати їх вирощувати?
Зазвичай я вирощую цибулю з сіянки. В наших умовах це найбільш оптимальний варіант отримання пристойного врожаю. Однак у цьому сезоні пішла на експеримент: вирішила виростити її з насіння, так як в нашій родині дуже люблять велику і солодку салатну цибулю
Scroll to top