Вирощування бегонії з бульби в домашніх умовах проводиться дуже легко

Бегонія – це рослина класу трав'янистих, яка має розвинену і товсту кореневу систему та красиві суцвіття. Вона отримала велику популярність не тільки серед садівників, але і любителів красивих квітів. Вирощування її можна провести за допомогою насіння або бульб, але другий варіант найпростіший.

НЕОБХІДНІ ІНСТРУМЕНТИ
          

Горщик для рослин - Керамзит - Лійка - Лопата - Ножиці - Пісок

Бегонія – це рослина класу трав'янистих, яка має розвинену і товсту кореневу систему та красиві суцвіття. Вона отримала велику популярність не тільки серед садівників, але і любителів красивих квітів. Вирощування її можна провести за допомогою насіння або бульб, але другий варіант найпростіший.

Зміст:


 • Загальна інформація
 • Правила вирощування і розмноження з бульби
 • Догляд після висадки і розмноження
 • Можливі проблеми

Загальна інформація

Бульбова бегонія має товсту бульбу, напівпрозорі тоненькі стеблинки, а також велике соковите зелене листя. Рослина може досягати 80 см у висоту в залежності від сорту й тривалості життя. Листя у неї розташовуються в порядку черговості, при цьому вони можуть мати несиметричну або серцеподібну форму.

Під час цвітіння на рослині з'являються прості або махрові суцвіття різного забарвлення – яскраво-червоного, білосніжного, оранжевого, жовтого. Але при цьому вони не можуть мати фіолетовий, синій або блакитний відтінок. Найбільш поширені бегонії для вирощування в саду, що можна помітити по численних фото садівників.

На одній рослині розташовуються різні суцвіття – жіночі і чоловічі. При проведенні додаткового запилення у них з'являються насіння. Взимку рослина скидає свої листя і залишається в спокої до ранньої весни. Тому якщо вирощування проводиться в саду, їх потрібно викопувати і утеплювати.

Бульбова бегонія має товсту бульбу, напівпрозорі тоненькі стеблинки, а також велике соковите зелене листя

В даний час садівники нараховують близько 900 різновидів бегонії, при цьому за рахунок роботи талановитих селекціонерів було виведено більш 2000 гібридів, що мають різне забарвлення і форму квіток, що можна побачити з фото. Їх можна вирощувати в саду і в домашніх умовах, але для цього важливо знати тонкощі і правила.

Серед різновидів бегонії можна виділити три основні групи:

 • бульбова;
 • кущова;
 • листова.

Серед садівників і любителів красивих квітів для домашнього розведення найбільш популярним видом є бульбова декоративно-листяна. Вона має розкішне суцвіття і пишне соковите листя.

 

Ролик про умови вирощування

Правила вирощування і розмноження з бульби

Для розмноження рослини бульбами посадковий матеріал можна вибрати покупний

Багато стикаються з питанням, як виростити бегонію з бульби. В основному таким способом розмножуються гібридні сорти. На відміну від вирощування рослини з насіння цей спосіб більш простий і легкий у здійсненні. Бульбова бегонія може розмножуватися:

 • листовими живцями;
 • бульбовими живцями.

Перший спосіб проводиться у весняний час, для чого стебло або лист обрізається і акуратно закопується в добре зволожений грунт. Другий спосіб – це вирощування бульбами, яке в основному проводиться в осінній час.

Для розмноження рослини бульбами посадковий матеріал можна вибрати покупний. Для цього при його підборі важливо звертати увагу на зовнішній вигляд. Посадковий матеріал повинен бути рівним, щільним і мати темно-коричневий відтінок. При цьому будь-які світлі або зелені цятки будуть свідчити про наявність захворювання.

Розмноження садових бегоній здійснюється наступним чином:

 • Восени бульби викопуються в саду з грунту і очищаються від забруднень і грунту.
 • З бульбових живців зрізаються стеблинки і укладаються на зберігання в грунт, догляд потрібно при температурі від 8 до 10 градусів.
 • В кінці зими в домашніх умовах бульбові живці пересаджують в добре зволожений грунт.
 • Вирощування паростків проводиться протягом декількох тижнів, протягом чого потрібен регулярний полив помірний і ретельний догляд, що включає відстеження температури навколишнього повітря і вітру, які можуть зашкодити рослині.
 • При появі паростків бульбова бегонія потребує розрізу на дві частини, при цьому ділянки зрізів вимагають додаткової обробки деревним вугіллям і підсушування з метою запобігання можливого процесу загнивання. При поділі важливо зробити розріз цибулини на дві частини, кожна з яких буде мати бруньку для відновлення зростання. Побачити результат обрізки можна з фото.
 • Розділені живці висаджуються в ящики, заповнені зволоженим грунтом. Їх потрібно поглиблювати в грунт лише на половину довжини. Закапувати потрібно дуже акуратно, щоб листочки не стикалися з торфом, інакше це може призвести до їх загнивання.
 • Через 15-20 днів їх можна буде пересаджувати в горщики з якісним торфом і добривами, а також нижнім дренажним шаром – маленьким гравієм або керамзитом. Без проведення пересадки листя і квітки починають бліднути і стають дуже сухими. Догляд за рослиною в цьому випадку включає підгодівлю органічними добривами та забезпечення достатньою кількістю сонячного світла.

Для пересадки важливо правильно підібрати горщик, оскільки він не повинен бути просторим або тісним. Він може бути керамічним або пластиковим, в останньому випадку обов'язково потрібно викладати шар керамзиту, оскільки він буде втягувати в себе надлишок вологи в горщику. Після дренажу засипається шар піску.

Торф при пересадці потрібно зволожити, але він не повинен бути дуже сирим. Оптимальний вибір - поживний слабокислий грунт. Торф для пересаджування можна купити готовий для вирощування квітів, а також приготувати самостійно. В домашніх умовах можна змішати пісок, торф, листя і перегній.

 

Відео про посадку бульби в домашніх умовах

Аналогічним чином розмножується бегонія королівська, домашній догляд без проблем за якою зможе здійснити навіть недосвідчений садівник з допомогою поетапного фото і відео процесу висаджування і розмноження. Після пересадки рослини її слід обрізати, що дозволить їй максимально швидко відновитися і активно відновити зростання.

Після пересадки рослину кожен день необхідно обприскувати чистою водою з застосуванням пульверизатора, що допоможе уникнути перезволоження грунту. Протягом кількох діб її краще потримати в затемненому місці.

Догляд після висадки і розмноження

Бегонія може добре переносити тінь і світло, але це залежить від сорту. Рослини з великими суцвіттями люблять знаходиться в напівзатіненому стані, а з маленькими – на сонці. Аналогічно пристосовується до сонячного світла бегонія ампельна – секрети успішного вирощування якої аналогічні бульбової:

 • Вирощування високої рослини з великими суцвіттями в саду проводиться на ділянці, де відсутні сильні вітри (наприклад, із захистом від чагарників і дерев). Сильні пориви вітру можуть з легкістю зламати тонкі стебла;
 • Оскільки цей вид бегонії має гібридне походження, догляд може бути ускладнений, оскільки різні сорти мають індивідуальну пристосованість до певного температурного режиму. Практично всі бегонії теплолюбні рослини, особливо сорти з великими листям і суцвіттями. Тому догляд за ними повинен бути відповідний. Найбільш пристосовані до прохолоди рослини групи tuberhybrida, здатні цвісти при температурі навколишнього повітря близько 10 градусів;

Восени важливо скоротити полив, зрізати і видалити відмерлі пагони
 • Всі сорти бегонії погано переносять заморозки і сильні холодні вітри, при яких листя рослини починають темніти, що можна помітити на фото. Тому догляд повинен передбачати захист від знижених температур, включаючи укриття і утеплення на зимовий період. Восени важливо скоротити полив, зрізати і видалити відмерлі пагони. Якщо бегонія росте в саду, то викопувати з відкритого ґрунту її слід ближче до настання заморозків, що дозволить запустити вегетаційний період;
 • Бульбова бегонія погано переносить сильну спеку і суху погоду, у результаті чого цвітіння рослини і ріст кореневої системи припиняється.

Також варто відзначити, що всі сорти рослини, в тому числі бегонія кімнатна – догляд та вирощування дивної квітки вимагає ретельного поливу. При нестачі води суцвіття будуть відпадати, а листя припинять своє зростання. Але надлишок рідини також негативно впливає на рослину, оскільки призводить до появи гнилі.

Полив після пересадки має бути помірний, в іншому випадку бульбова бегонія може загнити і припинити зростання. Полив здійснюється тільки при пересиханні верхнього шару ґрунту. Такий догляд дозволить забезпечити швидкий ріст і хороший стан рослини.

 

Відео ролик про розведення і догляд

Можливі проблеми

Вирощування бегонії передбачає ретельний догляд, який включає полив, забезпечення достатнього сонячного світла, а також боротьбу з шкідниками і можливими проблемами. Дуже часто рослина вражає:

 • Борошниста роса. З'являється внаслідок високої вологості і рясного поливу. На фото вона схожа на білястий наліт борошна.
 • Сіра гниль. Утворюється при підвищеній вологості і низькій температурі навколишнього повітря. На фото нагадує цвіль темного або світлого сірого відтінку.

Вирощування бегонії також передбачає уважне ставлення до світла і температури. Оскільки недолік сонячного освітлення може призвести до пожовтіння листя і суцвіть, а низька вологість – до обпадання бутонів. Важливо дотримуватися помірного освітлення та поливу, оптимальний рівень вологості, а також температурний режим – від 15 до 20 градусів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки