ТОП товари

Ожина

Ціна: очікується

Дельфініум

Ціна: очікується

Петунія

Ціна: очікується

Смородина

Ціна: очікується

Гарбуз (довготривалий)

Ціна: 10 грн.

Гвоздика

Ціна: очікується

Посадка саду - справа захоплююча. Але не кожен знає, з якими труднощами йому доведеться зіткнутися в самому початку шляху. Здавалося б, нічого складного: купив саджанці і посадив. Але це не так. Коли тоненьке деревце виявляється в руці, відразу зникає впевненість і виникає маса запитань: коли, де і як його садити, які внести добрива багато інших.

Коли висаджувати деревця

У південних областях країни саджанці плодово-ягідних культур можна висаджувати з осені до весни, використовуючи тривалі відлиги в зимовий час. У середній смузі і центральних районах Росії вишню і сливу краще висаджувати ранньою восени. Якщо не вдалося зробити це вчасно, саджанці прикопують до весни і висаджують у найбільш ранні терміни. Запізнюватися з весняним садінням небезпечно з-за раннього пробудження нирок і початку вегетації саджанців. Яблуню і грушу можна висаджувати як восени (за місяць до замерзання верхнього шару ґрунту), так і рано навесні (до початку сокоруху). Ягідні чагарники - восени.

Чому вимерзають? Все пов'язано з кореневою системою саджанців. При выкоп-ке їх значна частина найбільш тонких, мочковатих коренів, які в основному всмоктують з грунтових шарів воду і розчинені в ній поживні речовини, втрачається. При пізніх посадках мичкувате коріння не встигають відрости, і саджанці в зимівлю йдуть непри-жившимися. В результаті відбувається висушування тканин наземних частин, і при сильних морозах деревця можуть вимерзнути на рівні поверхні снігового покриву повністю або частково.

У міру просування на північ, а також в районах Уралу та Сибіру всі плодові породи висаджують виключно навесні, так як при пізньоосінніх посадках ризик вимерзання в зимовий час збільшується. Не можна запізнюватися з висаджуванням дерев навесні. При пізньовесняних посадках сильно затримується відновлення мочковатих коренів, порушується рівновага між їх масою і надземною частиною рослини. Деревце чахне (зростання в рік посадки сильно гальмується), довго хворіє, а спекотна погода в квітні - травні часто викликає опіки молодих листя і припиняє ріст пагонів.

Які висаджувати

Ще І. В. Мічурін робив наголос на посадку одно - і дворічних саджанців. Він вважав, що в такому віці вони «приймаються набагато легше, бувають незрівнянно здоровіше, швидше звикають з грунтом і місцевістю, ростуть швидше, так що швидше переженуть у зростанні деревця, посаджені у трирічному віці».

Перед посадкою кожен саджанець уважно оглядають. Всі пошкоджені і відмерле коріння вирізають, оновлюють кінці коренів, особливо размочаленние. Зрізи виконують навскіс, щоб вони були обернені донизу. Якщо на кінцях коренів під час зимового зберігання утворився каллюс, його не обрізають.

Перед посадкою коріння саджанців бажано вмочити в грунтову або глиняну бовтанку, при цьому не можна допускати її сильного підсихання.

ПорадаЯкщо при перевезенні або тривалому зберіганні саджанці сильно підсохли, оживити їх допоможуть вода або сира грунт. Закопайте їх у вологу землю або помістіть наполовину або повністю в ємність з водою. Через 1-2 дні стан саджанців стає нормальним.

Підморожені саджанці поміщають в холодному льосі або на холодній веранді і ставлять у холодну воду. А коли відтануть, до посадки їх прикопують в землі.

Порада

Для посадки вибирайте саджанці районованих сортів і вирощені в місцевих розплідниках. Не купуйте завезені з південних районів, так як вирощені в більш комфортних умовах і посаджені в середній смузі або північних районах, вони приречені на загибель.

Посадочні ями

Посадочні ями повинні бути з вертикальними стінками, і такими, щоб у них вільно розміщувалася коренева система дерева.

Діаметр і глибина ями для саджанців яблуні і груші на насінних підщепах (сильнорослих) - 1-1,5 м і 0,6-0,7 м; на напівкарликова - 1м та 50см; для «карликів» - 90 см і 40 см відповідно.

Для вишні, сливи, черешні, абрикоса -80 см і 40 см Під ягідні чагарники досить мати посадочні ями діаметром 50-60см і глибиною 30-40см.

Як удобрювати

Всі саджанці люблять родючу, повітропроникну, пухку, близько до нейтральної по кислотності грунту. У посадкову яму з органічних добрив краще вносити добре перепрілий гній, перегній або компост.

Не можна вносити як свіжий, так і слабо-перегнивший гній. На глибині він утворює шкідливі сполуки, які згубно впливають на саджанці. В кращому випадку вони будуть довго пригнічуватися, в гіршому - можуть загинути.

Під яблуню і грушу вносять по 3-4 відра перепрілого гною або перегною, компосту - 4-5 відер.

Для сливи, вишні, черешні, обліпихи достатньо 1,5-2 відра перепрілого гною або перегною або 2-3 відра компосту.

В посадкові ями ягідних чагарників вносять відро перепрілого гною(або перегною) або 1,5-2 відра компосту.

На заміткуАзотні добрива при посадці не вносять. Необхідну кількість доступного азоту в перший рік деревце буде споживати з внесеної органіки

З мінеральних добрив можна додавати фосфорні і калійні. Їх дози залежать від вмісту фосфору і калію в ґрунті. У будь-якому випадку краще недодати, ніж передати. У посадкову яму під яблуні або груші вносять від 300 до 750 г суперфосфату і 100-200 г хлористого калію або 1-1,5 л деревної золи. На кислих ґрунтах (рН нижче 5,5) в посадкові ями вносять 0,8-1 кг доломітового борошна. Під саджанці кісточкових порід дерев вносять 250-350 г суперфосфату, 100 -150 г хлористого калію. В посадкові ями ягідних чагарників - до 150-200 г суперфосфату і 100-150 г хлористого калію. На кислих ґрунтах вносять доломітове борошно або інші вапняні матеріали.

Всі добрива ретельно змішують з родючою землею з посадкової ями. Отриману поживну суміш використовують при посадці.

Обрізати саджанці в рік посадки

Обрізати саджанці в рік посадки не обов'язково. Обрізка затримує початок відростання коренів і знижує силу розвитку кореневої системи наприкінці вегетації. До того ж на незміцнілих деревах при вирізці гілок погано загоюються рани. В результаті не обрізані в рік посадки саджанці розвиваються в наступному сезоні краще, ніж обрізані.

Обов'язково обрізати саджанці при посадці слід лише при несприятливому зволоженні, щоб зменшити випаровування і знизити загибель від висушування.

Порада:

Мистецтво під назвою Ландшафтний дизайн - основні тенденції. Парк "Тюїльрі" і "Версальський", "Нол" парк і сад замку "Leeds", парк "Катсура" і знаменитий сад "П'ятнадцяти каменів" - це все великі ландшафтні твори різних епох і народностей, які поклали початок виникненню в XX столітті мистецтва...
Вирощування латаття у штучно створеній водоймі, справа має безліч дрібних нюансів. Але все складно лише на самому початку. Все-таки так приємно бачити ніжні водяні німфи у себе на ділянці, тому, чому б не спробувати почати їх вирощувати?
Зазвичай я вирощую цибулю з сіянки. В наших умовах це найбільш оптимальний варіант отримання пристойного врожаю. Однак у цьому сезоні пішла на експеримент: вирішила виростити її з насіння, так як в нашій родині дуже люблять велику і солодку салатну цибулю
Scroll to top