Як доглядати за яблунею та грушею

Щоб мати на своєму столі свіжі яблука практично цілий рік, необхідно подбати про посадку на ділянці літніх, осінніх і зимових сортів

Щоб мати на своєму столі свіжі яблука практично цілий рік, необхідно подбати про посадку на ділянці літніх, осінніх і зимових сортів. У перший же рік після посадки проводиться обрізка яблунь, головною метою якої є відновлення балансу між поки ще невеликою кореневою системою і вже досить великою надземною частиною, якої по мірі зростання буде дедалі більшу кількість води і поживних речовин. Слабко розвинена коренева система в перші роки росту саджанця, якщо не проводити його обрізку, не зможе забезпечити дерево необхідною вологою і харчуванням. Тому у однорічних яблунь, не мають розгалужень, що навесні, після посадки, вкорочують верхівку, залишаючи 6-8 нирок понад висоти штамба. Штамб зазвичай становить висоту 40-50 див. Восени після опадання листя, проводять обрізку, при якій пагони, що виросло протягом року, вкорочують на чверть довжини.

До речі! Молоді гілки у яблунь обрізають секатором, більш зрілі – спилюють. Інструмент повинен бути гострим і чистим. Тоді зрізи вийдуть гладкими, і дерево швидко зможе загоїти їх.

Зрізи обробляють садовим варом або олійною фарбою на основі оліфи. У 5-7-річному віці у яблунь проводять більш глибоку обрізку. Таким чином, продовжується формування крони, а також регулюється кількість врожайних гілок. З зміцнілих за кілька років гілок видаляють третину довжини, зрізи обробляють. З віком на деяких деревах з загущеною кроною проводять сильну обрізку, яка дозволяє позбутися від зайвих гілок і сприяє кращому дозріванню плодів. При сильної обрізку гілки обрізають на половину їх довжини.

Важливо! Відразу ж після обрізки обробляють тільки зрізи старих сухих гілок. Зрізи від видалення молодих гілок залишають на добу, і тільки потім проводять їх обробку.

Груша

Груша зазвичай дає більш стабільні і високі врожаї, ніж яблуня. Формування і обрізування дерев відбувається так само, як і у яблунь, центральний пагін щороку вкорочують на третину річного приросту, обмежуючи дерево висотою 2-2,5 метра. При формуванні крони гілки другого ярусу вкорочують на третину, а вертикально зростаючі – видаляють.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки