Вирощуємо ангурію

Ангурія або антільський огірок відноситься до сімейства Гарбузові і є одним з численних родичів огірка. Як культурна рослина, вирощувалась ще древніми індійськими племенами

Ангурія або антільський огірок відноситься до сімейства Гарбузові і є одним з численних родичів огірка. Як культурна рослина, вирощувалась ще древніми індійськими племенами. Зараз все частіше зустрічається і на наших ділянках, де вирощується городниками-любителями як екзотичної рослини.

Приємне знайомство

У природі існує досить багато різновидів цього однорічного рослини. Вони відрізняються забарвленням, формою і розміром плодів, забарвленням і розміром зубців. Зовнішній вигляд рослин змінюється в залежності від кліматичних умов району вирощування.

Ангурія має тонкі і крихкі, злегка опушені стебла у вигляді ліан до 4 м завдовжки. Листя виглядають дуже декоративно і нагадують листя кавуна. Зелені, овальної форми плоди – невеликі, до 5-6 см завдовжки і до 4 см у діаметрі. При сприятливих умовах і правильному догляді на одній рослині може зав'язатися понад 100 плодів.

До речі! Широко використовується рослина в озелененні. Закріплене на шпалерах, воно дуже ефектно виглядає завдяки буйної зелені різьблених листя, великій кількості квіток і величезній кількості зелених плодів, які до моменту дозрівання насіння стають жовто-оранжевими.

Плоди ангурии вживають в їжу зеленими і частково дозрілими, попередньо видаливши з них шипи. Повністю дозрілі плоди в їжу не годяться. Вони вживаються у свіжому, солоному або маринованому вигляді. З огірком вельми схожі, відрізняє ангурию лише більш висока декоративність листя і квіток.

Сонце і тепло

Агротехніка вирощування ангурии не складна. Як культура теплолюбна, вона найкраще росте при температурі +25°С і насилу переносить температури нижче +12°С. Щоб рослина мала максимально сприятливі умови для росту і плодоношення, висаджують ангурию в найбільш освітлені, теплі місця, захищені від вітру.

Вимоги до грунту

Місце для посадки ангурии готують восени – землю перекопують, попередньо заправивши сульфатом калію, суперфосфатом і гноєм. Навесні підготовлену з осені грунт заправляють мінеральними азотовмісними добривами і ретельно розпушують. Якщо на ділянці високо залягають грунтові води, необхідно зробити гребені або високі гряди.

Вирощування

Насіння перед посівом дезінфікують в рожевому розчині марганцівки, замочують у розчині добрив і пророщують, поки вони наклюнутся. Потім підсушують і проводять посів на розсаду в розсадні ящики або відразу у відкритий грунт під укриття. Пікіровка розсаді не потрібно.

Після прогрівання землі до +15°С розсаду переносять в грунт. Перед висадкою її попередньо рясно поливають теплою водою і залишають на 1-2 години. Потім акуратно виймають з горщиків і разом із земляною грудкою встановлюють у лунки, заглиблюючи до сім'ядоль. Землю ущільнюють і поливають теплою водою.

Висаджують розсаду в 1 або в 2 ряди, залишаючи відстань між рядами не менше 60 см, а між кущиками – не менше 80 див. Для якнайшвидшої адаптації рослин грядку вкривають поліетиленовою плівкою, створюючи міні-теплицю. Як тільки розсада підросте і піде в ріст, укриття знімають.

Полив і підживлення

Полив проводять теплою водою, по мірі необхідності, не дозволяючи грунту пересихати. У посушливий період, при відсутності природних опадів, рослини поливають рясно.

Під час плодоношення і в посушливий період, ангурія потребує регулярному і рясному поливі.

Підживлення становлять важливу частину комплексного догляду за екзотичним огірком. Через тиждень після висадки розсаду один раз в 7-8 днів починають підживлювати органічними добривами, чергуючи їх з позакореневим підгодівлями комплексом мінеральних добрив. Позакореневе підживлення проводять до появи зав'язі. Потім комплексні мінеральні добрива вносять під корінь, як і органіку.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки