Квітка? Ні, капуста листова!

У капусти багато родичів: біло - і червонокачанна, савойська, брюссельська, кольрабі, цвітна, пекінська. Але є ще одна, про який багато городників чули, але не вирощують. А даремно. Я про листовоу капусту

Листова капуста

У капусти багато родичів: біло - і червонокачанна, савойська, брюссельська, кольрабі, цвітна, пекінська. Але є ще одна, про який багато городників чули, але не вирощують. А даремно. Я про листовоу капусту. Деякі любителі квітів вирощують як декоративну культуру, але мало хто знає, що за вмістом вітамінів і мікроелементів вона перевершує своїх родичів.

В моєму городі ця капуста оселилася недавно, всього 2 роки тому. Вирощую невелику кількість - 7-10 рослин. Через розсаду, як і білокачанну, хоча її можна висівати і безпосередньо у відкритий грунт насінням. Цих рослин вистачає і для прикраси городу, і для салатів.

Листова капуста чуйна на підгодівлю, особливо коров'яком або настоєм кропиви. Рослина практично не страждає від хвороб.

На початку росту вона нагадує білокачанну капусту з розеткою округлих, кучерявого або перистих листя, в залежності від сорту. Але після липневої спеки моя капуста змінюється і поступово перетворюється в ошатну панночку. З центру розетки з'являються різнокольорові листочки, які поступово збільшуються в розмірах. Такі «квіти» красуються до пізніх заморозків. З них готую вітамінні салати, додаю в борщ.

До речі, рослини в будь-якому віці добре переносять пересадку з грудкою землі і при бажанні їх можна перемістити в потрібну куточок саду, городу або квітника.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки