Як успішно виростити ранню квасолю в теплиці

Період надходження свіжої овочевої квасолі можна розширити за рахунок її культивування в теплиці. Щоб отримати більш ранній, ніж на відкритих грядках, урожай квасолі, бажано висаджувати її скоростиглі сорти

Період надходження свіжої овочевої квасолі можна розширити за рахунок її культивування в теплиці. Щоб отримати більш ранній, ніж на відкритих грядках, урожай квасолі, бажано висаджувати її скоростиглі сорти. Їх можна посадити на окремій площі, але можна розмістити і в якості ущільнювача по краю високих обгороджених гряд.

В'юнкою васолею зручно ущільнювати низькорослі і середньорослі томати або перець: вона швидко їх обганяє в зростанні, займаючи верхній ярус на шпалері над основною культурою. Якщо є сумніви з приводу густоти посадки, краще, як і у випадку з огірками, томатами, перцем, вибрати меншу: менший урожай компенсується якістю плодів, які отримали багато світла.

Щоб пагони квасолі не утворили полог і не притіняли рослини внизу, висівають або висаджують не більше однієї рослини-ущільнювача на 1 кв. м посадок основної культури. Квасолю також добре використовувати для заповнення лунок після того, як щось довелося видалити в ранньому віці томат або перць: завдяки швидкому зростанню ліана підніметься до світла, обігнавши конкурентів.

Квасолю в теплиці підв'язують так само, як і огірки. На добре удобренному грунті рослина сильно гілкуються, і доводиться видаляти бічні пагони до висоти 60-80 см, а в наступні 3-5 по висоті прищипувати над першим суцвіттям (як у огірка). Далі потрібно тільки стежити, щоб пагони не затінювали один одного і щоб між рослинами вільно циркулювало повітря. При високій вологості повітря квасоля, як і томат, уражується сірою гниллю.

У теплицях можна вирощувати один улюблений сорт квасолі, а можна підібрати гарний різнобарвний "коктейль", наприклад, із зеленої "Фатіми" або "Мавританки", фіолетовою "Матільди" або "Блау Хільди", жовтої "Герди" або "Золотого дощу".

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки