ТОП товари

Лобелія

Ціна: очікується

Нагідки

Ціна: очікується

Полуниця (ремонантна)

Ціна: очікується

Очіток

Ціна:  10 грн.

Немезія

Ціна: очікується

Часник "Промінь"

Ціна: очікується

Як і помідор, баклажан відноситься до сімейства пасльонових. Але на відміну від останнього несе стебло прямостояче, не вимагаючи опори, листя серцеподібне на довгих черешках, квітки зібрані в кисті, а плоди — складні ягоди грушоподібної і циліндричної форми, від світло-лілового до темно-зеленого забарвлення.

Батьківщина баклажана — Індія. У нас любителі-садівники пробують вирощувати його спочатку на південних сторонах вікон або в теплицях, а розсаду переносять у відкритий грунт, захищений від північних вітрів. Баклажан — культура світло-, тепло - і вологолюбна. Температура нижче +20°С вже призупиняє ріст рослини, а при температурі +15°С обпадають квітки і зав'язі. І при сухому повітрі і температуру не вище 35°С баклажан переносить теж погано.

Найбільш вимогливі рослини баклажанів до умов вирощування в ранній період розвитку — від сходів до одревесненія стебла.

Негативно реагують на недостатню та надмірну вологість ґрунту: при нестачі вологи спостерігається затримка росту і осипання квіток, а при перезволоженні розвиваються різні грибні захворювання.

Для баклажанів кращі легкі, добре прогріваються і водопроникні високо родючі ґрунти. Для вирощування розсади посів варто проводити в другій декаді березня попередньо протруєним пророслими насінням. З появою сходів перші 3-4 дні необхідно, щоб температура була близько 13-14°С, а потім 12-15°С, вночі, і від 18 до 25°С вдень.

Слід зазначити, що баклажани погано переносять пікіровку і висадку рослин в грунт, так як здатність відновлювати кореневу систему у цих рослин слабка.

Розсаду вирощують у поживних кубиках розміром 7х7х7 см з добривом наступного складу: суперфосфату — 5,5 м, аміачної селітри — 1,5 м і хлориду калію — 0,5 р. Висаджують розсаду в легкі супіщані і суглинисті грунти (торф'яні непридатні) у червні. Догляд за ними не відрізняється від догляду за помідорами, тільки пасинкування і прищипування не застосовують, а полив проводять більш рясніше (8-10 разів за вегетацію) ніж у томатів. На одному кущі не слід залишати більше чотирьох стебел.

Період від посіву насіння до плодоношення — 120-140 днів. Плоди прибирають в період технічної зрілості, коли тверднуть в плоді насіння, а плоди приймають відповідне забарвлення.
Плоди містять до 4,6% цукру, до 0,24% органічних кислот, до 6 мг% вітаміну С (інші вітаміни в малоактивних кількостях) і значну кількість мінеральних солей: калію (230 мг%), магнію, заліза, кальцію, алюмінію, фосфору.

Сучасна медицина підтвердила лікувальне значення баклажан при атеросклерозі, подагрі, хворобах печінки.

Порада:

Дерева, що ростуть поблизу будівель, в більшості випадків не можуть стати причиною суттєвих пошкоджень будівель. Такі явища, як осідання споруди або які-небудь його структурні ушкодження можуть бути зумовлені іншими чинниками, в числі яких можна назвати головними грунт і якість фундаменту
Зазвичай я вирощую цибулю з сіянки. В наших умовах це найбільш оптимальний варіант отримання пристойного врожаю. Однак у цьому сезоні пішла на експеримент: вирішила виростити її з насіння, так як в нашій родині дуже люблять велику і солодку салатну цибулю
Що таке мікроклімати? Ви коли-небудь помічали, що у вашому саду є такі місця, де сніг тане навесні в останню чергу? Або як одні і ті ж нарциси в одній частині саду ростуть і процвітають, а в іншій лише роблять вигляд, що ростуть? Швидше за все, виною тому різні микроклимати на вашій ділянці
Scroll to top