Бензотример для саду. Поради щодо вибору

Такий вид техніки, як тримери, багато в чому є незамінним для тих, хто має дачу чи город. Бензокоси з'явилися на ринку порівняно недавно

Такий вид техніки, як тримери, багато в чому є незамінним для тих, хто має дачу чи город. Бензокоси з'явилися на ринку порівняно недавно. Якщо у вас ще немає тріммера, то обов'язково придбайте його – він надасть вам реальну допомогу в приведенні в порядок газону, так і в боротьбі з бур'янами. Багато власників великих класичних газонокосарок додатково обзаводяться і бензотриммерами – адже тільки вони здатні підрівняти траву у важкодоступних місцях, де газонокосарка не проїде. Крім того, такими мобільними косами дуже зручно скошувати траву біля парканів, між чагарниками і деревами в садах і т. п.

При купівлі тримера необхідно чітко визначитися з тим, для якого виду робіт він буде використовуватися, які обсяги трави і як часто будуть выкашиваться. Як правило, більш потужні і продуктивні моделі добре справляються з безліччю завдань, але при цьому важать вони більше і споживають багато палива – в порівнянні з малопотужними триммерами.

Найбільш доступна техніка даного виду комплектується двигунами потужністю одна кінська сила. Бензокоси із середньої цінової категорії видають приблизно 1,5 л. с. Найбільш потужні і дорогі модифікації – більше півтора «коней». Ми поговоримо докладніше про трьох найважливіших технічні характеристики, які потрібно приймати до уваги при виборі тріммера. Це тип двигуна, штанга і редуктор.

Двигун

Сучасні тримери, що працюють на бензині, оснащуються двох/чотиритактними двигунами. Основна відмінність між ними – спосіб змащення. У двотактні агрегати заливається паливо, відразу розбавлене з маслом, а чотиритактні двигуни працюють на чистому бензині – масло в них заливається окремо. Складно сказати, який тип двигуна краще – кожен має як свої недоліки, так і переваги.

Головний плюс тримерів з чотиритактними двигунами – значна потужність. Мінус в тому, що такою технікою не можна тривалий час працювати «під нахилом» - потрібно, щоб масло рівномірно обволікає всі робочі вузли і деталі, що труться. А ось двотактні моделі допускається нахиляти під будь-яким кутом – так як мастило надходить разом з паливом. Їх мінуси наступні: підвищений рівень вібрації і шуму при роботі, а також більш висока концентрація токсичних речовин у вихлопних газах. Якщо говорити про якість результату, то на нього за великим рахунком не впливає кількість тактів. Чим могутніша техніка, тим вона продуктивніше – от і все.

Штанга

Ще однією важливою деталлю в конструкції будь-якого тріммера є штанга. Саме вона відповідає за передачу крутного моменту від редуктора на сам ріжучий елемент. Можна вибрати модифікацію з суцільнометалевою прямою штангою або вигнутої, яка являє собою сталевий трос. Існують також різновиди бензокосами, обладнані штангою складного типу. Цей варіант дуже зручно зберігати і транспортувати. При регулярному використанні тріммера і скошуванні великих площ краще не купувати моделі зі складними штангами – на великі навантаження вони не розраховані. Природно, що зламати можна будь-яку штангу, якщо випадково «налетіти на великий камінь і ін

Головна перевага прямої штанги в тому, що вона розрахована на використання металевих ножів. Трос такі навантаження не витримає – він призначений для роботи з волосінню і так званим барабаном. Бензокоси відносяться до травмонебезпечної техніці, тому експериментувати з ними небажане. Дотримуйтесь рекомендації по експлуатації і техніки безпеки.

Редуктор

Залишилося поговорити про редукторі. Це стосується чотиритактних двигунів. Природно, що подивитися на нього «зсередини» ніяк не вийде. Так що доведеться повірити на слово продавцям-консультантам з приводу якості шестірнею. Заливайте в редуктор тільки рекомендовані виробником спеціальні масла, інакше шестерні можуть зноситися набагато швидше. Не забувайте стежити за витратою масла, доливаючи в міру необхідності до потрібного рівня. Також необхідно проводити повну заміну відпрацьованого масла на нове. Зрозуміти, що мастило втратила свої властивості дуже просто – вона стає чорною і втрачає в'язкість.

Я думаю, що всі ці рекомендації допоможуть вам вибрати правильну модель тримера для необхідних потреб та робота з ним принесе вам лише задоволення.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки