ТОП товари

Кукурудза Айова Світ

Ціна: 20 грн.

Виноград "Кадрянка"

Ціна: очікується

Петунія

Ціна: очікується

Очіток

Ціна:  10 грн.

Дихондра

Ціна: очікується

Полуниця (ремонантна)

Ціна: очікується

Плодові дерева у мене ростуть у двох місцях ділянки. Під одними грунт 15 років тримав під газоном, а під іншими постійно її обробляв. Робив все, як рекомендують вчені-садівники. Помітив, що яблука з дерев, під якими росла трава, були більш лежкими і менше пошкоджувалися паршею і плодовою гнилизною, ніж з яблунь, пристовбурові круги яких постійно оброблялися.

Проте щороку виникала проблема підживлення дерев, що ростуть на газоні. По периметру копав канавки або бив ломом дірки, в які закладав мінеральні добрива. Тричі за сезон підгодовував траву, знищував залізним купоросом мохи, але дернину прочісував тільки металевими граблями. Начебто все було нормально.

Але в минулому році при дозріванні м'якоть яблук багатьох плодів ставала пухкої з коричневими вкрапленнями. Яблунь явно не вистачало елементів живлення, і в основному - кальцію. Восени весь газон в саду перекопав, вніс під яблуні гній з розрахунку 5 кг на кв. метр пристовбурового кола, 300-350 г доломітового борошна, 30 г хлористого калію і 50 г простого суперфосфату.

Коріння дерев були настільки близько розташовані біля поверхні дернини, що довелося місцями копати всього на глибину 5-7 см, щоб завдати якнайменше травм. Так і залишив на зиму, щоб земля наситилася вдосталь вологою, а поживні речовини вільно перемістилися до коріння.

Навесні знову весь сад засіяв травою. Приріст молодих гілочок цього літа збільшився в два рази і становив 25-35 см. Внесення добрив дало відчутний ефект. Плоди виросли більше, ніж в минулі роки, і м'якоть мала нормальний вигляд.

Для себе зробив висновок, що раз в 4-5 років все-таки потрібно перекопувати дернину з рясним внесенням добрив і наступним пересівом трав. Адже косити легше, ніж щороку по два рази перекопувати пристовбурні круги.

Порада:

Що таке мікроклімати? Ви коли-небудь помічали, що у вашому саду є такі місця, де сніг тане навесні в останню чергу? Або як одні і ті ж нарциси в одній частині саду ростуть і процвітають, а в іншій лише роблять вигляд, що ростуть? Швидше за все, виною тому різні микроклимати на вашій ділянці
Мистецтво під назвою Ландшафтний дизайн - основні тенденції. Парк "Тюїльрі" і "Версальський", "Нол" парк і сад замку "Leeds", парк "Катсура" і знаменитий сад "П'ятнадцяти каменів" - це все великі ландшафтні твори різних епох і народностей, які поклали початок виникненню в XX столітті мистецтва...
Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Scroll to top