ТОП товари

Смородина

Ціна: очікується

Хризантема

Ціна: очікується

Бересклет

Ціна: очікується

Томат

Ціна: очікується

Кохия кипарисова

Ціна: очікується

Гіпсофіла

Ціна: очікується

Час посіву насіння надає неабиякий вплив на урожай моркви. Рекомендується висівати цю культуру як можна раніше. Якщо прогавити час посіву, то весняна волога піде з грунту і сходи будуть рідкісні і слабкі. Насіння в такому випадку і зовсім можуть не дати сходів.

Час посіву:

  • для ранніх сортів (Амстердамська, Артек, Бурор Р1) – кінець квітня;
  • для середньостиглих (Лідія Р1, Грибовчанин Р1, Магно Р1) – до п'ятого травня;
  • для пізніх (Флакоро, Тотем Р1, Тайфун) – кінець травня – початок червня.

Пізні сорти можна садити і до двадцятого червня. У цьому випадку період розвитку моркви не збігається з періодом активності морквяної мухи.

Для раннього споживання можна висаджувати культуру під зиму. Перед посівом насіння знезаражують і просушують. Набираючись навесні вологи, вони набухають і природним чином проростають. Пророщені насіння під зиму не сіють, так як паростки не винесуть морозів і вимерзнуть.

Як пророщувати насіння моркви

Доступ вологи до зародку в насінні моркви утруднений із-за високого вмісту ефірних олій. Якщо ви посієте насіння сухими, то сходи побачите нескоро.

Постарайтеся перед посадкою не просто замочити насіння моркви, а зменшити вміст ефірної олії.

Для цього треба покрити насіння водою на 2-3 см і залишити в такому стані на добу. За добу треба буде п'ять-шість разів замінити воду. Замість води можна використовувати настій земляний золи (1 ст. ложку золи на літр гарячої води наполягаємо 48 годин, час від часу помішуючи).

Можна використовувати стимулятори росту покупні (Гумат, Епін) або саморобні (сік алое або каланхое).

Після замочування насіння розсипають рівномірним шаром і накривають вологою ганчіркою під уникнення пересихання. Насіння ставлять у тепле місце, регулярно перевіряючи їх і при необхідності зволожуючи.

Після того, як насіння моркви почнуть проростати, їх злегка підсушують на папері. Після цього їх можна висаджувати!

Висаджують підготовлені насіння у вологу землю. В сухій землі проростки можуть загинути. Пророщені насіння обрадує городників ранніми і дружними сходами.

Порада:

Що таке мікроклімати? Ви коли-небудь помічали, що у вашому саду є такі місця, де сніг тане навесні в останню чергу? Або як одні і ті ж нарциси в одній частині саду ростуть і процвітають, а в іншій лише роблять вигляд, що ростуть? Швидше за все, виною тому різні микроклимати на вашій ділянці
Мистецтво під назвою Ландшафтний дизайн - основні тенденції. Парк "Тюїльрі" і "Версальський", "Нол" парк і сад замку "Leeds", парк "Катсура" і знаменитий сад "П'ятнадцяти каменів" - це все великі ландшафтні твори різних епох і народностей, які поклали початок виникненню в XX столітті мистецтва...
Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Scroll to top