Як вирощувати кавуни на дачі?

Вже кілька років вирощую кавуни через розсаду. У десятих числах квітня замочую кавунові насіннячка. Як тільки вони проклюнуться, розсаджую їх у ємності, заглиблюючи в грунт на 3-4 см

Вже кілька років вирощую кавуни через розсаду. У десятих числах квітня замочую кавунові насіннячка. Як тільки вони проклюнуться, розсаджую їх у ємності, заглиблюючи в грунт на 3-4 см.

Для посадки використовую 5-літрові бутлі з-під води, попередньо зрізавши з них верхню частину. На дно насипаю шар керамзиту для дренажу, потім - на 4-5 см нижче краю ємності - грунт, який готую з осені. Він складається з перегною, дернової землі, торфу і піску (в рівних частках). Зверху посадки прикриваю плівкою, з появою сходів її прибираю.

Розсада кавунів вимагає багато світла, тому розміщую її на південному підвіконні. Поливають помірно і тільки теплою водою. До 20-х чисел травня висаджую сіянці на заздалегідь приготовані теплі пасма, під які покладений гній або інша органіка (бадилля або трава). На такий гряді урожай кавунів гарантовано в будь-яке літо!

Теплі пасма роблю так. Знімаю родючий шар землі (15-20 см) і прибираю в бік. Копати траншею глибиною і шириною 30-40 см, укладаю гній, поливаю його гарячою водою, щоб розігрівся. Зверху - шаром 20-30 см -грунтову суміш (це дернова земля з перегноєм, торфом і піском).

Через 4-5 днів рясно поливають розсаду і обережно, з грудкою землі, пересаджую у заздалегідь приготовлені ями. Відстань між рослинами 40-50 см. Розставляю дуги і закриваю плівкою. У спекотну погоду гряду притіняю. Протягом тижня розсада приживається.

Як тільки встановлюється гарна погода, укриття знімаю. До цього часу рослини зацвітають і запилюються бджолами, які перелітають вітки на квітку.

Поливаю кавуни тільки теплою водою. При поливі холодною рослини можуть захворіти кореневою гниллю і загинути.

Зріють плоди в сітках, які я підвішую до опор.

Кавуни починаю знімати в перших числах вересня. До цього часу кінчики батоги підсихають, малюнок на кавуні стає більш яскравим, при постукуванні звучить, ніби порожній. Значить, поспів!

Для нашої місцевості підходять такі сорти, як F1 Подарунок Північ, Бочка меду, Цукровий малюк.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки