Як вирощувати кісточкові плодові дерева

Вирощування кісточкових плодових дерев не таке вже й складне заняття для початківців садівників-городників

Вирощування кісточкових плодових дерев не таке вже й складне заняття для початківців садівників-городників. Давайте розглянемо основні кісточкові плодові дерева і способи їх вирощування і догляд за ними, на прикладі вишні,черешні,сливи та аличі.

Вишня

Вишня відноситься до сімейства розоцвітих. Зазвичай дерева вишні добре ростуть і активно плодоносять на стаціонарному місці протягом 15 років. Для отримання зав'язі їм необхідно присутність поруч інших дерев-запилювачів.

Місце для вишневого дерева вибирають на ділянці з легким грунтом нейтральної кислотності. Висаджувати молоді дерева рекомендується навесні, щоб саджанці встигли до зими добре вкоренитися і не загинули від морозів.

Дерева садять на дистанції один від одного її менше 3,5 метрів. Посадкову яму копають півметра завглибшки. На дно викладають перегній (3 кг), 30 г суперфосфату, 20 г хлористого калію (або золу в кількості 1,5 кг). У радіусі 30 см навколо саджанця окреслюють пристовбурне коло і насипають земляний вал, щоб обмежити лунку для поливу. При поливі використовують теплу воду з розрахунку 20-25 л на одне дерево. Потім поверхню пристовбурового кола мульчують компостом або тирсою (шаром до 3 см) для запобігання випаровування вологи і утримання поверхні грунту в пухкому, повітропроникні стані.

На протязі всього періоду вегетації саджанці мають потребу в регулярному поливі і підгодівлі, видаленні бур'янів з пристовбурового кола, розпушуванні ґрунту, захисту від хвороб та шкідників. Восени роблять перекопування землі в пристовбурних кіл, вносять добрива, рясно поливають і обрізають дерево.

Плодоносні дерева мають потребу у великій кількості поживних речовин, тому з третього року вишню підгодовують органікою, фосфором і калієм регулярно.

Також у період плодоношення дерев потрібна додаткова волога. Рясні поливи починають відразу після цвітіння – по 40 л на кожне дерево.

Черешня

Це більш теплолюбна культура, ніж вишня. Навіть зимостійкі сорти переважно розміщувати на добре захищеному від вітру і холоду ділянці. Кращим варіантом може бути посадка дерев з південної сторони будівель. Місце повинне бути максимально освітленим на протязі всього дня.

Ця культура віддає перевагу рихлому, влагопроницаемую, родючий грунт, супіщаних або среднесуглинистую. Торфовища, глинисті і піщані ґрунти необхідно покращувати. Крім того, черешня, при всій її любові до вологи, не любить застою води.

Садять черешню на початку весни. Догляд – як за вишнею. Якщо у саджанця сильно розгалужена крона, гілки вкорочують на третину, залишаючи центрального лідера. Однак необхідно знати, що таку обрізку роблять тільки при посадці ранньою весною. При посадці декількох дерев відстань між ними залишають не менше 3,5 м.

Слива

Ця культура з усіх кісточкових найбільш примхлива у плані умов зростання. Грунт віддає перевагу легкому, дренованому. Здатна рости на чорноземах, проте не терпить застою весняних вод. Не переносить посуху і вимагає регулярних рясних поливів теплою водою і підгодівлі. Крім того, ця культура менш зимостійка, ніж вишня, тому для вирощування бажано вибирати холодоустойчивые сорти, щоб уникнути вимерзання.

Агротехніка вирощування така ж, як для всіх кісточкових. Відмітна особливість підживлень – під зливу обов'язково вносити магній.

На початку вегетації дереву потрібна щорічна обрізка, при якій ранньою весною вкорочують на третину довгі пагони і, крім того, своєчасно і регулярно (до 5 разів за літо) видаляють прикореневу поросль, яка послаблює материнське рослина.

Алича

Цю культуру вирощують як плодове і декоративне дерево. Плоди жовтого, помаранчевого, червоного, фіолетового або чорного кольору кислі або кисло-солодкі. Алича – культура самобезплідні, тому для отримання врожаю висаджують не менше двох сортів з одночасним терміном цвітіння. Зливу або терен для запилення аличі не підходять.

Головними достоїнствами аличі є висока морозостійкість, ранній початок плодоношення, скоростиглість і рясні щорічні врожаї.

Посадку саджанців рекомендується здійснювати на початку весни. Місце посадки повинно максимально освітлюватися. Грунт необхідний живильний, легкий, з аерацією і дренажем, з нейтральною кислотною реакцією.

У саджанців аличі в разі сильного приросту однорічних пагонів проводять їх літній (червень-липень) прищіпку.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки