ТОП товари

Тюльпан

Ціна: очікується

Катарантус

Ціна: очікується

Гвоздика

Ціна: очікується

Гіпсофіла

Ціна: очікується

Квасоля

Ціна: очікується

Полуниця (ремонантна)

Ціна: очікується

Чуфа (земляний горіх, земляний мигдаль) виглядає в надземній частини як осока звичайна, а та частина, що знаходиться в землі, з вигляду нагадує крейді бульби картоплі, а за смаком – горіх. Це невибаглива рослина популярна вже багато тисячоліть. У Судані його розводили ще до нашої ери. Але, незважаючи на давнє походження, чуфу вчені визнають сьогодні рослиною майбутнього. За їх прогнозами чуфа стане самим популярною і затребуваною рослиною в світі всього через кілька десятків років. В даний час вона – у переліку рослинних культур, які планують вирощувати в космосі.

Застосування

Зростає чуфа компактними кущами, що складаються з пучків довгих вузьких листків до 30 см заввишки. Вигляд у них дуже декоративний: при посадці декількох рослин в один ряд можна створити привабливий і класичний бордюр для садових доріжок. Як рослини не тільки корисна, але і вельми приваблива, чуфа явно зацікавить квітникарів. Красиві пухнасті її кущики зелені будуть ідеально виглядати на галявинах, клумбах, в альпінаріях, уздовж доріжок саду. Декоративність чуфи в сукупності з її корисністю робить цю рослину цікавою і для любителів цілющих грядок і здорового харчування.

Всередині бульби складаються з білої щільної серцевини, в якій міститься маса корисних речовин: крохмаль, масла, білок і цукор. Використовують, в основному, як горіх: в кондитерському виробництві, у виробництві халви і для приготування напоїв. Крім того цей «чарівний горішок» служить сировиною для приготування олії, за властивостями та якістю злегка нагадує оливкову. У їжу вживають бульбочки в сирому, вареному і смаженому вигляді.

Чим корисна

До цінних якостей чуфи належить її здатність давати енергію, піднімати імунітет і настрій, активізувати роботу мозку і збільшувати працездатність.

До речі! Чуфа – продукт харчування і популярний лікарський препарат. Вирощувалась з XVIII століття. Називалася вона зимівник, була досить популярна, проте в період тотальної боротьби проти буржуїв і їх вишукувань її перестали культивувати.

Вживання в їжу сирих бульбочок, а також чай з трави виводять радіонукліди, а подушки, наповнені сухою травою чуфи, рятують від безсоння.

Не обійшли своєю увагою чуфу і служителі окультних наук. Вони стверджують, що рослина здатна відлякувати нечисту силу. У місцях, де росте чуфа, відчувається спокій і умиротворення, а якщо бульбочки зберігати вдома, то вся негативна енергія піде і будинок наповниться енергією світла.

Як вирощувати

Бульби чуфи перед висадкою на три дні замочують. Висаджують за схемою 30х50 по 2-3 в лунку. Глибина загортання – до 5 см. В середині вегетаційного періоду кущики можна загорнути для кращого захисту кореневої системи. Полив і підгодівлю достатньо провести два-три рази за літо. Збір урожаю проводять у вересні після пожовтіння надземної частини. Бульби викопують, просушують на сонці до легкого зморщування і зберігають у прохолодному місці. Цілющі властивості і смакові якості зберігаються в клубеньках 2-3 роки.

Як рослина невибаглива, вона не вимагає особливого догляду, не уражається шкідниками, задовольняючись сонячним світлом, рідкісними підгодівлями і не занадто частими поливами.

Порада:

Багато городників звикли садити моркву навесні, а потім з нетерпінням чекати появи перших коренеплодів. Але якщо посадити моркву під зиму, то урожай з'явиться набагато раніше, до того ж зимова морква менш схильна до хвороб. А шкідники і зовсім на ній не з'являються
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Зазвичай я вирощую цибулю з сіянки. В наших умовах це найбільш оптимальний варіант отримання пристойного врожаю. Однак у цьому сезоні пішла на експеримент: вирішила виростити її з насіння, так як в нашій родині дуже люблять велику і солодку салатну цибулю
Scroll to top