Як виростити авокадо

Авокадо – особливий екзот. З сімейства лаврові, родом з латинської Америки (інші назви – персея американська, алігаторова груша). У природі це – могутнє дерево, що виростає до 25 м. В кімнатних умовах, звичайно, не бійтеся, він таким не виросте

Авокадо – особливий екзот. З сімейства лаврові, родом з латинської Америки (інші назви – персея американська, алігаторова груша). У природі це – могутнє дерево, що виростає до 25 м. В кімнатних умовах, звичайно, не бійтеся, він таким не виросте. Але метрів до двох дорости здатний.

Перш ніж вирощувати аллигаторову грушу, подумайте гарненько. Декоративність його в домашньому вирощуванні досить сумнівна. Довгий, не товстий, голий стебло. На маківці – пучок великих довгастих листків, які скидаються деревом з будь-якого приводу і без приводу. Правда, з маківки тут же починають рости нові, але поки вони виростають – це взагалі тільки голий не товсте стебло.

І все-таки знаходиться багато бажаючих виростити авокадо на підвіконні. Вже дуже кісточка у цього плоду приваблива – так і проситься: «Посади мене!» Ну що ж, давайте посадимо.

Важливо! Одна неодмінна умова – плід зобов'язаний бути зрілим. У продажу у нас найчастіше незрілі. Покладіть авокадо в темну шафу і забудьте про нього тижнів на два. Коли згадаєте, він буде зовсім м'яким. Ось тут витягаємо кісточку і починаємо вирощування.

Садити кісточку можна трьома способами. У кісточки ви виявите два кінця – один гострий, інший тупий. Садити авокадо в грунт потрібно вниз тупим кінчиком. Можна видалити оболонку кісточки – це збільшить шанси на пророщування. Чекати паростка доведеться від одного до двох місяців. Але зате потім він почне рости дуже активно. Авокадо любить, щоб грунт у горщику регулярно спушували.

Другий спосіб набагато цікавіше. Кісточку, після вилучення плоду, обмиваємо водою (не видаляючи оболонку), просушуємо і просвердлюємо в ній по діаметру завширшки три дірочки. В ці дірочки вставляємо три дерев'яні палички (підійдуть зубочистки) і встановлюємо кісточку в маленький стаканчик з водою (зубочистки – опори, тупим кінцем вниз). Вода повинна закривати кісточку не більше, ніж наполовину, але її рівень треба контролювати, щоб був постійним. Корені можуть з'явитися через два-три тижні. Потримайте кісточку у воді до тих пір, поки корінці не зміцніють, і висаджують в грунт.

Третій спосіб – мокра вата. Затишно загортаємо кісточку в тканину або вату і зволожуємо постійно. Незабаром вона почне розділятися навпіл уздовж. Цю розділену кісточку будемо садити в грунт. З неї росточок здасться через два тижні.

До появи листочків тримаємо майбутнє дерево при +18...20°С. Потім можна поставити в більш тепле приміщення (авокадо, взагалі, воліє велику вологість і високі температури). Взимку дереву потрібно прохолодне місце – нижче +16°С (інакше розпрощається з листям).

Авокадо любить багато сонця, тому взимку і восени екзота доведеться досвічувати. І регулярні обприскування, але розпорошення повинно бути дуже дрібним.

Авокадо росте швидко і особливих тонкощів догляду не потребує. За рік може зрости до метра. Через рік його потрібно пересадити в більший горщик. Наступного року – знову.

Якщо ви хочете поекспериментувати з формою крони, можна прищипувати деякі пагони вибірково.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки