Посадка картоплі - способи

Скоро настане пора садити картоплю. Пропонуємо вашій увазі кілька нестандартних способів посадки картоплі - для підвищення врожайності і більш простого догляду.

Посадка на гребінь

Схема посадки та ж, що й завжди, - 30х70, але садити насіннєві бульби будемо на гребенях. Гребені готують так. На перекопанном підготовленому ділянці робляться борозенки по 10 см глибиною. У них закладається перегній і засипається зола. Далі борозенки засипають. На отриману «постіль» розкладаються посівні бульби і засипаються гребенем грунту у вигляді літери «М», висотою 10 см і шириною – 20. Картоплина знаходиться посередині «літери». Що це дає? Мінімальне згодом підгортання. Збереження вологи. Краще прогрівання гребеня. Відповідно – більший урожай.

Посадка в рів

Цей спосіб вважається більш трудомістким, ніж посадка на гребені, але і більш досконалим. Рови для посадок готуються з осені. Схема традиційна. Через кожні 70 см копається траншея, у яку закладаються доверху рослинні залишки. За зиму вони утворюють цінне біодобриво, завдяки якій врожайність картоплі підвищується на 30%.

Гряди-контейнери

Це гряди висотою до 30 см, які влаштовуються з коробів (цегляних, шиферних, дерев'яних та заповнюються органікою. Робиться короб в зиму. Нижній шар – рослинні залишки. Наступний – перепрілий гній. Потім – компост і грунт. Навесні в контейнери висаджують картоплю в два ряди в шаховому порядку (на відстані 30 см). Така грядка може використовуватися кілька років, якщо в неї щорічно додавати свіжий компост. Ті, хто користується цим способом, запевняють, що врожайність вдвічі вище, ніж при звичайній посадці.

Під чорним укриттям

Чорний нетканий матеріал (або непрозора чорна плівка) – новий тренд до вирощування багатьох культур, зокрема картоплі. Перекопаний і удобрений ділянку накривається чорної нетканкой або щільною чорною плівкою. Краї притискаються і закріплюються. У шаховому порядку через кожні 15 см в плівці роблять хрестоподібні розрізи. З кожного розрізу вибирається маленькою лопаткою грунт, щоб вийшла лунка 10 см глибиною. В лунки укладається посівний матеріал, неглибоко засипається, закривається. Всі. Урожай на місяць раніше. Поливати не потрібно (нетканка зберігає водний баланс), бур'яни не ростуть, підгортання не вимагає. Під час збирання бадилля скошується, плівка піднімається, картопля збирається майже з поверхні грунту. Таким же способом вирощують картоплю під шаром соломи.

Картопля з бочки

Для любителів повної екзотики – спосіб посадки картоплі в бочку. Бочка звичайна висока, без дна. У ній потрібно проробити з боків отвору, щоб дихала земля, а вода не застоювалася. На дно вкладається компостна подушка. На неї – шар картопляних бульб. Засипається десятисантиметровим шаром грунту. Після проростання, насипається ще земля і кладуть новий шар. Так можна робити кілька шарів до метра. Кажуть, що в бочці об'ємом один кубічний метр можна виростити мішок картоплі. Головне – не дати паросткам сформувати зелень, щоб вся енергія пішла на утворення коренів і бульб.


Надрукувати  

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки