ТОП товари

Смородина

Ціна: очікується

Дельфініум

Ціна: очікується

Немезія

Ціна: очікується

Бересклет

Ціна: очікується

Цинія

Ціна: очікується

Лобелія

Ціна: очікується

Впевнена, що немає такого городника, який не мріяв би виростити хороший урожай перців - товстих, величезних, красивих! Бажано у формі бочечки або кубики. Проте в наших умовах не таке вже й проста справа, адже перці - відомі любителі сонця.

Але, крім погоди, ще є проблема отримати якісне насіння. І хоча на придбання сортових і гібридних «золотих биків» і «червоних баронів» я коштів не шкодувала, отримані плоди ніяк не хотіли дотягувати до моєї мрії. Поки одного разу не зважилася на експеримент.

Зазвичай до розповідей про те, що з насіння, видобутих з покупних плодів, можна виростити відмінні перці, завжди ставилася скептично. Нас ще в школі на уроках ботаніки вчили: з гібридів збирати насіння не варто, отримане покоління виявиться різнокаліберним і не дасть хорошого врожаю. А тут минулої осені ми родиною відпочивали в Україні (Львівська обл.) та на ринку купили червоні і жовті перці: соковиті, солодкі, товстостінні, кожен розміром з пів-літрову банку. Одним словом, мрія городника. Ну як тут встояти! Загалом, додому поверталися з двома пакетиками насіння. До речі, в кожному плоді їх було не так вже й багато.

В середині лютого цього року посіяла частина насіння в миску (як завжди це роблю) та через три тижні вже мала дружні сходи. Підросли сіянці в середині березня розсадила за окремим стаканчики. В парник готову розсаду з бутонами відправила у другій декаді травня. Дуже переживала, що замість компактних рослин отримаю «перцеві дерева», від яких не дочекаюся врожаю. На мій подив, висота у них виявилася невеликий - всього 35-50 див. Почали цвісти і зав'язали плоди вони раніше, ніж ті, що саджу завжди (Помаранчеве диво, Червоний барон, Кубик, Париж).
Доглядала за ними, як завжди: спочатку годувала, чергуючи трав'яні настої з аміачною селітрою, а як тільки зав'язалися плоди, стала давати комплексні добрива (кемиру, азофоску). І, звичайно, весь час добре поливала.

Літо в цьому році видався сонячним, тому перші плоди зняла в середині липня. Не чекала біологічної стиглості, а зібрала ті, що почали забарвлюватися. Нехай інші наливаються!

Перчики зросли нітрохи не гірше, ніж ті, що ми купували на відпочинку. Рослини, у яких не видаляла королівський квітка, дали менше плодів (3-4), але зріти вони почали раніше. Ті, що пройшли процедуру обрізання, зав'язали 6-8 штук.

Напевно, мені й далі не варто припиняти формування рослин, тому що одночасно завязавшимся величезним плодам згодом стало тісно на рослині і вони почали деформуватися.

Результатами експерименту з покупними перцями я залишилася задоволена. Але вони ж підштовхнули мене на думку, а не надходять так само численні фірми, що продають насіння перцю? Ну, одна справа ті, які займаються селекцією і насінництвом. А решта, тільки перепродающие? Аж надто часто стали зустрічатися перці, помідори і кабачки, однакові за видом, але під різними іменами.

Порада:

Що таке мікроклімати? Ви коли-небудь помічали, що у вашому саду є такі місця, де сніг тане навесні в останню чергу? Або як одні і ті ж нарциси в одній частині саду ростуть і процвітають, а в іншій лише роблять вигляд, що ростуть? Швидше за все, виною тому різні микроклимати на вашій ділянці
Мистецтво під назвою Ландшафтний дизайн - основні тенденції. Парк "Тюїльрі" і "Версальський", "Нол" парк і сад замку "Leeds", парк "Катсура" і знаменитий сад "П'ятнадцяти каменів" - це все великі ландшафтні твори різних епох і народностей, які поклали початок виникненню в XX столітті мистецтва...
Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Scroll to top