Як виростити пекінську капусту

Пекінська капуста. Вирощування і догляд. Останнім часом в магазині все частіше можна зустріти пекінську капусту. Цей новий для нашої країни, овоч в просторіччі називають «качанний салат». Господині давно облюбували

Пекінська капуста. Вирощування і догляд

Останнім часом в магазині все частіше можна зустріти пекінську капусту. Цей новий для нашої країни, овоч в просторіччі називають «качанний салат». Господині давно облюбували. З листя пекінської капусти можна приготувати ніжні голубці. Листя добре згортаються і не ламаються. Їх, на відміну від білокачанної капусти, навіть не треба обварювати перед готуванням. Можливо, ви здивуєтеся, але наші дачники легко можуть дозволити собі виростити на своїй ділянці цю чудову рослину.

Вирощувати пекінську капусту не важко, тільки потрібно знати, що качан утворюється ранньою весною або пізно восени. Це найсприятливіший час для заморського овоча, так як дні у ці сезони короткі. Якщо висадити насіння в кінці липня у відкритий грунт, то вже восени отримаєте капусту.

Щоб зібрати урожай раніше, капусту слід вирощувати розсадою під плівковим укриттям. Добре приживеться кімнатна розсада. Пересаджувати в парник потрібно коли проросте 2-3 листочка. Це бажано зробити в кінці квітня – початок травня. На квадратному метрі садять до 15 рослин.

Краще всього вирощувати пекінську капусту під плівковим укриттям, ніж у відкритому грунті. Перевага в тому, що під укриттям капуста не буде втрачати свої властивості і не стане грубою. Крім того, її не будуть дошкуляти хрестоцвітні блішки.

Садити пекінську капусту потрібно в родючий грунт. Тому перед посівом, удобрити грунт азофоской - 0,8 кг на 10 кв. м. Не забувайте що підгодовувати потрібно кожні 3-4 тижні та за 6 тижнів до збирання врожаю. Техніка посадки насіння капусти така ж як салату. Зробіть на грядці борозенки глибиною 1 см, відстань між ними 40 см. Вже на 6 добу з'являться сходи. Їх потрібно прорідити, залишивши відстань між паростками 25 см.

Коли будете прополювати рослину, не пошкодите її, адже корінці в грунті знаходяться неглибоко. Для швидкого росту, капуста потребує рясного поливу і підгодівлі. Залежно від погоди, можна поливати частіше, ніж один-два рази в день. А в кінці серпня – початок вересня овоч потребує води найбільше.

Збирати врожай потрібно лише тоді, коли качан або розетка листків до кінця сформується. Качани бажано прибирати в сухому вигляді, без роси та з корінцями. Якщо ви збираєте врожай восени, то зробіть це до різкого похолодання повітря. Пекінська капуста буде зберігатися протягом 2 - 3 місяців.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки