Бузина. Вирощування на садовій ділянці

Люди давним-давно запримітили це корисне і оригінальне деревце з шапками ніжних квіток м'яких, пастельних тонів навесні і ефектними гронами чорних або червоних плодів восени

Люди давним-давно запримітили це корисне і оригінальне деревце з шапками ніжних квіток м'яких, пастельних тонів навесні і ефектними гронами чорних або червоних плодів восени. Цілющі властивості бузини користувалися народні лікарі багатьох країн Європи.

Червоне і чорне

Ну що, ви вже задумалися про вирощуванні бузини на вашій ділянці? Тоді необхідно вирішити, які сорти вам більше підходять: красноплодные або черноплодные.

Червона бузина з її яскравими, рясними плодами і листям, додають рослині шарм і декоративність, найбільш шанована садівниками. Цим сортам, крім інших достоїнств, притаманна ще й висока морозостійкість.

Важливо! Однак у чарівної красуні з червоними сережками є невеликий «вада» – чагарник відноситься до отруйних рослин. У сирих ягодах містяться отруйні речовини, які розпадаються лише при термічній обробці. Це слід врахувати, якщо у вашому саду будуть гуляти маленькі діти.

Чорна бузина, завдяки різноманітності та оригінальності забарвлення ягід з листям, використовується як поодиноко, так і в комбінаціях з іншими видами рослин.

Комфортна посадка

Визначившись з сортом, можна подумати про місце, де посаджені вами кущики бузини будуть почувати себе найбільш комфортно.

Переважними є сонячні місця. Не те, щоб бузина була особливо примхлива. Вона відома своєю невибагливістю. Однак життя в тіні – не зовсім те, про що вона мріяла. Та й навряд чи вам потрібен безформний і блідий чагарник, не доставляє своїм похмурим виглядом ніякого естетичного задоволення. Тому, до обопільної радості і користі, бузину будемо висаджувати в самому світлому місці.

Догляд та розмноження

Крім світлого затишного куточка, наша зовсім не примхлива красуня мріє про рихлою і родючому грунті з низьким рівнем кислотності. Так що сусідство невеликої кількості доломітового борошна у своїх коренів їй явно сподобається.

Мульчування та внесення комплексних мінеральних добрив також піде їй на користь. А якщо ви злегка оновіть їй «зачіску» своєчасної обрізанням, це надихне її до формування нових, пишних, ошатних і розкішних форм.

А щоб вашої улюблениці було не нудно однієї красуватися під променями ласкавого сонечка, в кінці літа її можна розмножити живцями, відводками або кореневими відростками, прикопав у відкритий ґрунт.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки