ТОП товари

Лобелія

Ціна: очікується

Петунія

Ціна: очікується

Гарбуз (довготривалий)

Ціна: 10 грн.

Кукурудза Айова Світ

Ціна: 20 грн.

Гвоздика

Ціна: очікується

Картопля (супереліта)

Ціна: очікується

Час посіву насіння надає неабиякий вплив на урожай моркви. Рекомендується висівати цю культуру як можна раніше. Якщо прогавити час посіву, то весняна волога піде з грунту і сходи будуть рідкісні і слабкі. Насіння в такому випадку і зовсім можуть не дати сходів.

Час посіву:

  • для ранніх сортів (Амстердамська, Артек, Бурор Р1) – кінець квітня;
  • для середньостиглих (Лідія Р1, Грибовчанин Р1, Магно Р1) – до п'ятого травня;
  • для пізніх (Флакоро, Тотем Р1, Тайфун) – кінець травня – початок червня.

Пізні сорти можна садити і до двадцятого червня. У цьому випадку період розвитку моркви не збігається з періодом активності морквяної мухи.

Для раннього споживання можна висаджувати культуру під зиму. Перед посівом насіння знезаражують і просушують. Набираючись навесні вологи, вони набухають і природним чином проростають. Пророщені насіння під зиму не сіють, так як паростки не винесуть морозів і вимерзнуть.

Як пророщувати насіння моркви

Доступ вологи до зародку в насінні моркви утруднений із-за високого вмісту ефірних олій. Якщо ви посієте насіння сухими, то сходи побачите нескоро.

Постарайтеся перед посадкою не просто замочити насіння моркви, а зменшити вміст ефірної олії.

Для цього треба покрити насіння водою на 2-3 см і залишити в такому стані на добу. За добу треба буде п'ять-шість разів замінити воду. Замість води можна використовувати настій земляний золи (1 ст. ложку золи на літр гарячої води наполягаємо 48 годин, час від часу помішуючи).

Можна використовувати стимулятори росту покупні (Гумат, Епін) або саморобні (сік алое або каланхое).

Після замочування насіння розсипають рівномірним шаром і накривають вологою ганчіркою під уникнення пересихання. Насіння ставлять у тепле місце, регулярно перевіряючи їх і при необхідності зволожуючи.

Після того, як насіння моркви почнуть проростати, їх злегка підсушують на папері. Після цього їх можна висаджувати!

Висаджують підготовлені насіння у вологу землю. В сухій землі проростки можуть загинути. Пророщені насіння обрадує городників ранніми і дружними сходами.

Порада:

Багато городників звикли садити моркву навесні, а потім з нетерпінням чекати появи перших коренеплодів. Але якщо посадити моркву під зиму, то урожай з'явиться набагато раніше, до того ж зимова морква менш схильна до хвороб. А шкідники і зовсім на ній не з'являються
Цвітну капусту вирощувати набагато важче, ніж білокачанну, так як вона більш вимоглива до умов зростання: у неї підвищені вимоги до родючості і вологості грунту
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Scroll to top