Як підготувати ділянку землі для посадки картоплі?

Щоб урожай картоплі радував кожен рік, необхідно проводити комплекс заходів щодо підтримання родючості ґрунтів на вашому городі

Щоб урожай картоплі радував кожен рік, необхідно проводити комплекс заходів щодо підтримання родючості ґрунтів на вашому городі. Картопля буде давати хороший врожай, тільки якщо грунт на ділянці містить достатню кількість поживних речовин і добре прониклий для вологи та повітря.

За цими ознаками кращими для вирощування картоплі можна вважати легкі чорноземні суглинки, супіщані та піщані ґрунти.

У недостатньо рихлому грунті картопля не може сформувати нормальний урожай, тому створення глибокого пухкого шару є першочерговим завданням для городника. Перекопування чи оранку на чорноземних або суглинних грунтах необхідно проводити восени. Якщо оранку проводять лише навесні, то з ділянки, як правило, недобирають близько 20% урожаю.

Осіння перекопка проводиться на глибину 30 см. Навесні ділянку знову перекопують, але вже на глибину близько 15 см, потім боронують, і на цьому підготовку грунту до посадки закінчують.

Легкі піщані грунти слід перекопувати лише навесні. При вирощуванні картоплі на даному типі грунтів, як правило, отримують бульби з високим вмістом крохмалю, вітаміну С і з кращими смаковими якостями. Однак для отримання великого урожаю на цих ґрунтах, їх слід удобрювати гноєм, що робить їх більш вологовмістні і збагачує поживними речовинами.

Добрива.

Забезпечення рослин поживними речовинами - неодмінна умова для отримання хорошого і якісного врожаю. Кількість та строки внесення добрив цілком залежать від типу ґрунтів. Найбільш повно рослини забезпечуються при комплексному внесення як мінеральних, так і органічних добрив.

Найціннішим органічним добривом є гній. Він покращує структуру грунту, робить її більш пухкою, активізує діяльність мікроорганізмів. Все це сприяє поліпшенню живлення рослин.

На чорноземних ґрунтах гній слід вносити восени в кількості 450 кг на 100 кв. метрів, безпосередньо перед оранкою. На піщаних грунтах гній вносять навесні в кількості 600-700 кг на 100 кв. метрів.

За рік рослини використовують тільки 35% внесених поживних речовин. Дія гною припиняється повністю через 5-7 років на чорноземних ґрунтах і через 2-3 роки на піщаних. Щоб отримати бульби хорошої якості в грунт слід вносити тільки напівперепрілий гній. Свіжий гній погіршує смак картоплі і призводить до поразки його паршею та іншими хворобами. Надмірне внесення гною також не приносить користі, так як підвищений вміст азоту призводить до уповільненого росту бульб. Для отримання найбільшого ефекту одночасно з гноєм у ґрунт слід вносити й мінеральні добрива з розрахунку на одну сотку 5-6 кг суперфосфату і 1-2 кг сірчанокислого калію. Калійну сіль вносять у грунт восени.

Добре перепрілий гній, а також мінеральні добрива можна вносити і локально – безпосередньо в лунки перед посадкою, при цьому витрата гною і мінеральних добрив буде приблизно в 5 разів менше, ніж при внесенні врозкид.

Цінним органічним добривом є також і пташиний послід. Вміст поживних речовин у добре збереженому пташиному посліді приблизно в 3 рази вище, ніж у гної великої рогатої худоби. У лунку, безпосередньо під час посадки,  слід вносити близько 55 грамів сухого посліду змішаного з землею.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки