ТОП товари

Петунія

Ціна: очікується

Хризантема

Ціна: очікується

Гіпсофіла

Ціна: очікується

Немезія

Ціна: очікується

Полуниця (ремонантна)

Ціна: очікується

Гацанія

Ціна: очікується

Плодові дерева у мене ростуть у двох місцях ділянки. Під одними грунт 15 років тримав під газоном, а під іншими постійно її обробляв. Робив все, як рекомендують вчені-садівники. Помітив, що яблука з дерев, під якими росла трава, були більш лежкими і менше пошкоджувалися паршею і плодовою гнилизною, ніж з яблунь, пристовбурові круги яких постійно оброблялися.

Проте щороку виникала проблема підживлення дерев, що ростуть на газоні. По периметру копав канавки або бив ломом дірки, в які закладав мінеральні добрива. Тричі за сезон підгодовував траву, знищував залізним купоросом мохи, але дернину прочісував тільки металевими граблями. Начебто все було нормально.

Але в минулому році при дозріванні м'якоть яблук багатьох плодів ставала пухкої з коричневими вкрапленнями. Яблунь явно не вистачало елементів живлення, і в основному - кальцію. Восени весь газон в саду перекопав, вніс під яблуні гній з розрахунку 5 кг на кв. метр пристовбурового кола, 300-350 г доломітового борошна, 30 г хлористого калію і 50 г простого суперфосфату.

Коріння дерев були настільки близько розташовані біля поверхні дернини, що довелося місцями копати всього на глибину 5-7 см, щоб завдати якнайменше травм. Так і залишив на зиму, щоб земля наситилася вдосталь вологою, а поживні речовини вільно перемістилися до коріння.

Навесні знову весь сад засіяв травою. Приріст молодих гілочок цього літа збільшився в два рази і становив 25-35 см. Внесення добрив дало відчутний ефект. Плоди виросли більше, ніж в минулі роки, і м'якоть мала нормальний вигляд.

Для себе зробив висновок, що раз в 4-5 років все-таки потрібно перекопувати дернину з рясним внесенням добрив і наступним пересівом трав. Адже косити легше, ніж щороку по два рази перекопувати пристовбурні круги.

Порада:

Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Впевнена, що немає такого городника, який не мріяв би виростити хороший урожай перців - товстих, величезних, красивих! Бажано у формі бочечки або кубики. Проте в наших умовах не таке вже й проста справа, адже перці - відомі любителі сонця.Але, крім погоди, ще є проблема отримати якісне насіння
Що таке мікроклімати? Ви коли-небудь помічали, що у вашому саду є такі місця, де сніг тане навесні в останню чергу? Або як одні і ті ж нарциси в одній частині саду ростуть і процвітають, а в іншій лише роблять вигляд, що ростуть? Швидше за все, виною тому різні микроклимати на вашій ділянці
Scroll to top