Як виростити салат на грядці

Салати цінуються, насамперед, за їх харчові властивості, простоту вирощування і скоростиглість. Грунт для його посадки потрібен бути родючим, з низьким рівнем кислотності. Для того, щоб у вас на грядці свіжий салат був постійно, висівати його краще всього невеликими «порціями» раз на два тижні.

Листові салати висіваються на відстані 5-10 см один від одного, між рядками – 15-20 см. Качанові вимагають більш рідкісною розсадження, 20-25 або 25-30 см. між кущиками в залежності від сорту. Якщо все ж при посіві насіння ви злегка загустили посадки, своєчасне проріджування допоможе отримати міцні, повноцінні розетки. Насіння салатів висівають на глибину не більше 1,5 см.

Всі сорти салату світлолюбні і вологолюбні, тому місце для його посадки вибирають з максимальною кількістю сонячного світла. Якщо світла буде недостатньо, розетки будуть формуватися витягнутими і слабкими.

При недостатньому поливі в умовах високих температур салати випускають квіткове стебло і починає гірчити листя. Салати листових видів поливають двічі на тиждень зверху з лійки з насадкою «дощик», качанові сорти рекомендується поливати в рядки.

Підживлення листового салату проводяться у разі, якщо грунт на грядках не був досить родючим. Якщо ж живлення рослин вистачало, то підживлення проводити немає необхідності, оскільки це скоростиглі культури і ростуть швидко. Салати качани сортів бажано підгодувати один або два рази за весь період їх зростання комплексом мінералів.


Надрукувати  

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки