Найпростіші способи щеплення плодових дерев навесні

Якщо вам цікаво на одному дереві вирощувати кілька сортів груш або яблук, або ви хочете омолодити ваш сад, або додати в сад нові сорти, причому на старих деревах? Якщо все так, то вам просто необхідно вміти прищеплювати плодові дерева

Якщо вам цікаво на одному дереві вирощувати кілька сортів груш або яблук, або ви хочете омолодити ваш сад, або додати в сад нові сорти, причому на старих деревах? Якщо все так, то вам просто необхідно вміти прищеплювати плодові дерева.

Існує безліч способів щеплення одного плодового дерева до іншого. І саме тому, багато садівники помилково думають, що це їм не під силу. Так що якщо ви не боїтеся експериментів, то ви обов'язково отримаєте той необхідний досвід, який для цього потрібен. І кожна щеплення буде для вас буденною справою.

Розглянемо найбільш, на мій погляд дієвий метод, який я б назвав: вибір прищепи та підщепи.

Першим ділом з чого починається щеплення дерев - вибір щепи. Тому гілочки вибираються з південного боку стовбура, приблизно в половину діаметру олівця. А точніше 2/3 від його діаметра.

Ну, а підщепа - це до чого буде щепитися прищепу. Це повинно бути здорове дерево, пошкоджене хворобами. Причому товщина стовбура або гілок від 3 до 10 див. Рекомендую перед застосуванням даного методу, потренуватися, перш ніж робити щеплення своїй плодовому дереву.

Живці зрізають в березні, квітні і тут же щеплять. Іноді живці зрізають восени і зберігають у піску у погребі.

Не потрібно забувати про сумісність сортів дерев, між підщепою і прищепою.

Якщо вам здається, що можете прищепити живець до дерева, де хочеться, то це не так, правда якщо ви не задумали прищепити одну гілочку до стовбура дерева.

А ось якщо ви хочете, що б ця гілочка замінила все дерево, або ж його частину, тоді потрібно зрозуміти, що для розростання прищепи потрібен корм. Це насамперед харчування від дерева і сонячне світло. Так само якщо привою будуть заважати інші гілки, тоді ваша щеплення буде незначною і не буде давати хорошого врожаю.

Саме тому, перед щепленням дерева, потрібно залишити лише нижній ярус - верхню частину стовбура видалити, за умови, що цьому дереву від 5 до 8 років. якщо ж це молоде дерево до 5 років, можна спиляти його на рівні 30 см від землі. І надалі слід стежити і вчасно видаляти молоді пагони. Вони лише будуть заважати.

Легкий спосіб щеплення - пеньок дерева до 5 років, щеплення робиться в пеньок. Якщо дереву понад 5 років - гілки за кору.

Для даної операції знадобиться чорна вінілова ізоляційна стрічка, хоча підійдуть і інша. Не сильно великий гострий ніж і содовий вар.

Рекомендується проводити це коли розпускаються бруньки, приблизно за два тижні до розпускання листочків. Держак прищепи повинен бути у фазі спокою. Це для того, що б не висушити прищепу.

Як зазначено вище, слід видалити все, що можливо. Залишається пеньок в 30 см на гілки або на стовбурі. Обробляємо зріз ножем, так що б він був рівним. Вибираєте місце, де буде щеплення. Можна навіть зазначити місце олівцем. Частина кори зрізається, а посередині робиться надріз кори, причому до самої деревини до 3 см вниз.

Потім проводиться операції з черешком. Виробляємо косий зріз на черешку і вставляємо в підщепа, зрізом всередину, так що б зріз пішов за кору. Для більш щільного вставки, можна відокремити кору лезом в місці щеплення. На операцію піде не більше 2 хвилин. Зрізи на привої, не повинен бути на повітрі більше 20 секунд. Тому перед цим варто потренуватися.

Після операції з усіма живцями, потрібно щільно обмотати ізоляційною стрічкою місце щеплення.

Всі зовнішні відразу потрібно обробити садовим варом. Так само не погано обробити кору навколо щеплення.

Потім влітку, на початку липня надрізається стрічка, але не видаляється. Оновлюємо обмотку навколо щеплення. Перший рік дуже ймовірно пошкодження прищепленого черешка. Тому доглядає за деревом. Не зайвим буде обгородити його від тварин.

Керуючись цими нехитрими правилами, ви навчитеся прищеплювати свої дерева, і навіть отримаєте з одного дерева, кілька видів сортів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки