Як виростити зелень на підвіконні

Весна – саме час витаминизироваться і заселяти кухонне підвіконня пряно ароматичними травами

Весна – саме час витаминизироваться і заселяти кухонне підвіконня пряно ароматичними травами. Ваша кухня зміниться, наповниться смачними запахами і ви завжди будете мати під рукою гілочку ароматної зелені для супу або пару листочків для додавання в чай.

Цибулю, кріп, петрушку ми завжди можемо купити в магазині – навіть холодною зимою традиційна зелень цілком доступна. А ось середземноморські трави – майоран, базилік, розмарин, чебрець, хоч і можна придбати час від часу, але задоволення не з дешевих. А що може бути чудеснее гілочки свіжого чебрецю до запеченої індички або гарбузовий суп з майораном, або картопля, відварена з розмарином. А чай – листочки свіжої м'яти, краще перцевої.

Вирішено, будемо вирощувати пряні трави середземномор'я. Для цього нам знадобиться всього лише п'ять ємностей (горщики, миски, контейнери, стаканчики, підвісні або настінні кашпо – як вам завгодно).

Порада! При виборі посадочних ємностей, крім їх декоративності, враховуєте властивість матеріалу з якого вони виготовлені. Глина і дерево, наприклад, – «дихають». У них на опалювальному підвіконні грунт буде висихати швидше, ніж у пластику.

Для посадок зелені в горщиках обов'язково потрібний дренаж. Це може бути керамзит або пінопласт, бита цегла або галька. Вибирайте в залежності від ваги і розмірів ємності.

Грунт для вирощування пряних ароматичних рослин повинен бути добре вологопроникний. Якщо ви купили в магазині готовий грунт, у складі якого, в основному, міститься торф і пісок, адаптуйте його для своїх потреб рослин наступним чином. Додайте 20-30 % городньої листяної землі (суглинку) або компосту. І покладіть в кожен горщик по ложці сухого гідрогелю (змішавши з землею). Цей спосіб допоможе контролювати вологість і скоротити поливи.

Можна купити пряно ароматичні рослини вже готовими в горщиках і продовжувати їх вирощувати. Але все одно такі рослини необхідно пересадити з тимчасових магазинних горщиків в свої, наповнені приготованим вами грунтом.

Якщо у вас вже є домашні рослини і ви купуєте нового «мешканця», після пересадки влаштуйте йому карантин, ізолювавши на два тижні від інших кімнатних квітів.

Найкраще горщики з травами розміщувати на підвіконні. Їм для успішного розвитку необхідно 5-6 годин сонячного світла в день. Якщо весна видалася похмурою, а сонце – рідкісний гість у вашому віконці, влаштуйте підсвічування. Світло необхідно рослинам не тільки для зростання, зелені і пишноти, але і для вироблення ефірних масел, що додають аромат трав.

Вологість повітря на кухні зазвичай відповідає потребам рослин. Але якщо все ж повітря сухе, зволожуйте його з допомогою автоматичного зволожувача, ручного розпилювача, піддонів з водою і керамзитом і т. д. Рослинам також необхідний свіжий (але не холодне) повітря.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки