Як правильно вибрати подрібнювач для садової ділянки

Садовий подрібнювач є саме тим механізмом, який потрібно на кожній дачі, господар якої хоче утримувати свою ділянку в порядку. Це пристрій призначається для переробки будь-якого садового сміття, від стебел бур'янів до гілок дерев

Садовий подрібнювач є саме тим механізмом, який потрібно на кожній дачі, господар якої хоче утримувати свою ділянку в порядку. Це пристрій призначається для переробки будь-якого садового сміття, від стебел бур'янів до гілок дерев. Крім знищення, сміття перетворюється в екологічно чисте добриво або мульчу, яка добре захищає ґрунт від висушування і проростання бур'янів. Зникає необхідність замовлення вантажівок для вивезення гір сміття або необхідності спалювати його, ковтаючи їдкий дим і порушуючи екологію. Усвідомивши необхідність мати на садовій ділянці подрібнювач сміття, господарю залишається тільки правильно його вибрати.

Вибір садового подрібнювача сміття

Пристрої вибираються за кількома параметрами: тип двигуна, його потужність, тип системи ножів, можливість переробки різних видів сміття, розмір приймача сміття, автоматизація пристрою і його реверс, наявність захисту оператора та ін.

Ножові системи подрібнювачів

Дискова система
Ця система має вигляд диска, оснащеного двома і більше сталевими ножами. Хід диска задається валом пристрою, при цьому швидкість залежить від твердості матеріалу, що переробляється. Найкраще дискові системи переробляють траву, листя, стебла і тонкі свіжі гілки. Можливо також подрібнення сухих гілок, але якість переробки сміття швидко падає внаслідок затуплення ножів.

Фрезерна система

Фрезер цього виду подрібнювача являє собою шестірню з гострими гранями. Цей вид пристрою набагато практичніше і надійніше дискової системи, крім того фрезер здатний переробляти сухі гілки діаметром до 45 мм. Ще одним великим плюсом фрезерного механізму є наявність втягивающего механізму, що дозволяє тільки завантажити сміття, оскільки далі система сама його переробляє.

Типи двигунів

Електричні подрібнювачі
Подрібнювачі обладнані електродвигунами невеликої потужності (2,6 кВт), здатні забезпечити переробку гілок діаметром 4,5 див Ці пристрої прості в обслуговуванні, малошумні і недорогі. Мінусом є їх мала потужність і обмеження в переміщеннях по ділянці, залежне від довжини електричного шнура.

Бензинові подрібнювачі

Пристрої з бензиновим двигуном набагато могутніше електричних (до 8 кВт) і здатні переробити сміття будь-якого виду, що утворюється на садовій ділянці. На відміну від электроизмельчителей вони не обмежені в пересуванні, можуть переробляти гілки 6 см в діаметрі, але при цьому досить сильно шумлять. Обладнуються системи двотактним або чотиритактним бензиновим двигуном, що для тривалої і безперебійної роботи потребують приготування правильної суміші бензину і масла.

Потужність подрібнювачів

Всі садові пристрої для подрібнення сміття можна умовно розділити на три класи:
1. Аматорські пристрої
Пристрої цього класу обладнані малопотужними (1,6 кВт) електродвигунами, ножовий ріжучої системою і здатні переробляти гілки діаметром 3 див Купуються ці пристрої в основному господарями молодих садових ділянок для переробки гички, стебел бур'янів, трави і молодих гілок дерев.
2. Пристрої середнього класу
Установки з бензиновими або електричними двигунами потужністю 2,5 кВт. Їх застосовують для подрібнення сміття та гілок діаметром 3,5 см на середніх садових ділянках. Пристрої володіють зручною ходовою системою, системою втягування сміття, фрезерної ріжучої системою і воронкою для мульчування.
3. Професійні пристрої
Працюють з трифазними електричними або бензиновими двигунами потужністю від 3,8 кВт. Оснащуються ріжучими фрезами, широкими лійками для завантаження сміття, втягувати системами. Крім переробки сміття подрібнювачі виконують функції мульчування і здатні переробляти гілки діаметром 6 див.

При виборі якісного садового подрібнення слід також звертати на фірму-виробник. Зараз найбільш якісні механізми виробляють фірми Bosch, Viking, Stiga, Alko.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки