ТОП товари

Самшит вічнозелений

Ціна: очікується

В'юнок

Ціна: очікується

Часник "Промінь"

Ціна: очікується

Гіпсофіла

Ціна: очікується

Петунія

Ціна: очікується

Дельфініум

Ціна: очікується

Щоб урожай картоплі радував кожен рік, необхідно проводити комплекс заходів щодо підтримання родючості ґрунтів на вашому городі. Картопля буде давати хороший врожай, тільки якщо грунт на ділянці містить достатню кількість поживних речовин і добре прониклий для вологи та повітря.

За цими ознаками кращими для вирощування картоплі можна вважати легкі чорноземні суглинки, супіщані та піщані ґрунти.

У недостатньо рихлому грунті картопля не може сформувати нормальний урожай, тому створення глибокого пухкого шару є першочерговим завданням для городника. Перекопування чи оранку на чорноземних або суглинних грунтах необхідно проводити восени. Якщо оранку проводять лише навесні, то з ділянки, як правило, недобирають близько 20% урожаю.

Осіння перекопка проводиться на глибину 30 см. Навесні ділянку знову перекопують, але вже на глибину близько 15 см, потім боронують, і на цьому підготовку грунту до посадки закінчують.

Легкі піщані грунти слід перекопувати лише навесні. При вирощуванні картоплі на даному типі грунтів, як правило, отримують бульби з високим вмістом крохмалю, вітаміну С і з кращими смаковими якостями. Однак для отримання великого урожаю на цих ґрунтах, їх слід удобрювати гноєм, що робить їх більш вологовмістні і збагачує поживними речовинами.

Добрива.

Забезпечення рослин поживними речовинами - неодмінна умова для отримання хорошого і якісного врожаю. Кількість та строки внесення добрив цілком залежать від типу ґрунтів. Найбільш повно рослини забезпечуються при комплексному внесення як мінеральних, так і органічних добрив.

Найціннішим органічним добривом є гній. Він покращує структуру грунту, робить її більш пухкою, активізує діяльність мікроорганізмів. Все це сприяє поліпшенню живлення рослин.

На чорноземних ґрунтах гній слід вносити восени в кількості 450 кг на 100 кв. метрів, безпосередньо перед оранкою. На піщаних грунтах гній вносять навесні в кількості 600-700 кг на 100 кв. метрів.

За рік рослини використовують тільки 35% внесених поживних речовин. Дія гною припиняється повністю через 5-7 років на чорноземних ґрунтах і через 2-3 роки на піщаних. Щоб отримати бульби хорошої якості в грунт слід вносити тільки напівперепрілий гній. Свіжий гній погіршує смак картоплі і призводить до поразки його паршею та іншими хворобами. Надмірне внесення гною також не приносить користі, так як підвищений вміст азоту призводить до уповільненого росту бульб. Для отримання найбільшого ефекту одночасно з гноєм у ґрунт слід вносити й мінеральні добрива з розрахунку на одну сотку 5-6 кг суперфосфату і 1-2 кг сірчанокислого калію. Калійну сіль вносять у грунт восени.

Добре перепрілий гній, а також мінеральні добрива можна вносити і локально – безпосередньо в лунки перед посадкою, при цьому витрата гною і мінеральних добрив буде приблизно в 5 разів менше, ніж при внесенні врозкид.

Цінним органічним добривом є також і пташиний послід. Вміст поживних речовин у добре збереженому пташиному посліді приблизно в 3 рази вище, ніж у гної великої рогатої худоби. У лунку, безпосередньо під час посадки,  слід вносити близько 55 грамів сухого посліду змішаного з землею.

Порада:

Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Впевнена, що немає такого городника, який не мріяв би виростити хороший урожай перців - товстих, величезних, красивих! Бажано у формі бочечки або кубики. Проте в наших умовах не таке вже й проста справа, адже перці - відомі любителі сонця.Але, крім погоди, ще є проблема отримати якісне насіння
У жовтні для квітникаря, як і для дачника-городника завжди знайдеться робота в саду. Цю роботу необхідно виконати до настання зими, щоб до нового сезону все було готове. Так давайте ж розберемося, що потрібно зробити квітникарю на своїй ділянці
Scroll to top